Arama

Tarih bölümü mezunları için iş olanakları nasıldır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Mart 2015 Gösterim: 100.414 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende tarih bölümünden başka bişey görmüyorum gözümde.. başkam gitti nasıl oluyor bilen varsa açıklama yapab çok şeyler tutuyo puanım ama tarih istiyorum.. fakat bu formasyon ne iştir anlayamadım bilen varsa açıklama yapabilirmi
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende Tarih 4.sınıf öğrencisiyim....bölüm okuyacak öğrencilere tavsiyem eğer ezberiniz iyi ise gelin...yoksa çok zorlanırsınız...aslında Tarih gayet zevkli bir bölüm okumak ve araştırmayı sevenlerin çok rahat okuyabileceğini düşünüyorum...iş alanına gelince lisede Tarih öğretmenliği yapabilirsiniz.müzelerde kültür bakanlığında ve arşivlerde çalışabilirsiniz...aynı zamanda her adliyenin 2 veya 3 Tarihçiye ihtiyacı var buralarda da iş imkanınız var..atanmaya gelince bu yıl 435 tarihçi aldı devlet...taban puan ise 79...yani istenildiğinde iş imkanı bulunabilcek bir bölüm...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende tarih okuyorum ama arkadaşlar o kadar da karamsar olmaya gerek yok denildigi gibi ingilizceyi iyi seviyede ögrenip ayrıca gerçekte tarihle içli dışlı olmanız gerek en basitinden deli gibi kitap okuma arastırma alıskanlıgınız olmalı inanın bana bunları yapabilecekseniz ve hedefinizide kesinleştirebilirseniz çok rahat bir şekilde uğraşınız olur ama tek bir ricam var arkdaşlar lütfen ve lütfen resmi ideolojik tarih anlayısıyla okumayın gerçekten cok komik duruma düşersiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tarıh bolumu okunmaz kımse bu bolumu kesınlıkle tercıh etmemelı ancak sadece unıversıte hayatı ıcın bu bolum okunabılır gelecek ıcın hıcbır guvencesi olmayan sadece işsiz kalacagın guvence altındadır ama bu bolumu okuyanlar cok bılgılı genel kulturlu vatanına baglı insanlar olarak yetişiyorlar...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bu ne hangi mesleği seçsem onda iş yok bunda iş yok bu bölüm iğrenç diyosunuz. ne okuyalım o zaman? kötülemeyin artık sadece doğru dürüst bilgi verin kişisel yorumlarınızı değil gerçekten tarih bölümünün ne işe yaradığını öğretmen olmak için ne yapmamız gerektiğini yazın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ağustos 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba umarım cevap verirsiniz.Ben sayısal yeteneği gerçekten iyi olan ama çok sevdiğim için sayısal bölümden sözel bölüm geçiş yapan bir öğrenciyim.bu sene sınava çok çalıştım ve türkiyede ilk500e girmeyi başardım.ilk tercihim de koç üniversitesi tam burslu ingilizce oldu.sizce bu üniversitede adam akıllı okursam gelecekte hani nerelerde olabilirim ne gibi imkanlarım olabilir.yardımcı olursanız çok sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkdaşlar böyle dıosunz iş yok bilmem ne diye ama size soruyorum tıp hukuk harıcınde unıversıteden mezun olduktan sonra hemen ıs bulunan bır meslek varmı yaa ayrıca BURASI TURKIYE bu bolumlerı secerken hepımz bunun bılınceydık yapıcak bısey yok degıl alanımızda en ıyısı olmak yuksek lısans yapmak formasyon almak başka elden ne gelir iş hiçbıyerde yok ekmek aslanın agzında degıl artık mıdesınde :d
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bu sene trh bolumunu kazandım açkçasıı işini severek ypıp kariyerinde yükselen başarılı olan birine iş yok denilemez=)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben trakya ünv tarih bölümü kazandım ayrıca beden eğitimi yöneticilik kazandım hangisi daha iyi fikri olan varsa söylesin ltfn..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
abicim hepsi boş şeyler sen üniversiteni oku ..adam akılı çalış istediğin zaman iş bulursun bende tarih okuyom ve mutluyum kesinlikle ..formasyonda veriyorlar 2.50 olursa ama çalışan biri 4.0 yapabilir.. devlet arşiv işlerinde meb de ve özel sektörde çalışabilir ..seviyorsan tarih oku