Arama

Tarih bölümü mezunları için iş olanakları nasıldır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Mart 2015 Gösterim: 100.406 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence tarih bölümünü okumayın biz dtcf tarih mezunu iki arkadaş geceli gündüzlü takside şoförlük yapıyoruz daha güzel mesleğe yönelik iki yıllık önlisans programları var yada sınıf öğretmenliği gibi ataması fazla olan bölümler söz konusu bunlardan tercih ederseniz daha az sıkıntı çekersiniz daha az diyorum çünki onların da garantisi yok şu dönemde ama yine de tarih bölümünden daha avantajlı tercih sizin hem şunu da belirtmem lazım tarih bölümü mezunları çok fazla bu daha da açmaza sokuyor işi yok illa ki üniversite okuyacağım diyorsan git oku ama git açıköğretim oku güzel kardeşim orada da bir sürü bölüm var tarih okumaaa okumaaa okumaaa
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tarih bölümü mezunuyum lisansı başarıyla tamamladım ales'ten de 80 puan alıp iyi bir üniverstede yüksek lisans yapıyorum ve yaklaşık lisans ile birlikte 8 senedir okuyorum ve hala maaş alabileceğim bir mesleğim olamadı yüksek lisans ve doktora eğitimini bitirip iyi bir iş diyor ya yukarı da, bunlar lafta kolay maalesef yüksek lisans en az 3 yıl doktora en az 4 yıl ve 4 artı 7 sana 11 yıl eder bir ömür ve bence tez zamanda insanlar kendilerine iyi bir meslek edinmeli ve sadece severek tarih okumalılar zevk olarak çok tatmin edici bir bölüm ama iş olanakları olarak hayatını tarihe gömersen belki 10-15 sene sonra bir kariyerrrrr Msn Sad((((((((( maalesef böyle arkadaşlar Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gülü seven dikenine katlanır arkadaş.İnsan önce kendine güvenmeli burada,ikincisi adam gibi okumalı ingilizcesini geliştirmeli.İngilizcesi olan adamın başka sektörlerde de iş bulma olanağı yüksek.Tarih okuyanın derslerinide salmaması gerekir bir şekilde formasyon alabilmelidir.Bu şartlar yerine getirildiğinde boşta kalmaz insan.Tezini verirsin yüksek lisansınıda yaparsan ne ala.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Nisan 2012       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insan sevdiği işi yapmalı işini seven insan zaten mesleğinde yükselir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2012       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende tarih okuyorum ve hiç pişman değilim çok sevdiğim bi hocamında söylediği gbi bu ülkede artık iş için okul okunmaz sadece kendini geliştirmek için okunur...bu bölümü zaten isteyerek tercih ettiysen bir şekilde bi yerlere gelirsin ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben meslek lisesi çıkışlıyım bana hocalarım o zaman üniversite sınavını kazanmamın imkansız olduğunu söylemişlerdi ama sonuç ilk yılımda kazandım... onun için kimsenin söylediklerine kulak asmamak lazım inandığın yolda ilerleyeceksin ben bunu bilir bunu söylerim ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2012       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tarih bölümünde okuyorum ve ikinci sınıfa geçtim,bölüm olması neticesiyle gerçekten zorlandım fakat her şaeyin mükemmeli olmak önemli birinci yılımı 3,40la tamamladım,ingilizceyide hallettiğim zaman asistan olcağıma inanıyorum,gerçekten umutsuzluğa düşülecek hiç bir şey yok yalnızca çalışmak gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Haziran 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
TARİH meslekler içinde en önemlisidir bence çünkü tarih insanın kendi geçmisidr bunları insanların hepsinin bilmesi gerekir tarih okmakta cok önemlidir.geçmisini bilmeyeh insan gelceğinide bilmez o insan doktor mühendis ne olrsa olsn farketmez . tarih cok önemli olan ama ülkemzde sahip olduğu değeri göremeyen br meslektir okumasıda öle kolay değildir.Terih seviyorsanz okuyun is imkanını felan düsünmeyn burası türkiye yeri geliyor doktorlar bile atanmıyor. o cok yüksek puanı olan ve herkesin giremiyeceği tıp fakültesini btrmis insanlar bile yeri geliyor atanmak için bekliyor. tarih atanmıyor evet ama diğer mesleklerdede atanma yok burası türkiye .doktor bile olsanz bir sabah bir uyunrsınız , doktorlugunda ataması durmus yada mühendisliğin vs.Olaya maddi bakmayın sevdiğiniz isi yapın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ağustos 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende tarihçiyim son sınıfa geçtim bence bir yerlerde emmin dayın olunca her yerde iş var yoksada formasyonunu alırsın gerçekte disiplinli çalış atan yada memurluk sınavlarına gir arşivlerde çalış tanıdık varsa koleje gir oda yoksa dershanede işe başla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şu an 3 sınıf tarih öğrencisiyim. okula ilk başladığım günden beri bitirdiğim zaman ne yapıcam. bu bölümün geleceği ne diye her gün beynimi yedim. ortalamam gayet iyi fakat hala endişeliyim. okul bitince polis değil öğretmen olmak istiyorum veya ünv kalmak fakat çevreme bakınca bu imkansız gibi. çok mu yeisliğe kapılıyorum bilmiyorum ama hala endişelerim var Msn Confused