Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Sivil polis olma koşulları nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda merve caylık tarafından 25 Eylül 2009 (13:56) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
96059 kez görüntülenmiş, 159 cevap yazılmış ve son mesaj 10 Haziran 2014 (14:19) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.00  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Eylül 2009, 13:56

#1 (link)
merve caylık
Ziyaretçi
merve caylık - avatarı
sivil polis olmak için kac puan almak gerekli
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sivil polis olma şartları nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla
sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.

Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.
Benzer Konular: Etiketler:
  • nasil sivil polis olunur
  • sivil polis nasil olunur
  • sivil polis olma sartlari
  • sivil polis olmak icin
  • sivil polis olmak istiyorum
Rapor Et
Reklam
Eski 28 Aralık 2009, 20:31

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sivil polis olmakistiyorum ama 39 yaşındayım olabilirmiyim
Rapor Et
Eski 29 Aralık 2009, 12:15

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
SİVİL POLİS OLMA ŞARTLARI TEŞEKKÜRLER
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2010, 14:27

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sivil polis nasıl olunuyor ayrıntılı bilgi verir misiniz?
Rapor Et
Eski 2 Şubat 2010, 20:31

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sivil polis olmak çok istiyorum nasıl olunur şartları nedir
Rapor Et
Eski 13 Şubat 2010, 21:57

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben ticare meslek lisesi mezunuyum muhasebe polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sewinirim.
Rapor Et
Eski 21 Şubat 2010, 13:04

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaşın tutuyosa ygs sınavına giriyosun ordan yeterli puanı alabilirsen tabi o puan hala açıklanmadı martta açıklancak.sontra temmuz ayında emniyetten başvuru formu alıyosun sonra haziranda mülakat var geçersen yazılı sınava kalıyosun bu kadar.ayrıca sivil polis tüm polisler olabilir.şartı felan yok.
Rapor Et
Eski 27 Şubat 2010, 08:32

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BEN MANİSA KAZIM KARABEKİR İ.Ö.O.OKUYORUM 6-B GİDİYOM KEŞKE BİR POLİS GELSE BENİ ÇALIŞTIRSA 13 YAŞINDAYIM ADIM ŞAHİN KARADENİZ BEN POLİS OLMAYI ÇOK İSTİYORUM ŞUA
Rapor Et
Eski 27 Şubat 2010, 12:00

#9 (link)
taner apsur
Ziyaretçi
taner apsur - avatarı
Ben vali haydar bey lisesi öğrencisi taner apsur 15 yaşındayım palis olmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olun saygılarımla
Rapor Et
Eski 28 Şubat 2010, 09:29

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben necip fazıl i.ö.o okulundan fatma zehra 14 yaşındayım sivil polis olmak istiyorum daha bi ayrıntılı bi şekilde anlatsalardı
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.158 saniyede (67.35% PHP - 32.65% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 21:16
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi