PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Sivil polis olma koşulları nedir?
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
merve caylık13:56, 25 Eylül 2009 
sivil polis olmak için kac puan almak gerekli
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
sivil polis olma şartları nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla
sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
***
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.


Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.


Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.


Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • sivil polis nasil olunur
  • sivil polis olmak icin
  • sivil polis olmak istiyorum
Cevap
Misafir20:31, 28 Aralık 2009 
sivil polis olmakistiyorum ama 39 yaşındayım olabilirmiyim
Cevap
Misafir12:15, 29 Aralık 2009 
SİVİL POLİS OLMA ŞARTLARI TEŞEKKÜRLER
Cevap
Misafir14:27, 3 Ocak 2010 
sivil polis nasıl olunuyor ayrıntılı bilgi verir misiniz?
Cevap
Misafir20:31, 2 Şubat 2010 
sivil polis olmak çok istiyorum nasıl olunur şartları nedir
Cevap
Misafir21:57, 13 Şubat 2010 
arkadaşlar ben ticare meslek lisesi mezunuyum muhasebe polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sewinirim.
Cevap
Misafir13:04, 21 Şubat 2010 
yaşın tutuyosa ygs sınavına giriyosun ordan yeterli puanı alabilirsen tabi o puan hala açıklanmadı martta açıklancak.sontra temmuz ayında emniyetten başvuru formu alıyosun sonra haziranda mülakat var geçersen yazılı sınava kalıyosun bu kadar.ayrıca sivil polis tüm polisler olabilir.şartı felan yok.
Cevap
Misafir08:32, 27 Şubat 2010 
BEN MANİSA KAZIM KARABEKİR İ.Ö.O.OKUYORUM 6-B GİDİYOM KEŞKE BİR POLİS GELSE BENİ ÇALIŞTIRSA 13 YAŞINDAYIM ADIM ŞAHİN KARADENİZ BEN POLİS OLMAYI ÇOK İSTİYORUM ŞUA
Cevap
taner apsur12:00, 27 Şubat 2010 
Ben vali haydar bey lisesi öğrencisi taner apsur 15 yaşındayım palis olmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olun saygılarımla
Cevap
Misafir09:29, 28 Şubat 2010 
ben necip fazıl i.ö.o okulundan fatma zehra 14 yaşındayım sivil polis olmak istiyorum daha bi ayrıntılı bi şekilde anlatsalardı
Cevap
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
İsim:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Pilot olma koşulları nedir?
Hostes olma koşulları nedir?
Astsubay olma koşulları nedir?
Gardiyan olma koşulları nedir?
Host olma koşulları nedir?