Arama

Veri tabanı hatası nasıl çözümlenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Mart 2012 Gösterim: 9.890 Cevap: 4
muzocan - avatarı
muzocan
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #1
muzocan - avatarı
Ziyaretçi
Bir forum sitesine üyeyim sitenin adını yazdıktan sonra siteye girişe tıklıyorum ancak sonra karşıma şöyle yazılar geliyor ne yapmalıyım saygılar

Veritabanı Hatası: Table './cyber1_cyber1/smf_log_online' is marked as crashed and should be repaired
Dosya: /home/cyber1/public_html/security/Sources/Subs.php
Satır: 2674
EN İYİ CEVABI Intersect verdi
Bak Arkadaşım Şunları Dene İşletim sisteminin bir parçası arkadaşım, daha açık söylemek gerekirse küçük esim görünümleriyle ilgili bir veri tabanı dosyası, daha sonra aynı klasöre girdiğinde Windowsun klasörün içindeki önizlemeleri daha kolay açması için. Görmemek için klasör seçeneklerinden Gizli Dosya ve Klasörleri gösterme seçebilirsin. Silmenizde hiç bir sakıncı yoktur ancak Windows yenisini oluşturacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Kaldırmak için:
Resim öngösterimi bellegini kapamak, Windows gezgini içerisinde bulunan resimler küçük simgeler halinde “ thumbs.db “ adli dosyada kaydedilir. Buda yer ve zaman yönünden önemli bir durum teskil eder. Bunu kaldirmak için “ HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced “ ta bulunan “ DisableThumbnailCache “ anahtarinin degerini 1 yapin.

Bu özelliği kaldırırsanız içinde resim bulunan dosyalarınız daha geç açılacaktır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mart 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir gün bilgisayarımı açmaya çalıştım önüme mavi ekran çıktı hatırladığım kadarıyla sonra bir hata verdi aldım internet cafeye götürdüm hatayı gösterdim senin sistem çökmüş gibi duruyor dedi getir bakalım dedi bende götürdüm baktı olmayacak bir cd taktı başladı sistemi yeniden kurmaya (yani format atmaya başladı) neyse atarken bir program yardımı ile bilgisayarındaki verileri kurtarabiliriz dedi tamam abi dedim Allah razı olsun bir çoğunu kurtardı ama bazı resim yada video olan dosyalarımın içine giriyorum Thumbs Veri Tabanı Dosyası yazıyor ondan başka bir şey gözükmüyor nasıl halledebilirim bu sorunumu lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
11 Mart 2012       Mesaj #3
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Thumbs.db Dosyasımı ?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 7 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
11 Mart 2012       Mesaj #4
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bak Arkadaşım Şunları Dene İşletim sisteminin bir parçası arkadaşım, daha açık söylemek gerekirse küçük esim görünümleriyle ilgili bir veri tabanı dosyası, daha sonra aynı klasöre girdiğinde Windowsun klasörün içindeki önizlemeleri daha kolay açması için. Görmemek için klasör seçeneklerinden Gizli Dosya ve Klasörleri gösterme seçebilirsin. Silmenizde hiç bir sakıncı yoktur ancak Windows yenisini oluşturacaktır.

Kaldırmak için:
Resim öngösterimi bellegini kapamak, Windows gezgini içerisinde bulunan resimler küçük simgeler halinde “ thumbs.db “ adli dosyada kaydedilir. Buda yer ve zaman yönünden önemli bir durum teskil eder. Bunu kaldirmak için “ HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced “ ta bulunan “ DisableThumbnailCache “ anahtarinin degerini 1 yapin.

Bu özelliği kaldırırsanız içinde resim bulunan dosyalarınız daha geç açılacaktır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 8 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
ekrem55 - avatarı
ekrem55
Ziyaretçi
28 Mart 2012       Mesaj #5
ekrem55 - avatarı
Ziyaretçi
Yarın aşağıda attığım uygulamanın aynısından sınav olacaz ben dahil kimse yapamadı . Bende son çare olarak burayı düşündüm . Yardım edebilecek abilerimden yarım istiyorum.