Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Yüksek nabız neden olur, nasıl önlem alınmalı, ne yapılmalıdır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 1 Ekim 2009 (16:31) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
26878 kez görüntülenmiş, 8 cevap yazılmış ve son mesaj 22 Haziran 2014 (01:03) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Ekim 2009, 16:31

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1 yıldır çok hızlı nabız almaktayım.Önceleri başım döner fenalaşır gibi olurdum.Boyun beyim mr çekildi boyun fıtığı teşhisi kondu fakat son derece ağrıların ve nabzın hızlı atmasının boyun fıtığına bağlı olmadığı fibro miyalji olacağı söylendi.Şu son dönemlerim bir işkence ayağa kalkamıyorum çok başım dönüyor kalbim çarpıyor.İşte çalışmak işkenceye dönüştü.İlginç bir şey oluyor hafta sonları fazla uyuduğum da dinlenmek için,fakat sabah inanılmaz baş ağrısı boyun ağrısı baş dönmesi sırt ağrısı inanılmaz derece.Fenalık gelmese ağrılar önemli değil.Gece çok uyumaya korkuyorum geç yatıp erken kalkmaya çalışıyorum.
Şimdi dahiliyeye gittim,akciğer filmi biyokimya ve tüm batun ultrasound istedi hafta sonu yaptıracağım.Çok korkuyorum ,sizce neyim var.Neden hiç bir neden yokken nabzım böyle yüksek atıyor.Dayanamıyorum gerçekten eski halime dönmek istiyorum.Neşeli biriydim yine öyle olmak istiyorum.1 gün ya iyi geçmezmi bunları yazarken inanın ağlıyorum.Gerçekten yardım istiyorum.Sinir hapları kullanmak istemiyorum.Evliyim 1 çocuğum var 2.çocuğu bu yüzden yapamıyorum.
Ne olur yol gösterin bana.
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

1 yıldır çok hızlı nabız almaktayım.Önceleri başım döner fenalaşır gibi olurdum.Boyun beyim mr çekildi boyun fıtığı teşhisi kondu fakat son derece ağrıların ve nabzın hızlı atmasının boyun fıtığına bağlı olmadığı fibro miyalji olacağı söylendi.Şu son dönemlerim bir işkence ayağa kalkamıyorum çok başım dönüyor kalbim çarpıyor.İşte çalışmak işkenceye dönüştü.İlginç bir şey oluyor hafta sonları fazla uyuduğum da dinlenmek için,fakat sabah inanılmaz baş ağrısı boyun ağrısı baş dönmesi sırt ağrısı inanılmaz derece.Fenalık gelmese ağrılar önemli değil.Gece çok uyumaya korkuyorum geç yatıp erken kalkmaya çalışıyorum.
Şimdi dahiliyeye gittim,akciğer filmi biyokimya ve tüm batun ultrasound istedi hafta sonu yaptıracağım.Çok korkuyorum ,sizce neyim var.Neden hiç bir neden yokken nabzım böyle yüksek atıyor.Dayanamıyorum gerçekten eski halime dönmek istiyorum.Neşeli biriydim yine öyle olmak istiyorum.1 gün ya iyi geçmezmi bunları yazarken inanın ağlıyorum.Gerçekten yardım istiyorum.Sinir hapları kullanmak istemiyorum.Evliyim 1 çocuğum var 2.çocuğu bu yüzden yapamıyorum.
Çok geçmiş olsun.Ancak uzman bir doktora görünmelisiniz.Acil şifalar dilerim, umarım en kısa sürede şifaya kavusursunuz.
Rapor Et
Reklam
Eski 1 Ekim 2009, 17:24

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Çok geçmiş olsun.Ancak uzman bir doktora görünmelisiniz.Acil şifalar dilerim, umarım en kısa sürede şifaya kavusursunuz.
Rapor Et
Eski 30 Eylül 2010, 03:47

hızlı nabız

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Merhaba ben 25 yaşında, genelde çabuk streslenebilen bir kadınım.

* Yaklaşık 9-10 saat oldu nabzım hızlı atıyor. Daha önce hiç hızlı nabzım olmamıştı. Bugün hiçbir duygusal / fiziksel neden, stresim yokken ağlama isteği oldu. Hala devam eden aşırı halsizlik hissediyorum. Eczanede tansiyonum 10,3 / 7.0 ve nabzım ise dakikada 100 çıktı. (Normal nabzımın az oldugunu hatırlıyorum, galiba 60 gibiydi.) Bir de ateşim var şu anda: başta 37ydi, şimdi (gece) 37,5 civarında. İştahımın süper olduğunu söyleyemem.

* Her sabah 1 tane -endokrin uzmanı tavsiyesiyle- Euthyrox 50 mikrogram alıyorum, yaklaşık 2 senedir. (En son 10 ay önce yapılan kan tahlilimde free t3, free t4 ve tsh değerlerim referans değerleri içinde çıktı.) İlacın yan etkilerinde "...bireysel tolerans değeri aşıldığında, doz aşımı durumlarında,...;taşikardi, kardiyak aritmi, anjina, tremor, huzursuzluk, uykusuzluk... gibi hipertirodizm'in tipik semptomlarının" oluşabileceği yazıyor. Bugün doktorumu aradım: Bana ilaca 1 hafta ara verip, sonrasında günde 25 mikrogram almamı tavsiye etti.

* Onun dışında detay bilgiler: Belki ateş soğuk algınlıgından olabilir, zira 2 gecedir kaldığım yer çok soğuk oldu. Ama burun akıntısı vs. yok. Bir de bugün bu olaylardan önce yarım fincan kadar expresso içtim. 1 senedir çok az kahve kullanmama rağmen öncesinde her gün bardak bardak içerdim, hiç bir şey de olmadı. Yani sanki nabzım kahveden değil gibi düşündüm. Fakat tabii ki bunlar benim tahminlerim.

Benim sorularım:
1- Neden hala kalbim hızlı atmakta? Yani ilacı en son 14 saat önce (bu sabah) almıştım, 'heralde kanda oranı gittikçe azalacak, etkisi de kaybolacak' diye düşünmüştüm.
2- Neden uzun süredir euthyrox kullanmama rağmen ilk defa bu öğleden sonra böyle bir sorun yaşıyorum?
3- Kalbimi normal hızına döndürmek için ne yapabilirim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi geceler.
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2011, 17:38

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kızım 9 yaşında nabızı 128 di dr 10 dakika dinlendirip tekrar ölçtü 124 çıktı nedir ne iştir bu durum
Rapor Et
Eski 24 Kasım 2011, 19:53

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BENİM KAN TAHLİLİMİN SONUCUNDA Free T3 ve yüksek cıktı bunun sonucu nedir ?
Rapor Et
Eski 8 Aralık 2011, 21:54

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
nabzım 204
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2012, 12:20

yüksek nabız

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benım basım dönüyor nabzım sureklı yuksek cıkıyor 104 felan cıkıyo 15 yasındayımm acaba neden bole oluyor bıde mütiş bı bas agrım var gozlerımı cok agrıtıyor
Rapor Et
Eski 4 Mart 2012, 13:28

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kafein yükseltir nabzı.çay kola kahveden uzak durun(çikolatada kafein içerir).t3--t4 tiroid hormonlarının yuksek olmasıda yükseltir nabzı(iyotlu tuzdan uzak durun).malum birde sigara.ateşli hastalıklar.stres! zaten bu nabız yukseklıgı başlı başına stres yapıyor ınsana,stresten kurtulup nabzı düşürmektense(veya stresten kurtulmak mumkun degılse) tam tersi nabzı düşürerek stresi yok etmek olası kanımca.zaten nabzı normal sevıyelerde olan bır ınsanda stres sıkıntı olmaz.sporcuların nabzı düşüktür kafalarıda iyidir.yani işin özü millet durgun bı kafa için normal nabız şart.ayrıca bu illet müthiş kafa dondurur.goz karartır.ihmale gelmez.gerçi ihmal edilsede kişi kendisi çeker.
Rapor Et
Eski 22 Haziran 2014, 01:03

#9 (link)
Misafir :D
Ziyaretçi
Misafir :D - avatarı
gaz hızlı nabız atmasına neden olur mu
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.141 saniyede (68.77% PHP - 31.23% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 06:35
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi