Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Otoskleroz ameliyatının riski nedir, ameliyat ne kadar sürer?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 7 Ekim 2009 (10:13) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
12830 kez görüntülenmiş, 20 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Mayıs 2014 (10:08) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.33  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Ekim 2009, 10:13

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
otoskleroz ameliyatı

otoskleroz ameliyatının riski nedir,ameliyet ne kadar sürer, ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

otoskleroz ameliyatının riski nedir,ameliyet ne kadar sürer, ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat Sonrası Seyir Nasıldır?

nAmeliyat sonrası baş dönmeleri olağandır ve gittikçe azalarak 7-10 gün kadar sürebilir. Bazen bulantı ve kusma da baş dönmesine eşlik eder. Ağrı nadiren olur ve hafiftir.
nİlk günlerde hasta yürürken yakınlarından destek alma gereksinimi duyabilir, araba kullanmak genellikle 2. haftadan sonra ve baş hareketleri ile oluşan baş dönmesinin tamamen düzelmesinin ardından düşünülmelidir.
nKulak içine yerleştirilen tampon 1 ya da 2 hafta sonra alınır.
nHastalara 2 ay kadar bir süre ağır bedensel iş yapmamaları, ağır yük kaldırmamaları, ıkınmamaları, basınç değişikliklerine maruz kalacakları uçak veya kara yolculukları yapmamaları öğütlenir.
nAmeliyat lokal anestezi ile yapılırsa hasta işitmesindeki düzelmeyi o sırada fark edecektir. Ameliyat tamamlanıp kulak kanalı tamponla kapatılınca işitme tekrar azalır ve ameliyattan önceki haline döner.
nTampon çıkartıldıktan sonra işitme yavaş yavaş iyileşecektir ancak tam düzelme 2 ayı bulabilir. Bu 2 aylık dönem içinde hasta kulakta çıtırtı benzeri sesler duyabilir, sesler bozuk hoparlörden geliyor gibi, metalik olarak algılanabilir. Yüksek seslerden duyulan rahatsızlık ta, ilk haftalarda hastaların sık dile getirdiği yakınmalardandır.
nÇoğu hasta 7-10 günden sonra işinin başına dönebilir.

Ameliyatın Riskleri Nelerdir?

§Dilin ameliyatlı kulak tarafında tat değişiklikleri
§İşitmenin düzelmemesi
§Kulak zarında delik oluşması
§Ameliyat edilen kulakta işitmenin daha kötüye gitmesi, hatta tamamen kaybı
§Yüz felci (hemen her zaman geçicidir)
§Orta kulakta iltihap gelişmesi
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Ekim 2009, 10:27

#2 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Ameliyat Sonrası Seyir Nasıldır?

nAmeliyat sonrası baş dönmeleri olağandır ve gittikçe azalarak 7-10 gün kadar sürebilir. Bazen bulantı ve kusma da baş dönmesine eşlik eder. Ağrı nadiren olur ve hafiftir.
nİlk günlerde hasta yürürken yakınlarından destek alma gereksinimi duyabilir, araba kullanmak genellikle 2. haftadan sonra ve baş hareketleri ile oluşan baş dönmesinin tamamen düzelmesinin ardından düşünülmelidir.
nKulak içine yerleştirilen tampon 1 ya da 2 hafta sonra alınır.
nHastalara 2 ay kadar bir süre ağır bedensel iş yapmamaları, ağır yük kaldırmamaları, ıkınmamaları, basınç değişikliklerine maruz kalacakları uçak veya kara yolculukları yapmamaları öğütlenir.
nAmeliyat lokal anestezi ile yapılırsa hasta işitmesindeki düzelmeyi o sırada fark edecektir. Ameliyat tamamlanıp kulak kanalı tamponla kapatılınca işitme tekrar azalır ve ameliyattan önceki haline döner.
nTampon çıkartıldıktan sonra işitme yavaş yavaş iyileşecektir ancak tam düzelme 2 ayı bulabilir. Bu 2 aylık dönem içinde hasta kulakta çıtırtı benzeri sesler duyabilir, sesler bozuk hoparlörden geliyor gibi, metalik olarak algılanabilir. Yüksek seslerden duyulan rahatsızlık ta, ilk haftalarda hastaların sık dile getirdiği yakınmalardandır.
nÇoğu hasta 7-10 günden sonra işinin başına dönebilir.

Ameliyatın Riskleri Nelerdir?

§Dilin ameliyatlı kulak tarafında tat değişiklikleri
§İşitmenin düzelmemesi
§Kulak zarında delik oluşması
§Ameliyat edilen kulakta işitmenin daha kötüye gitmesi, hatta tamamen kaybı
§Yüz felci (hemen her zaman geçicidir)
§Orta kulakta iltihap gelişmesi
Rapor Et
Eski 4 Ağustos 2010, 02:05

otoskloroz

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim her iki kulagımda da bu hastalık vardı birinden amaliyat oldum su an çok iyi suan doktoruma çok duymaktan yakını yorum bence bu hastalı olan her kez biran önce amaliyat olup kurtulsunlar bir sene sonrada diyr kulagımdan olucam herkeze gecmis olsun
Rapor Et
Eski 11 Ağustos 2010, 15:08

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hangi dr a oldunuz acaba. ben iyi bir dr arıyorum ama bulamıyorum.
Rapor Et
Eski 12 Temmuz 2011, 11:20

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
belirli yaş seviyesine ulaşıldığında bu ameliyat yapılıyormuş. sizin yaşınız kaç beni ameliyat yapmıyorlar. 21 yaşındayım 25 i beklemeliymişim
Rapor Et
Eski 13 Ağustos 2011, 14:53

fşskdşf

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben bu ameliyatı 18 yaşında oldum hatta üzerinden daha yeni 3 hafta geçti bence başka doktorlarada danışmalısın
Rapor Et
Eski 24 Mart 2012, 13:22

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hangi doktora ameliyat oldunuz benim doktorum ameliyat olamayacağımı söyledi
Rapor Et
Eski 3 Mayıs 2012, 12:58

Cvp: Otoskleroz ameliyatının riski nedir, ameliyat ne kadar sürer?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 7 sene önce 20 yaşındayken olmuştum bu ameliyatı.2 gün boyunca hiç geçmeyen kulak çınlamasıyla gittim doktora.ve ameliyatım 2,5 saat sürdü.ben gazi üniversitesindeki suat özbilen hoca tarafından ameliyat edildim.ama kulağım tam net duymuyor.gürültülü bir ortama girdiğimde metalik bir ses olarak algılıyorum bütün sesleri.diğer kulağımdanda ameliyat olmam gerekiyor ama cesaret edemiyorum.ameliyat sonrası problemli geçiyor.geçmiş olsun
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2012, 04:03

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bende de otoskleroz var ameliyat mı olmalıyım işitme cihazımı kullanmalıyım bilmiyorum ama bu durumdan çok huzursuzum mutsuzum :/
Rapor Et
Eski 7 Haziran 2012, 16:53

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende oldum bu ameliyatı 3 hafta önce ama hala bir düzelme hissetmedim hatta kulagımda cınlama sesi daha cok arttı doktora soruyorum zamanla gecer diyor ama bana hic oyle gelmıyor.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.178 saniyede (72.06% PHP - 27.94% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 23:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi