PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Dünyadaki sıcak su akıntıları nelerdir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir21:51, 11 Ekim 2009 
dünyadaki sıcak su akıntıları nelerdir
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Sıcak Su akıntıları: Ekvatordan yüksek enlemlere yönelen akıntılar, batı sınır akıntılarıdır. Sıcak su akıntıları, etkili oldukları bölgelerle ilişkili olarak özel isimler alır. Örneğin; Kuzey Atlantik’te Körfez (Gulf Stream); Kuzey Pasifik’te Kuroşivo; Güney Atlantik’te Brezilya; Güney Pasifik’te Doğu Avustralya; Hint Okyanusu’nda Agulhas ve Mozambik. Tüm bu akıntılar, genellikle dar, günde 40-120 km hızla yol alan ve düzgün uzanışlı akışlardır. Batı sınır akıntıları, genellikle okyanus yüzeyinden 1,000 m derinliğe kadar inen, en derin yüzey akıntılarıdır.

Konu devamı için bakınız > http://www.msxlabs.org/forum/deniz-b...kintilari.html
Benzer Konular:
Cevap
ThinkerBeLL21:58, 11 Ekim 2009 
Sıcak Su akıntıları: Ekvatordan yüksek enlemlere yönelen akıntılar, batı sınır akıntılarıdır. Sıcak su akıntıları, etkili oldukları bölgelerle ilişkili olarak özel isimler alır. Örneğin; Kuzey Atlantik’te Körfez (Gulf Stream); Kuzey Pasifik’te Kuroşivo; Güney Atlantik’te Brezilya; Güney Pasifik’te Doğu Avustralya; Hint Okyanusu’nda Agulhas ve Mozambik. Tüm bu akıntılar, genellikle dar, günde 40-120 km hızla yol alan ve düzgün uzanışlı akışlardır. Batı sınır akıntıları, genellikle okyanus yüzeyinden 1,000 m derinliğe kadar inen, en derin yüzey akıntılarıdır.

Konu devamı için bakınız > Deniz (Su) Akıntıları
Cevap
SüPeRsiN21:59, 11 Ekim 2009 
Golf Stream , Kuroşiva , Brezilya , Mozambik akıntıları.
Cevap
Misafir17:21, 19 Haziran 2010 
böyle akıntıları daha ilk duyuyorum guzelce yazmanızı tavsiye ederim işe yaramadktan sonra neye yarar bizde bakıyoruz varmıdır diye önüne gelen site açıyor oh ne alaa
Cevap
KaNKaWaReZ17:39, 19 Haziran 2010 
böyle akıntıları daha ilk duyuyorum guzelce yazmanızı tavsiye ederim işe yaramadktan sonra neye yarar bizde bakıyoruz varmıdır diye önüne gelen site açıyor oh ne alaa
Ne Demek İstiyorsun ? Kaynak Yetersiz Geliyorsa Hiç Şaşırmadım..
Cevap
Misafir17:19, 19 Şubat 2012 
soğu okyanus akıntıları bulabilirmisiniz ?
Cevap
Misafir17:11, 2 Nisan 2012 
bence daha iyi olması gerekir
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama