Arama

"Allah yardım ederse kuluna, her iş girer yoluna" atasözü neyi anlatır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Ekim 2009 Gösterim: 6.068 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
allah yardım ederse kuluna her iş girer yoluna
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Allah yardım ederse kuluna her iş girer yoluna.
Sponsorlu Bağlantılar

Motivasyon amacıyla, Allah'ın kulunun her zaman lehinde ve yanında olduğunu anlatan güzel bir deyiş, zor zamanlarda kulun Allah'a sığınmasını da öneriyor, ancak "Kendine yardım etmeyene, Tanrı’da yardım etmez.
" diye de sözler olduğunu hatırlarsak, bu sözün belki de ders vermek amaçlı ya da kinaye içerdiği düşünülebilir.

Ve aşağıdaki alıntıyı da okuyunuz.

"Allah yardım ederse kuluna, her iş girer yoluna. Fakat...

Allah çalışmayana yardım eder mi? Başarının ve refahın sihirli sözcüğü: "Çalışmak" ve tabii ki "üretmek"tir. İnsanlarımızı çalışabilmesi için yatırıma ihtiyaç vardır. Yatırım ve üretim olmadan dünyada hiçbir ülkenin kalkındığı görülmemiştir." Kaynak: Hürriyet Gazetesi - Rahmi Turan

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Allah yardım ederse kuluna her iş girer yoluna.
Sponsorlu Bağlantılar

Motivasyon amacıyla, Allah'ın kulunun her zaman lehinde ve yanında olduğunu anlatan güzel bir deyiş, zor zamanlarda kulun Allah'a sığınmasını da öneriyor, ancak "Kendine yardım etmeyene, Tanrı’da yardım etmez.
" diye de sözler olduğunu hatırlarsak, bu sözün belki de ders vermek amaçlı ya da kinaye içerdiği düşünülebilir.

Ve aşağıdaki alıntıyı da okuyunuz.

"Allah yardım ederse kuluna, her iş girer yoluna. Fakat...

Allah çalışmayana yardım eder mi? Başarının ve refahın sihirli sözcüğü: "Çalışmak" ve tabii ki "üretmek"tir. İnsanlarımızı çalışabilmesi için yatırıma ihtiyaç vardır. Yatırım ve üretim olmadan dünyada hiçbir ülkenin kalkındığı görülmemiştir." Kaynak: Hürriyet Gazetesi - Rahmi Turan