Arama

Öğrenci hakları hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Nisan 2014 Gösterim: 19.055 Cevap: 37
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ogretmen bana kasıtlı olarak puanımı kırıyor benı her derste durduk yere dersten atıyor ve idareye şikayet edıyorum iyi yapmış ogretmenın dıyıp yolluyorlar napabılrım
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben çok olmasada kekeliyorum.Bu yüzden derste okumak istemiyorum.Dil ve anlatım öğretmeni bu yüzden okuyacaksın! diyerek kolumdan tuttu koluma tırnağını geçirdi dışarıya itti sonra dışarda konuştuk. bunu oku hani kekeliyordun yalan söylüyorsun dedi.Sonra bu öğretmenler aralarında konuşmuşlar benim yalan söylediğime karar vermişler.Diksiyoncuda ilk dönem dışarıda okutturuyordu ama şimdi sınıfta okutturuyor bende unuttum haftaya diyerek 7 hafta geçti.xD edebiyatçı okutturdu kendimi tutamadım ağladım.Hoca baskı yaptı oğlum okusana! diye bağırdı.Ben eskiden çok kekeliyordum konuşurken bile kekeliyorumdum.2-3 yıldır derste okumuyorum artık hızlı konuşabiliyordum.Ama hocalar moralimi bozdu artık her sözümde kekeliyorum bu konuda hakkımı nasıl arayabilirim hocaların yaptığı suç mu? kekelemem arttı.Bakkalda bile kekliyorum artık.Birde müfettişler 2 haftadır okulumuzda onlara söylemelimiyim? aileme söylemedim.Birde okulda müfettiş var diye her öğretmen konuları atladı herkeste bir panik var idareci herkesi dövüyordu artık hiçbirşey söylemiyor.Müfettişler gittikten sonra eminim tekrar aynı tabloyu göreceğim.İnşallah diksiyon dersinde müfettiş girerde o hoca görür gününü.Mustafa gürkan anadolu lisesi..ısparta
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

HAK DEMEK:. Adaletin, hukukun gerektirdiği veya birine ayırdığı şey, kazanç DEMEKTİR. BİZİM ÖĞRENCİ OLARAK BAŞLICA HAKLARIMIZ:
1) ÖĞRENME HAKKI
2)OYUN OYNAMA HAKKI
2)BARINMA HAKKI
3)BESLENME HAKKI
4)SEVME HAKKI
5)TARAFTAR OLMA HAKKI VB. HAKLARDIR. SEVGİLERLE...

yaaa yardım edin hiç bişi anlamadım
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aradaslar bişey soracagım bizim okulda okula telefon götürdügümüzde müdür yardımcısına teslim ediyoruz . ben gecen gün getirdim ve müdür yardımcısına verdm . sonra son dersten bir önceki ders gittim ve annemi arayacagımı söyleyerek aldım . yukarı çıkardım o ara ders zili çaldı ve ben matematik dersine girdim . Girdimgm zamanda sıranın altına koydum . tenefüs zili çaldıgında hca bizi cagrdı ve test dagıttı oara ders zili çalınca ben telefonumu sıranın altında unutup İnkılap dersine gittim . Aklıma geldi hocadan izin aldım fakat cıkartmadı . çıkış zili çaldıgında hmen yukarı çıkıp matematik kabinetine gittim ama telefonum yoktu. hemen hocaya gittim benimle alaylı bir sekilde vermiyorum dedi. ama nırmalde ben müdür yardımcısından izinli olduğumu söyledim. müdür yardımcısına verdigimiz zaman çıkışta alıyoruduk . su an 3 gün oldu . ve telefonuma el koydu vermiyor ne yapabilirim bu durumda haklarım ne ? yardımcı olursanız sevinirim

bu arada orta sona gidiyorum .
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence sakın dilekçeni çekme . öğretmeni iyice sıkıştır .o seni değil sen onu tehdit et.de ki"hocam asıl siz göreceksiniz.bu yaptığınız yanınıza kalmayacak" de.güçlü taraf sen ol.zaten haklı sensinMsn Confused
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Okuldaki Haklarımız nedir ?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2012       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yapabilirsen bi şekilde hoca bunları sölerken kayda al sora dava aç kanıt olarak bunu gösterirsin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sizi bir sorum olcak cevaplarsanız sevinirim bugün okulda arama yapıldı ve teefonumu yakalattım velim gittiği halde telefonu vermediler bu konuda bir hakka sahipmiyim bilgilendirirmisinz NOT: Lise Öğrencisiyim
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir lise ögrencisiyim ve okulda bir ögretmenn bana hakaret ettı tabı ben mudure sıkayet ettım fakat olabılır bırıne kızmıştır sende patlamıştır gıbı ıfadelerle konuyu kapatmaya calıştı ve ben haklı olduğumu bılıyorum ve sonuna kadar hakkımı savunmak istıyorum ve bu kendını bılmez öğretmene de bır ders vermek istıyorum gerekırse yargıya da tasıyabılırım ama neler yapmam gerektiğini bilmiyorum YARDIMCI OLABİLİRMISINIZ LUTFEN
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1)Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının kişilere tanıdığı haklar çerçevesinde her öğrenci temel insan hakları yanı sıra, nitelikli yaşama, bilgiye ulaşma, kendini yetiştirme ve öğrenme hakkına sahiptir.

2. Bu hak bütün öğrenciler için çağın gereklerini taşıyan;
a. Uygun bir eğitim ve öğretim planlaması,
b. Uygun bir eğitim ortamı,
c. Uygun bir fiziki alt yapı,
d. Uygun bir eğitici kadrosu,
e. Uygun yardımcı nitelikli personel desteği ile yaşama geçirilir.

3.Her öğrenci, kendisini fikren ve bedenen geliştirme hakkına sahiptir.
4. Her öğrenci yardımlaşma, sosyal ve ekonomik dayanışma hakkına sahiptir.
5. Her öğrenci, karşılaştığı olumsuz durumları şikayet edebilir ve hakkını arayabilir.
6. Her öğrencinin saygı görme hakkı vardır.
Hiçbir öğrenci onur kırıcı tutum ve davranışlara maruz bırakılamaz.
7. Her öğrencinin Üniversite olanaklarından ve öğrencilere tanınan haklardan yararlanma ve eşit muamele görme hakkı vardır. Her öğrencinin soru sorma ve cevap alma hakkı vardır.
8. Her öğrencinin hukuk kuralları çerçevesinde, kendi temsilcisini seçme ve seçilme, temsilcisi aracılığı ile yönetime aktif katılma hakkı vardır.
9. Her öğrencinin kültür, sanat ve spor toplulukları kurma, katılma ve yürütme hakkı vardır.
10. Herhangi bir nedenle suçlanan öğrencinin kendini savunma ve itiraz hakkı vardır. Aksi kanıtlanıncaya kadar öğrenci masum sayılır.
11. Hiçbir öğrenci herhangi bir şiddete ve tacize maruz bırakılamaz.
12. Her öğrencinin sağlıklı bir ortamda yaşama, çalışma ve hastalandığında muayene ve tedavi olma hakkı vardır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.