Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Yardımseverlik nedir?

• yardimsever nedir
  • yardimseverlik nedir
  • yardimseverlik nedir vikipedi
Misafir
Cevaplanmış   |    19 Ekim 2009 21:06   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
lütfen bulun yardımseverlikle ile ilgili herşeyi
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Yardımseverlik kelime olarak hayırseverlik anlamındadır. Gerek fiziksel gerekse maddi olsun, vericilik, cömertlik gibi güzel ahlak özellikleri ile ilişkilidir. Aksi cimrilik olup, cimrilik de kötü huylardandır. Yardımın güler yüzle yapılması, yapılan yardımın başa kakılmaması da dinimizin teşvik ettiği davranışlardandır. Yardımseverlik yine sosyallik ile ilişkili olumlu kişilik özelliklerindendir. Cimrilik ve kendi menfaatini düşünmek gibi olumsuz özellikler ancak yardımseverlikle önlenebilir.

Yardımseverlik nedir? Konusuna Benzer Konular:
20 Ekim 2009 01:32   |   Mesaj #2   |   
ThinkerBeLL - avatarı
ADM Admin
Istanbul TR

61407
11.507 mesaj
Alıntı

Yardımseverlik kelime olarak hayırseverlik anlamındadır. Gerek fiziksel gerekse maddi olsun, vericilik, cömertlik gibi güzel ahlak özellikleri ile ilişkilidir. Aksi cimrilik olup, cimrilik de kötü huylardandır. Yardımın güler yüzle yapılması, yapılan yardımın başa kakılmaması da dinimizin teşvik ettiği davranışlardandır. Yardımseverlik yine sosyallik ile ilişkili olumlu kişilik özelliklerindendir. Cimrilik ve kendi menfaatini düşünmek gibi olumsuz özellikler ancak yardımseverlikle önlenebilir.
LaSalle, _KleopatrA_ ve zeka küpü bu mesajı beğendi.
Misafir
10 Aralık 2009 14:47   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
yardımseverlik nedir
_KleopatrA_
10 Aralık 2009 14:50   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Alıntı

yardımseverlik nedir

Yardımsever

1 . Yoksullara, düşkünlere, yardıma muhtaç olanlara iyilik ve yardım etmesini seven, iyiliksever, yardımsever, hayırperver:
"Kimse yüz vermezse tek başına oturur, hayırsever bir tanıdık beklerdi."- Ç. Altan.
2 .
Halkın yararı için okul, çeşme, hastane vb. yaptıran.
zeka küpü bu mesajı beğendi.
Misafir
8 Aralık 2010 15:55   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
Misafir
3 Mart 2011 19:27   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
benim ödevim var ama bi türlü bulamadım
Misafir
19 Ekim 2011 22:21   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
benimde ödevim var ama bi türlü bulamadım
Misafir
21 Kasım 2011 17:54   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
ödevim var ama bulamadım
JéLLyßon
21 Kasım 2011 18:07   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
Chelsea_Eny
21 Kasım 2011 18:59   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
Alıntı

benimde ödevim var ama bi türlü bulamadım

Alıntı

ödevim var ama bulamadım

Sözlükteki anlama göre:
Yardım etmekten hoşlanan,hayırsever.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Yardımseverlik nedir? Konusuna Benzer Konular

Yardımseverlik ile ilgili kısa hikayeler var mı?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 15 Mayıs 2011 22:59
Sayfa 0.335 saniyede 13 sorgu ile oluşturuldu