Arama

Alçı çıkınca bileğimde incelme ya da güç kaybı olur mu? - Sayfa 2

Güncelleme: 25 Kasım 2015 Gösterim: 32.673 Cevap: 19
oktay6 - avatarı
oktay6
Ziyaretçi
21 Ocak 2014       Mesaj #11
oktay6 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar... atletizim antremanında yere düşüp bilegimin üstüne hızlı bir şekilde ... doktora gidip rontgen çektiginde kırık wardı alcıya aldı 1 aya yakın kaldı ve getirdikte sonra yine rontgen çıktirdim alçı çıkacak dedi alcı odasına gidip çıkardıktan sonra kolumda bi güçsüzlük wardı yere düşer gibi oldu Msn Grin kolum daha iyi güç kazanması ve eski haline gelmesi için ne yapmam gerekir arkadaşlar tavsiyelerini bekliyorum
Sponsorlu Bağlantılar
llllooolllll - avatarı
llllooolllll
Ziyaretçi
25 Ağustos 2014       Mesaj #12
llllooolllll - avatarı
Ziyaretçi
Bennimde kolum alçıya alındı omzuma kadar sonradan doktorlar açtı tabi 2.5 ay durduğu için kolum açıldığında simsiyah ve incecikti kolum sabah 11 de açıldı şimdi neredeyse tam açıyorum bileğimde çok bir sorun yok tek bir sorun var oda kolum kara ve incecik uzaylı kolu gibi bu arada alçılı kolu kaşınan içine çöp şiş veya annelerimizin örgü şişlerinden kullanabilir ama kırık çok derinse yapmayın kemiği oynatırsınız
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2014       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim dediklerinin aynısı bende de oldu şimdi alçıdan çıktı yamuk duruyo nası geçcek
ummahan - avatarı
ummahan
Ziyaretçi
30 Mart 2015       Mesaj #14
ummahan - avatarı
Ziyaretçi
slm arakadaslar ben bileğimi kırdım karda düştüm doktor kırık ve çökükde var dedi tam 45 gün alçıda kalıcak dedi çıkınca napmalıyım korkum yamuk tutması bileği kırılan arkadaslar eskisi gibimi bileginiz güç kaybı varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mayıs 2015       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilegim kirildi cerahi operasyon yaptilar amator futbolcuyum yasim 15 sahalara nezaman donerim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2015       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaslar benim bilegim kirildi bisikletten dustum doktor 3 hafta sonra gel cikaririz dedi ama yarin bi kontrole gelmen lazim dedi. Geldim ve 15 gun sonra kontrole gel dedi. geldik ama tc kartim kayip olddugundan birsey yapamadilar bizde bi tanidigimiz var rontgenci ona gittik. Cekti bi baktik bilek kaynamis . Eve geldik dedem saolsun testeretyi aldi ve alciyi kesti.sanki bayilacakmis gibi oluyorsun vucudundaan et eksilmis gibi . Ben bilegimi harekett ettiremedim basta ve cok agriyordu bandajla sardik pisman olmustum erken cikatdigima doktor 3 hafta demisti ben 15 gun sonra cikarmistim sabah oldu bi baktim bilegim duzelmis (yariyariya) eskisi gibi hareket etttiremesemde bilegimi kullana biliyordum 2. Gune duzelcegine inaniyorum. Bide bilekte guc kaybi ve incelme oluyor yardimci olabildiysem ne mutlu bana
runeşya - avatarı
runeşya
Ziyaretçi
19 Haziran 2015       Mesaj #17
runeşya - avatarı
Ziyaretçi
Kırık, kemiğin çeşitli sebeplerden dolayı yapısal bütünlüğünün bozulmasıdır. Darbe sonrası veya kendiliğinden olabilir. Kırık çeşidi üçe ayrılır:
-Kapalı kırık: Kemik bütünlüğü bozulmuştur. Ancak deri sağlamdır.
-Açık kırık: Deri bütünlüğü bozulmuştur. Kemik uçları dışarı çıkabilir, beraberinde kanama ve enfeksiyon riski taşırlar.
-Parçalı kırık: Kemik birden fazla yerden kırılmıştır.
Kırık meydana geldiği zaman bazı belirtiler ortaya çıkabilir. Bunlar;
-Bölgenin hareket edilmesi ile artan yoğun ağrı,
-Şekil bozukluğu,
-Bölgede ödem ve kanama sonucu morarma,
-İşlev kaybı,
-Hareketlerde kısıtlama,
-Şişlik.
Alçı Çıktıktan Sonra Dikkat
Uzun süren alçı uygulamalarında kemik ve kaslar uzun süre hareketsiz kaldığı için zamanla tembelleşir ve zayıflar. Alçı çıkarıldıktan sonra bazı şikayetlerin görülmesi normaldir. Hareketsizlik ve kullanmama kemiğin zayıflamasına yol açar. En kısa zamanda bir fizik tedavi merkezine giderek zayıflayan kas ve kemiklerinizi çalıştıran egzersizler yapmanızı ve gereken fizik tedaviyi almanızı tavsiye ederim. Çünkü;
Kırıklarda fizik tedaviye erken başlamak çok önemlidir. Bu sayede kırık, iyileşme sürecinde tam fonksiyon için gereken eklem hareket açıklığı ve kas gücü büyük oranda sağlanabilir. Özellikle eklemi ilgilendiren kırık veya bağ ameliyatlarından 24 - 48 saat sonra devamlı pasif hareket cihazları ile harekete başlanmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2015       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben paten sürerken sağ bileğimde bir çatlak oluştu doktor küçük olduğunu söyledi ama yinede alçıya aldı tam 18 gün sonra alçı çıktı sonra 2 3 gün sonra elimi biraz zorladım ve bişeyler kaldırırken ağrımaya başladı sizce normalmi veya çatlağın tekrar oluşma ihtimali var mı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2015       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
13 gün önce bileğimi burktum ve sadece buruk sanıp üzerinde 1 gün gezdim doktora gittiğimde belirsiz bir röntgen çekilip doktorun dokunuşuyla muayne edilen ayak bileğime atel yani yarım alçı takıldı ağrım sızım hiç yok ve ilk günde dahi ağrı çekmedim okulumj ve beni olumsuz etkileyen baş belası alçımı çıkarsam sorun olur mu arkadaşlar?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende merdiven den ddüştüm bilegim kkırıldı bugün alci çıktı ama kolum zayiflamis ve kkemiği sisik duruyo bilegimi tam yukarı kaldiramiyorum normalmi yoksa bir ssıkıntı varmı lütfen yardımcı olun Msn Sad