Arama

Alçı çıkınca bileğimde incelme ya da güç kaybı olur mu?

Güncelleme: 25 Kasım 2015 Gösterim: 32.705 Cevap: 19
cartedor - avatarı
cartedor
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #1
cartedor - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar.p.tesi günü kick boks dersinde bileğimin üstüne düştüm bileğim çatlamış alçıya aldılar kolumu doktor bir iki yeri kontrol ettikten sonra şanslısın çok küçük bi ve önemli bi yerde olmayan bi kırık dedi ama yinede alçıya almak istedi 3 hafta alçıda durucak kolum alçı çıktından sonra kolumda bi sorun yetersizlik güç düşmesi incelme olurmu
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
cartedor adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar.p.tesi günü kick boks dersinde bileğimin üstüne düştüm bileğim çatlamış alçıya aldılar kolumu doktor bir iki yeri kontrol ettikten sonra şanslısın çok küçük bi ve önemli bi yerde olmayan bi kırık dedi ama yinede alçıya almak istedi 3 hafta alçıda durucak kolum alçı çıktından sonra kolumda bi sorun yetersizlik güç düşmesi incelme olurmu

Çok geçmiş olsun öncelikle.Kemik suyu, kalsiyum içeren besinler tüketmelisin.Çatlamanın kırık kadar tehlikesi olmadığını biliyorum.Ama yinede bu konuyu doktora danışmanızda fayda var..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de kolum alcıya alındıydı.doktor alçıyı kestiğinde aniden elim yee düşü verdi Msn Grin alçı çıktıktan sonra güç kaybı oluyor diyim.incelmede oluyor. elin alçıdan çıktıktan sonra bide çok kötü kokar.eve gittiğinde elini yıkarsın.olur biter.alçıdan çıktıktan sonra bide kolun tekrar kırılcak gibi oluyo ama korkma birşey olmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ߀nim ßileğim kırıldı üstüne düştüğüm için doktora gittik 2 kişi ßiri omzumdan diğeri parmağımdan tutup çektiler.Kemiği yerine oturtmak için 20 gün sonra tekrar gel dedi...20 Gün olmuştu doktora gittim Röntgen çektirdi iyi ki Kaynamıştı Doktor ßu alçıyı çıkarın bi bileğine bastirim dedi alçı çıktı ßileğime bastırdı ve ağrımadı ßana da dediki elini ılık suyun içinde hareket ettir çok fazla hareket ettirme yavaş yavaş sonra Elin düzelecek.Ama merak ettiğim ßir şey var alçı çıktıktan sonra elimi düz tutunca dirseğimde sanki ßir kemik yerinden oynamış gibiydi ßu zamanla düzelir mi?????? ßir de €limi sadece düz tutabiliyorum kan alırken çevir diyorlar çeviremiyorum Çünkü: ağrıyor ßunlar zamanla düzelir mi Lütfen deneyimli ßiri cevap yazsın!!!!!!!!

BİLEĞİ KIRILAN YUKARDAKİNİ OKUSUN!!

YAZAN: AHMET YILDIRIM.

VE SORUMA CEVAP İSTİYORUM DENEYİMLİ BİRİNDEN!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben bişiler demek istiyorum tabi cevaplarsanız çok memnun olurum...

Basketboll oynarken ayaqımı büktüm ve üzerine hiçbir şekilde basamadım doktora qittim yarım alçıya aldılar bende o şekilde 2-3 qün durdum ama 3. qün üzerine birazcık basabiliyordum yanı kendimi taşıyabilecek kadar fazlada yüklenemiyordum sonra alıçıyı çıkarıp tam alıçya aldılar tabi doktor bana çatlak war dedi 21 qün durdu buqun 22. qünüm çıkardılar tabiki bana hiç birşey demediler eqzersiz yapılacak qibi sözler demediler bana bende onun için sitelerden faydalanmaya çalışıyorum ve eqer çözüm bulabilirseniz çok sevinirim lütfen yardımlarınızı talep ediyorum eqer ualaşamazsanız MSN adresimi veya facebook wereyim sizler ulaşabilrsiniz şimdiden teşekkür ediyorum ve lafı çok uzattıqımı biliyorum Msn Inlove

Huséyin Dadak (FACEBOOK)
bjk_tikky@hotmail.com

Bütün yardım eden kişilere teşekkür ediyorum iyi qünler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşalar bende paten sürerken kolumu kırdım. alçı çıkınca bileğim inceldi . ve tam hareket ettiremiyorum. kolumu sıkınca acıyor . ama kolu kırılanlara sesleniyorum . alçı çıkınca tabi güç kaybı oluyor ama pek korkmayın ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar benimde dizim üstü kırıldı dizimi kapttığımda çok ağrıyor ve kırılan yer şişmiş yardım edebilcek varmı..
topraknaim - avatarı
topraknaim
Ziyaretçi
25 Haziran 2013       Mesaj #8
topraknaim - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar ߀nim ßileğim kırıldı üstüne düştüğüm için doktora gittik 2 kişi ßiri omzumdan diğeri parmağımdan tutup çektiler.Kemiği yerine oturtmak için 20 gün sonra tekrar gel dedi...20 Gün olmuştu doktora gittim Röntgen çektirdi iyi ki Kaynamıştı Doktor ßu alçıyı çıkarın bi bileğine bastirim dedi alçı çıktı ßileğime bastırdı ve ağrımadı ßana da dediki elini ılık suyun içinde hareket ettir çok fazla hareket ettirme yavaş yavaş sonra Elin düzelecek.Ama merak ettiğim ßir şey var alçı çıktıktan sonra elimi düz tutunca dirseğimde sanki ßir kemik yerinden oynamış gibiydi ßu zamanla düzelir mi?????? ßir de €limi sadece düz tutabiliyorum kan alırken çevir diyorlar çeviremiyorum Çünkü: ağrıyor ßunlar zamanla düzelir mi Lütfen deneyimli ßiri cevap yazsın!!!!!!!!

BİLEĞİ KIRILAN YUKARDAKİNİ OKUSUN!!

YAZAN: AHMET YILDIRIM.

VE SORUMA CEVAP İSTİYORUM DENEYİMLİ BİRİNDEN!!!

Ahmet anlatıklarınınn aynısı bende de oldu simdi alçıdan çıkardm.elim uzaylı eli gibi yamuk duruyor.ne yapmam lazım
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
26 Haziran 2013       Mesaj #9
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Alçıya alınan yerde incelme ve güç kaybı olması normaldir. Güç kaybı nedeni alçıya alınan bölgeyi hareket ettiremiyor oluşunuz. İncelme nedeni alçıyla kapanan yer oksijeni yeteri kadar alamadığından kas ve derilerde zayıflama olur.
_Ceyda_ - avatarı
_Ceyda_
Ziyaretçi
1 Temmuz 2013       Mesaj #10
_Ceyda_ - avatarı
Ziyaretçi
Geçmiş olsun.Olması mümkündür.Arkadaşın dediği gibi kalsiyum içeren besinler tüketilmeli,bol bol süt içilmelidir.Vitaminler ihmal edilmemelidir.