Arama

Fen-Edebiyat Fakültesi kimya, biyoloji ya da genetik mezununun iş olanakları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Eylül 2014 Gösterim: 5.714 Cevap: 4
asda1564 - avatarı
asda1564
Ziyaretçi
27 Ekim 2009       Mesaj #1
asda1564 - avatarı
Ziyaretçi
Fen-Edebiyat Fakültesi kimya,genetik veya biyoloji bölümünü bitirirsem ne olabilirim?Ayrı ayrı bilgilendirirseniz sevinirim.
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
asda1564 adlı kullanıcıdan alıntı

Fen-Edebiyat Fakültesi kimya,genetik veya biyoloji bölümünü bitirirsem ne olabilirim?Ayrı ayrı bilgilendirirseniz sevinirim.

Kimya Bölümü :
Kimya Bölümü mezunları ülkemizde kimya sektörünün her alanında kamu ve özel işletmelerde görev yapmaktadırlar. Ayrıca lisans öğrenimini bitiren öğrenciler üç yarıyıllık tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Kimya Öğretmeni olabilme imkanına da sahiptirler.
Sponsorlu Bağlantılar

Genetik Bölümü:

Moleküler biyoloji eğitimi ve öğretimi biyolojinin farklı dallarında uzmanlaşma sağlamaktadır. Mezunları Tübitak gibi araştırma kurumlarında, genetik araştıma yapılan laboratuvarlarda
, hastanelerde, adli tıp gibi alanlarda çalışmaktadır.

Biyoloji Bölümü:
Biyoloji bölümünden öğrenciler “Biyolog” unvanı ile mezun olurlar. Biyoloji lisans diploması alan mezunlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngöreceği koşulları yerine getirdiklerinde Orta Öğretimde öğretmen, üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğretim elamanı, hastanelerde, araştırma kurumlarında ve sanayide biyolog, su ürünlerinde, bitki yetiştirme ve ticaretinde uzman eleman olarak görev yaparlar.

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
27 Ekim 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
asda1564 adlı kullanıcıdan alıntı

Kimya Bölümü :
Kimya Bölümü mezunları ülkemizde kimya sektörünün her alanında kamu ve özel işletmelerde görev yapmaktadırlar. Ayrıca lisans öğrenimini bitiren öğrenciler üç yarıyıllık tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Kimya Öğretmeni olabilme imkanına da sahiptirler.
Sponsorlu Bağlantılar

Genetik Bölümü:

Moleküler biyoloji eğitimi ve öğretimi biyolojinin farklı dallarında uzmanlaşma sağlamaktadır. Mezunları Tübitak gibi araştırma kurumlarında, genetik araştıma yapılan laboratuvarlarda
, hastanelerde, adli tıp gibi alanlarda çalışmaktadır.

Biyoloji Bölümü:
Biyoloji bölümünden öğrenciler “Biyolog” unvanı ile mezun olurlar. Biyoloji lisans diploması alan mezunlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngöreceği koşulları yerine getirdiklerinde Orta Öğretimde öğretmen, üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğretim elamanı, hastanelerde, araştırma kurumlarında ve sanayide biyolog, su ürünlerinde, bitki yetiştirme ve ticaretinde uzman eleman olarak görev yaparlar.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
acilen fen dersi için iş ile ilgili kompozisyon lazımmmmmmmmmmm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Nisan 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kimya okumanızı tavsiye etmem iş bulamassınız sıkıntı çekersiniz

Kimya mağduru çok genc var işsizlikten hayatları karardı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben moleküler biyoloji ve genetik okuyorum bu bölümüde çok isteyerek seçtim fakat iş imkanları hakkında farklı spekülasyonlar var bir bilen anlatabilir mi imkanları