Arama

Adet düzensizliği neden olur, nasıl tedavi edilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Nisan 2015 Gösterim: 6.917 Cevap: 12
esenozkan - avatarı
esenozkan
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #1
esenozkan - avatarı
Ziyaretçi
8 aydır adet olamıyorum. 4 senedir böyle bir sorunum vardı 3 sene doğum kontrol hapı kullandım o zamanlar oluyordu ama artık onlarlada olmuyor. son gittiğim doktor östrojen hormonumun çok düşük olduğunu söyledi. ne yapmam gerekiyor. bilgilendirirsiniz sevinirim.
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
esenozkan adlı kullanıcıdan alıntı

8 aydır adet olamıyorum. 4 senedir böyle bir sorunum vardı 3 sene doğum kontrol hapı kullandım o zamanlar oluyordu ama artık onlarlada olmuyor. son gittiğim doktor östrojen hormonumun çok düşük olduğunu söyledi. ne yapmam gerekiyor. bilgilendirirsiniz sevinirim.

Sağlık konularında sadece bilgilendirme amaçlı mesaj ekleyebiliyoruz. Yazdıklarımız doktor tedavisi ya da uzman önerisi değişdir.
Sponsorlu Bağlantılar

Adet kanaması gecikmesi senede bir defadan daha sık oluyorsa, yani kadın seyrek adet kanaması görüyorsa veya uzun süreli kanama görülemiyorsa gerekli incelemeler yapılarak durumun açıklığa kavuşturulması ve tedavi edilmesi kadının genel sağlığı açısından çok önemlidir.
Nadiren de olsa doğum kontrol hapları neden olabilir ama asıl neden yumurtlamayla üretilmesi gereken progesteron hormonunun ve östrojen hormonunun olmaması ya da yetersizliğidir. Doktorunuz mutlaka tedavi önerecektir.
Yapmanız gereken bu tedaviyi aksatmadan ve gecikmeden uygulamaktır.

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
esenozkan adlı kullanıcıdan alıntı

Sağlık konularında sadece bilgilendirme amaçlı mesaj ekleyebiliyoruz. Yazdıklarımız doktor tedavisi ya da uzman önerisi değişdir.
Sponsorlu Bağlantılar

Adet kanaması gecikmesi senede bir defadan daha sık oluyorsa, yani kadın seyrek adet kanaması görüyorsa veya uzun süreli kanama görülemiyorsa gerekli incelemeler yapılarak durumun açıklığa kavuşturulması ve tedavi edilmesi kadının genel sağlığı açısından çok önemlidir.
Nadiren de olsa doğum kontrol hapları neden olabilir ama asıl neden yumurtlamayla üretilmesi gereken progesteron hormonunun ve östrojen hormonunun olmaması ya da yetersizliğidir. Doktorunuz mutlaka tedavi önerecektir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bu aykı adetim damla damla kanama ile geçti ve normal günden erken oldum sebebi ne olabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben 7 gün geçmesine rağmen adet olmadım normalde benim ayın 27 veya 28 inde olurdu fakat 2-3 ay dan beri hep 4-5 gün önce gelmişti acaba yine normal günündemi gelicek bide sistit geçirdim 20gün önce çok ilaç aldım antibiyotikler falan ondanmı acaba test de yaptım dün tek çizgi çıktı fakat emin olamıyorum 10 dk sonra çok hafif bi çizgi daha çıktı eşimle korunuyoruz aslında bi akıl verin lütfen ne yapmalıyım Msn Sad((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ;
Ben 19 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Benimde şikayetim adet düzensizliği. Yaklaşık 2 senedir 1 ay olamıyorum 2 ay oluyorum bu artık düzene girdi bir ay oluyorum bir ay olmuyorum ve olduğumda felaket bir sancım oluyor ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden Teşekkür ederim .
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
10 Mart 2011       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben 7 gün geçmesine rağmen adet olmadım normalde benim ayın 27 veya 28 inde olurdu fakat 2-3 ay dan beri hep 4-5 gün önce gelmişti acaba yine normal günündemi gelicek bide sistit geçirdim 20gün önce çok ilaç aldım antibiyotikler falan ondanmı acaba test de yaptım dün tek çizgi çıktı fakat emin olamıyorum 10 dk sonra çok hafif bi çizgi daha çıktı eşimle korunuyoruz aslında bi akıl verin lütfen ne yapmalıyım Msn Sad((

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba ;
Ben 19 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Benimde şikayetim adet düzensizliği. Yaklaşık 2 senedir 1 ay olamıyorum 2 ay oluyorum bu artık düzene girdi bir ay oluyorum bir ay olmuyorum ve olduğumda felaket bir sancım oluyor ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden Teşekkür ederim .

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mart 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen yardımmmm edinnnnn.... genelde adetlerim düzensizdirr yani bikac gün sarkar ve ben gecen ay 17sünde olmam gerekirken 20sinde oldum hep agrılı gecen adetim son adetimde agrısız sancısız fark etmeden oldu 2bucuk hafta oncesıne kadar erkek arkadsmla sürtünrek ılıskı yasadım yuzustu yatıodum ben o da sırtma dogrıydu ve vajınaya dogru bosaldı fakat spermlerın neredyse yarısı yataga akmıstı.suan adet olmam gereklı fakat olmadım ara ara sırtım agrıo ve kasıklarımda cok hafıf agrı war yalnız gögsüm agrırdı ama hıc agrı sısme yok..fakat midem bugun cok bulandı (21.03.11) sogukta da fazla kaldım ve sürekli yedigimi cıkaran bırıyım ayrıca herzamankı akıntılarım cok fazla bide idrara sık cıkıorum.bunların belirtisi hamilelik mi havanın soguklugu mu vajinal enfeksiyon mu pskolojık mı lütfen yardım eedin..ayrıca iliskiden hemen sonra sabun ve bol suyla vajinamı yıkadım anında..yardım din nooolllurrr =((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm lütfen yardm edin
önceden adetlerim aydan aya düzenli oluyordu şimdi doktora gittim rahim filmi çekilmiştimondan sonra düzensiz olaya başladım neden
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 15 yaşındayım 2 buçuk senedir adetim oluyor ama düzensiz hastaneye falan gittim ama verdikleri ilaçlar fayda etmedi. her ay adet görüyorum 8 veya 9 gün sürüyor bunun sebebi ne olabilir... ( beyza )
yazıııı - avatarı
yazıııı
Ziyaretçi
31 Ocak 2012       Mesaj #10
yazıııı - avatarı
Ziyaretçi
düzensizlikler olabilirmi ve ne kadar sürede geçer