Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Lökosit değerini yükseltmek için nasıl bir beslenme uygulanmalıdır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 2 Kasım 2009 (15:09) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
36981 kez görüntülenmiş, 7 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Nisan 2012 (18:39) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.75  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 2 Kasım 2009, 15:09

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kan değerlerinde lökosit mikterı düşük çıkıyor .hangi besinler bu değerin yükseltilmesini sağlar
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Merhaba,

Geçen hafta kan testi yaptırdım ve herşey normal çıkmasına rağmen lökosit değerim 14800 çıkmış sağlıklı bi insanda bunun 4000 ila 4500 arasında olması lazımmış...

23 yaşındayım alkol ve sıgara kullanıyorum... Acaba lökositin bu kadar yüksek olmasına ne yol açar ve bunu nasıl düşürebilirim? En yakın zamanda doktora gidecem ama onceden burdan da bilgi edinmek istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...
Rapor Et
Reklam
Eski 2 Kasım 2009, 16:07

#2 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

kan değerlerinde lökosit mikterı düşük çıkıyor .hangi besinler bu değerin yükseltilmesini sağlar

Lökosit veya akyuvarlar olarak da adlandırılan beyaz kan hücresi, kemik iliğinde üretilir. Vücudu bulaşıcı hastalıklara ve yabancı maddelere karşı koruyan akyuvarlar, bağışıklık dizgesinin önemli bir bölümünü oluştururlar. Sağlıklı bir yetişkin insanın bir litre kanında 4x109-11x109 adet, bir başka tanımla, bir damla kanda yaklaşık 7.000 ila 25.000 arası akyuvar bulunur. Bu nicelik lösemi hastalarında 50.000'e kadar çıkar. Lökositler kanın dışında lenf sistemi, dalak ve diğer vücut dokularında da bulunur.
Tam kan sayımı yardımıyla tanımlanan lökopeni, yani kandaki akyuvar veya beyaz kan hücresi sayısının azalmasıenfeksiyonlara karşı vücudun savaşma gücünü azaltır.

Yükselmesi için mutlaka doktorunuzun kontrolünde destek ilaç ya da besin düzenlemesi yapmalısınız.
Fast food, gazlı içeceklerden uzak durun, taze sebze-meyve ve et, yumurta ağırlıklı beslenin. Vitamin ve mineral takviyesi gerekebilir. Doktorunuzun önerlerine uyarsanız kısa sürede değerleriniz yükselecektir. Doktor kontrolü olmadan diyet yapmayın.
Rapor Et
Eski 3 Şubat 2010, 17:05

Lökosit yüksekliği

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Merhaba,

Geçen hafta kan testi yaptırdım ve herşey normal çıkmasına rağmen lökosit değerim 14800 çıkmış sağlıklı bi insanda bunun 4000 ila 4500 arasında olması lazımmış...

23 yaşındayım alkol ve sıgara kullanıyorum... Acaba lökositin bu kadar yüksek olmasına ne yol açar ve bunu nasıl düşürebilirim? En yakın zamanda doktora gidecem ama onceden burdan da bilgi edinmek istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...
Rapor Et
Eski 3 Şubat 2010, 22:09

#4 (link)
Önce Sağlık
biruni - avatarı
Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Yükselmesi için mutlaka doktorunuzun kontrolünde destek
destek için; Ekinezya
Rapor Et
Eski 25 Nisan 2010, 18:12

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lokosit değerim 25,6 çıktı buna göre herhangibir problem olurmu
Rapor Et
Eski 2 Ağustos 2010, 22:28

lokosit'im normal değerin altına iniyor.

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim lokositlerimde 2500 ile 3600 arasında oynuyor yükseltmek içn ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok sewinirim.3senedir ugrasıyorum hiç bir doktor ilaç önermiyor doğal yollarla yükseltmein bir çaresi varmı ?
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2011, 22:03

msfr

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim kanimda beyaz kan 40.000 olarak yuksek cikti bu normal birseymi vede ne yapmam gerek ve neden beyaz kan yukselir sebebleri ne ?
Rapor Et
Eski 9 Nisan 2012, 18:39

Cvp: Lökosit değerini yükseltmek için nasıl bir beslenme uygulanmalıdır?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim kızım yaşında 4.5 dokdora götürdüm lökasit degeri 3.46 sonra 3.47 bugünde götürdüm 3.77degerde normalda kaç degerde olmasılazım yükselmesi için nasıl bir yöntem izliyecegic neler yidirip neler içirecegiz.

teşekür ederim
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.177 saniyede (69.93% PHP - 30.07% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 00:42
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi