Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Atatürk'ün vatan, millet, insan ve çocuk sevgisiyle ilgili şiir, yazı ve anı var mı?

Bu konu Soru-Cevap forumunda elbistanlı tarafından 4 Kasım 2009 (16:17) tarihinde açılmıştır.
43159 kez görüntülenmiş, 25 cevap yazılmış ve son mesaj 10 Aralık 2012 (20:29) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 1 Kasım 2010, 19:20

Atatürk'ün vatan, millet, insan ve çocuk sevgisiyle ilgili şiir, yazı ve anı var mı?

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
ben atatürkün vatan millet insan ve çocuk sevgisi anları
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 3 Kasım 2010, 20:14

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ASKERLE GÜREŞ

Bir gezisinde, Kolordu binasının kapısında aslan yapılı bir Mehmetçik gördü. Çağırdı ve güler yüzle sordu:
- Sen güreş bilir misin?

Yanındakilerden en kuvvetli görünenlerle Mehmetçiği güreştirdi. Genç asker her zaman üstün geliyordu. Çok neşelendi, ayağa fırladı.

Ceketini çıkarıp Mehmet'e ense tuttu:
- Haydi, bir de benimle güreş!

Katıksız ve temiz Anadolu çocuğu Ata'sının yüzüne hayranlıkla baktı:
- "Atam," dedi. "Senin sırtını yedi düvel yere getiremedi. Bir Mehmet mi bu işi başarır?"

Gözleri doldu ve ağlamamak için gülmeye çalıştı.
Rapor Et
Eski 20 Kasım 2010, 16:04

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürkün Çocuk Sevgisi ile ilgili şiirler lazım lütfen hiçbir sitede bulamadın Lütfennn ÇOK ACİLLLL
Rapor Et
Eski 28 Mart 2011, 16:32

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ama çocuk sevgisi ile ilgili yazın
Rapor Et
Eski 11 Nisan 2011, 16:01

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ataürkün cocuk sevgisi ile ilgili yazıııı ltfennn
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2011, 14:25

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende arıyom yarına ödev çok acil
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2011, 19:17

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hani burda şiir nerde?
Rapor Et
Eski 25 Ekim 2011, 20:13

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk bir okula gitmişti.her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı. hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk;bir kenara çekilmiş,ilgisiz gibi duruyordu bu durum Atatürk'ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı:
- ''Çocuğum,neden durgunsun? Bir derdin mi var? Hasta mısın?'' dedi.
Çocuk:
- ''Bir şeyim yok efendim'' dedi.Arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi.
Atatürk:
- ''Niçin ağlıyorsun yavrum? Sen ağlayınca ben çok üzülüyorum'' dedi.
Küçük çocuk,o vakit yaşlı gözlerini Atatürk'e çevirdi:
- ''Atam,seni böyle yakından görmek isterdik. Geldin,gördük,sevindik. Ama artık sıramızı savdık.Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum.''
Atatürk oradaki çocuklara baktı:
- ''Beni ne zaman görmek isterseniz,aynaya bakın.Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız.Bende sizin'' dedi.

Kaynak: Atatürk'ün vatan, millet, insan ve çocuk sevgisiyle ilgili şiir, yazı ve anı var mı?
Rapor Et
Eski 1 Kasım 2011, 19:59

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yarına ödevim var bi bula bilsem
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2011, 19:43

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yarına kadar ödev yetiştirmem lazım
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Atatürk'ün vatan, millet, insan ve çocuk sevgisiyle ilgili şiir, yazı ve anı var mı? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 87
Son Mesaj: 3 Aralık 2014 20:58
Gönderen: ben Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 10
Son Mesaj: 26 Ekim 2014 11:07
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 31
Son Mesaj: 6 Kasım 2012 20:42
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 9
Son Mesaj: 17 Kasım 2011 16:07
Gönderen: VELİ ŞAHİN Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 19 Nisan 2009 12:47
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.192 saniyede (72.26% PHP - 27.74% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 06:39
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi