Arama

"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Mart 2018 Gösterim: 45.506 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır.." şeklinde başlayan söz ne anlama gelir?
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Sponsorlu Bağlantılar
Ben öldükten sonra da Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecektir.
Son düzenleyen Safi; 27 Mart 2018 02:56
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
10 Kasım 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim nariç vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti asla ölmeyecektir

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor… Çocukluğumdan kalan 10 Kasım anısı bir de boğuk bir teypten gelen cızırtılı ‘Yurttaşlarım’ sesi..
Atatürk’ün vefatının üzerinden 71 yıl geçti.
Sponsorlu Bağlantılar
10 Kasımın amacı yas tutmak olmamalı. Tam aksine yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümünü kutlamak olmalı aslında.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
10 Kasım 2009       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. M. Kemal Atatürk

Ben öldükten sonra da Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecektir.
Son düzenleyen Safi; 27 Mart 2018 02:57
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
klasik sözlerden biride atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor ewet ömrümüzün sonuna kadarda orda yaşayacaktır ama biz atatürkü yaşatmak için onun izinden gitmeliyiz...sözle sölemek kolay ama asıl önemli olan onun ismini yaşatmaktır....saygılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet bencede Atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk her zaman kalbimizde yaşıyacaktır hata öldüğümüz zaman bile niye diye sorar sanız o bizi düşmanlardan kurtardı o bizim hayatımızı kurtardı o olmasa ölmüştük belki o olmasaydı bayramlar eski kıyafetler Atatürk olmasa hiç bir şey olmazdı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anlamı: atatürk ün demek istediği insan ölümsüz olmadığı için elbet birgün ölecek fakat Sonsuza kadar halk kendi kendini yönetecek
misafircik - avatarı
misafircik
Ziyaretçi
28 Ekim 2014       Mesaj #8
misafircik - avatarı
Ziyaretçi
Sozun asli "Benim naçiz vucudum elbet bir gun toprak olacaktir .Fakat Turkiye Cumhuriyeti ilelebed payidar kalacaktir " demis...