Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Yüzümdeki benleri yok etmek için ne yapabilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 18 Kasım 2009 (18:23) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
64082 kez görüntülenmiş, 30 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Ağustos 2014 (00:26) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.20  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Mayıs 2011, 18:43

#11 (link)
Teusa
Ziyaretçi
Teusa - avatarı
Ben ameliyatı
Teknolojinin kullanılmadığı kurum ve kuruluşlarda ben tedavisi cerrahi olarak çıkarılarak yapılmaktadır.
Ameliyatla alınmasına karar verilen benin etrafı bölgesel uyuşturucuyla uyuşturulur olabilecek en küçük şekilde kesilerek ben tüm katlarıyla çıkarılıp oluşan cilt açıklığı dikilerek kapatılır.Genellikle yuvarlak olan ben etrafından elips şeklinde kesilerek çıkarılır.
Ameliyat sonrası benin büyüklüğüne göre değişen ölçülerede iz kalır alışık olunan benin çapının 1.5-2 katı kadar iz kalacağıdır.Şöyleki 1 cm lik bir ben cerrahi olarak çıkarıldığında alınan yerde 1.5-2 cm lik çizgi şeklinde bir iz kalır.Dikişin gizli(estetik) konması bu izin daha küçük olmasını sağlamaz ancak normal dikiş şeklinde kapatılırsa balık kılçığı şeklinde görünüm oluşur.
Kanser olabileceği şeklinde bir kuşku varsa alınan doku patolojik incelemeye tabi tutulur.
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Haziran 2011, 15:39

Yüzdeki Benleri Gidermek için ne yapılır ?

#12 (link)
MrHxor
Ziyaretçi
MrHxor - avatarı
Başlıktada belirttiğim gibi benler için ne tür şeyler yapılabilir hastanesiz kremi felan yokmu
Rapor Et
Eski 7 Haziran 2011, 15:44

#13 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:
MrHxor adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Başlıktada belirttiğim gibi benler için ne tür şeyler yapılabilir hastanesiz kremi felan yokmu
Verilen bilgiler tavsiye amaçlıdır.Uygulama yapmadan önce muhakkak uzman bir hekime görünmeniz tavsiye olunur. Sağlıklı günler

Alternatif olarak aşağıdaki mesajı inceleyebilirsiniz;

Alıntı:
Benlere bitkisel çözüm – Benlere doğal çözümler ve ev yapımı tedavi yöntemleri

Cillte, sırtta ve özellikle yüzde ortaya çıkan benler nasıl geçer, bu sorunun cevapları arasında bitkisel ve ev yapımı doğal yöntemler de bulunmaktadır.
Vücuttaki benlere bitkisel çözüm
Bir tutam kişniş’i iyice öğüterek benlerin üzerine uygulayın. Aniden çıkan benlere bitkisel çözüm olan kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün.

Bir avuç keten tohumunu keten tohumu yağı ile birlikte ezilmiş vaziyette karıştırın. İçerisine de bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Benler üzerine bu karışımı sürün ve her gün tekrarlayın. Benlere doğal çözüm olan bu metod, daha çok inatçı kahverengi benleri yok etmek için kullanılmaktadır.

Bir baş sarımsağı ezerek ben olan bölgeye sürün ve üzerini bir bandaj ile kapatın. Bu yöntem ben lekesi tedavisi olarak en basit bitkisel tedavi yöntemlerinden birisidir. NOT: uygulayan bazı arkadaşlar cildi kabarttığını tahriş ettiğini söylüyorlar. o nedenle hassas ciltlere sahip olan kişiler doktora danışmadan sarımsak kürünü uygulamasınlar.

Yüzdeki lekeler nasıl yok edilir
Karahindiba kökü, yüzdeki lekeler ve ben lerden kurtulma için uygulanan en eski ve en iyi doğal bitkisel çözümlerden birisidir. Evde yapılan bu bitkisel benlerden kurtulmanın doğal yolları ile benlerden kurtulmanın yolu pekala mümkün olacaktır. Şimdi yapacağınız leke merhemi için Karahindiba kökü’ne ihtiyaç duyacaksınız. bu kökü iyice ezerek yoğurda karıştırın ve ben şikayeti olan cilt bölgesine uygulayın. Günde 3 kez uygulanacak karahindiba kökü kürü ile zamanla ben izlerinin aldırılması gibi bir etki oluşturduğunu göreceksiniz.

Cilt rahatsızlıklarının çözümü bitkilerde

Ben izleri yok etmede diğer bir bitkisel doğal tedavi çözümü, Ananas kürüdür. Taze kesilmiş bir dilim ananası ince kağıt gibi iyice dilimleyerek ben olan bölgeye koyacaksınız. 2-3 gün içerisinde ben izlerinin hafiflediği ve ben lekesi renginin açıldığına şahit olacaksınız.

C vitamini tabletini ezip ben lekesi olan bölgeye koyun. Dökülmemesi için ban ile sabitleyin.

Yüzdeki benlere bitkisel çözüm
Çay ağacı yağı da ben lekeleri tedavisinde etkili bir cilt lekesi bitkisel çözümüdür. Bir hafta 10 gün uygulanacak Çay ağacı yağı kürü ile benler açılmakta ve dikkat çekmez bir hal almaktadır.

Bitkisel yollarla Ben tedavisi için Elma sirkesi kürü de tavsiye edilebilinecek bitkisel yöntemler arasındadır. Bir parça pamuğa emdirilmiş elma sirkesini ben olan bölgeye uygulayın ve yüzünüzü kurumaya bırakın. 20 – 30 dakika sonra yüzünüzü sabunsuz ılık su ile durulayın.

Bir dilim greyfurtu 3 – 4 hafta boyunca ben lekesi olan bölgeye koyun ve greyfurtun üstünü bir yara bandı ile kapatın. Bu yöntem de ben ve cilt lekeleri için etkili bir bitkisel çözümdür.
Kaynak
Rapor Et
Eski 17 Haziran 2011, 09:51

yüzümdeki benler

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ne ilacıymış adını bizde söyleseniz
Rapor Et
Eski 17 Haziran 2011, 09:56

#15 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ne ilacıymış adını bizde söyleseniz
İlaç ismi veremiyoruz aşağıdaki mesajı inceleyiniz.

Günümüzde ben tedavisinde değişik yöntemler kullanılmaktadır.

Dondurarak ben tedavisi(krio)
Tedavide karbondioxit veya azot gazı bir cihaz yardımıyla kullanılır.Eksi 60 � 90 derecelik küçük uç bene dokundurulur.Ben bu düşük ısıyla donar ve protein yapısı değiştiğinden yanmaya benzer bir şekilde çürür ve günler içerisinde dökülür.
Genellikle uygulamada bende belirgin küçülme olur ve diğer seanslarda istenildiği seviyeye kadar indirilir.
Uygulaması son derece kolaydır ofis şartlarında rahatlıkla uygulanabilir,uyuşturucu gerekmez.
Dikkat edilmesi halinde ciddi bir iz kalmadan haftalar içinde tedavi tamamlanır.
Dondurma işlemi dikkatli yapılmazsa daha derin bir çürüme ve buna bağlı belirgin çukurluk şeklinde iz kalabilir.
Daha modern tedavi seçenekleriyle birlikte kullanımı giderek azalsada hala kullanılan klinikler vardır

Radyofrekans tedavisi
Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır. Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir. Çok ince uçlar yadımıyla ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötujlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir. Radyofrekans herne kadar radyo kelimesini içerdede radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleştirme riskide söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Ben ameliyatı
Teknolojinin kullanılmadığı kurum ve kuruluşlarda ben tedavisi cerrahi olarak çıkarılarak yapılmaktadır.
Ameliyatla alınmasına karar verilen benin etrafı bölgesel uyuşturucuyla uyuşturulur olabilecek en küçük şekilde kesilerek ben tüm katlarıyla çıkarılıp oluşan cilt açıklığı dikilerek kapatılır.Genellikle yuvarlak olan ben etrafından elips şeklinde kesilerek çıkarılır.
Ameliyat sonrası benin büyüklüğüne göre değişen ölçülerede iz kalır alışık olunan benin çapının 1.5-2 katı kadar iz kalacağıdır.Şöyleki 1 cm lik bir ben cerrahi olarak çıkarıldığında alınan yerde 1.5-2 cm lik çizgi şeklinde bir iz kalır.Dikişin gizli(estetik) konması bu izin daha küçük olmasını sağlamaz ancak normal dikiş şeklinde kapatılırsa balık kılçığı şeklinde görünüm oluşur.
Kanser olabileceği şeklinde bir kuşku varsa alınan doku patolojik incelemeye tabi tutulur.

Rapor Et
Eski 19 Temmuz 2011, 12:00

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
limon suyuyla geçiyormu
Rapor Et
Eski 4 Mart 2012, 23:11

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim yüzümde normal benler var onada yarar mı?
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2012, 19:10

Cvp: Yüzümdeki benleri yok etmek için ne yapabilirim?

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ilacin adıne urfada bulabilirmiyim yardimcı olsanız sevinirim lütfen
Rapor Et
Eski 31 Mayıs 2012, 17:55

#19 (link)
kalennder
Ziyaretçi
kalennder - avatarı
Arkadaşlar benlerin bitkisel tedavisi ile ilgili burada 72 ülkede uygulanan ve başarılı olan bitkisel tedaviden bahsediliyor.

Dilerseniz bir göz atın..

Benlerin bitkisel tedavisi
Rapor Et
Eski 31 Mayıs 2012, 19:08

#20 (link)
kalennder
Ziyaretçi
kalennder - avatarı
Bu konuyla ilgili olarak burada da ilginç bir yazı var.. 72 ülkede kullanılan bir yöntemden b ahsediliyor.

yazıyı aynen kopyaladım:
Alıntı:
Benlerin Bitkisel Tedavisi

benlerin-bitkisel-tedavisi Ben nedir ? Ben çeşitleri nelerdir başlıklı yazımızda benler ile ilgili genel bilgiler vermiştik. Eğer henüz benler hakkında bilgi sahibi değilseniz ilgili yazıyı okuyunuz.
Bu yazıda ise benlerin bitkisel tedavisi,ben tedavisi bitkisel,benlere bitkisel çözüm gibi aramalara cevap vermeye çalışacağız.
Ama biz yine de ben nedir sorusu için ufak bir hatırlatma yapalım. Bedenimizde yer alan her kahverengi lekeyi ben olarak nitelendirmek doğru değildir. Benler deriye rengini veren melanin maddesini yapan hücreleden oluşan yapılardır.
Teşhis doğru olmalı ki tedavi işe yarasın.
Benlerin bitkisel tedavisi
Benlere bitkisel çözüm olarak farklı öneriler sunulmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:
Öncelikle 1 tutam kişniş’i iyice öğüttükten sonra benlerin üzerine sürün. Birden bire ortaya çıkan benlere bitkisel çözüm olan kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz.
Yine 1 avuç keten tohumunu keten tohumu yağı ile birlikte ezilmiş vaziyette karıştırdıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Dikkatlice ve titizlikle benler üzerine bu karışımı sürün ve her gün bu uygulamayı yineleyin. Bitkisel ben tedavisi olarak uygulanan bu yöntem, daha çok inatçı kahverengi benleri tedavi etmek için tercih edilmektedir. (ben tedavisi bitkisel)
Farklı bir alternatif ise baş sarımsağı ezerek ben olan bölgeye sürün ve üzerini bir bandaj ile örtün. Bu yöntem ben lekesi tedavisi olarak en basit bitkisel tedavi yöntemlerinden birisi olarak bilinmektedir.
Uyarı: Bu yöntemi tatbik eden bazı arkadaşlar cildi kabarttığını tahriş ettiğini ifade ediyorlar. Bundan dolayı hassas ciltlere sahip olan kişilerin doktora danışmadan sarımsak kürünü yapmamasında büyük fayda olacaktır.
Bütün bunların dışında tam 75 ülkede birçok insanın deneyerek benlerinden kurtulduğu bir yöntem var.. Bu yöntem de tamamen bitkisel ben tedavisini içeriyor.. Üstelik sadece 3 günde benlerinizden kurtulabiliyorsunuz.
Evinizde, ameliyatsız vs. siz benlerinizden kurtulmak istiyorsanız buraya tıklayarak bu yöntemi inceleyin!
Kaynak: Benlerin Bitkisel Tedavisi | Sigillerin Tedavisi
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Yüzümdeki benleri yok etmek için ne yapabilirim? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 23 Mayıs 2014 13:03
Gönderen: tatlı Forum: Soru-Cevap
Cevap: 31
Son Mesaj: 22 Şubat 2014 15:03
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 13 Ekim 2012 14:59
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 23 Ağustos 2011 13:00
Gönderen: ÜMMÜ ERDEM Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 16 Mart 2010 16:40
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.156 saniyede (67.87% PHP - 32.13% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 07:27
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi