Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Matematikte tablo ve grafik nedir?
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir13:32, 9 Kasım 2010 
bakın arkadaşlar toblo demek size anlaıtyım bir besn seçersiniz onları guruplandırırsınız ve onları taoblo dönüştürüsünüz
Cevap
Misafir17:05, 10 Kasım 2010 
tablo ve grafik nedir yarım edin acıl performans ödevi yanı .. yardım ettiniz için tsk edrşim
Cevap
Misafir14:59, 19 Kasım 2010 
arkadaşlar benim matemetikten 10 tane ödevim vardı ama yarım saatte bitti.fakat tek tabloyu bulamadım.acaba bulan varsa yazabilir mi
Cevap
Misafir15:01, 19 Kasım 2010 
tablonun tanımı nedir?
Cevap
Misafir19:43, 22 Kasım 2010 
tablo nedir ve çeşitleri nelerdir lütfen yetiştirmem gereken bir performans ödevi var
Cevap
Misafir17:33, 26 Kasım 2010 
matematikte tablo nedir?
Cevap
Misafir13:38, 30 Kasım 2010 
GRAFİK NEDİR?

İstatistik bilim dalında çeşitli yöntemlerle elde edilen sonuçların çizgi ve şekillerle ifade edilmesine grafik denir.

.ÇİZGİ GRAFİĞİ
Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerin çizgi ile ifade edilerek gösterilmesine çizgi grafiği denir.

Çok yönlü kullanma imkanı olduğu için en çok kullanılan grafiktir.Hastanelerde ,hastaların günlük vücut sıcaklıkları genellikle bu tür grafiklerle gösterilir. Bir dikey , bir yatay çizgi çizilir ve bunlar eşit aralıklarla bölünür.

3. SÜTUN GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin sütun şeklindeki grafik ile gösterilmesine sütun grafiği denir.

Bu tip grafikte gösterilmek istenen değerler sütun veya çubuklarla ifade edilir. Çizgi grafiğinde olduğu gibi dikey ve yatay çizgiler çizilir ve eşit aralıklarla bölünür.Karşılaştırılacak değerler bu aralıklar üzerinde işaretlenir. Aynı genişlikte sütunlar bu işaretlere kadar uzatılır.

4. DAİRE GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin amaca uygun, çizilen dairenin dilimlere ayrılarak gösterilmesine daire grafiği denir.

Bir bütünün ayrılan çeşitli parçalarını ifade etmek için daire grafiği kullanılır. Çizilen bir daire üzerinde amaca uygun biçimde verileri yüzdelerine göre çeşitli parçalara bölünerek , daire grafiği yapılır.
Cevap
Misafir10:54, 2 Aralık 2010 
ben 6. sınıfa gidiyorum parformans çalışmam için yarına (pazartesi) tablo ve grafik çeşitleri lazım.Grafik çeşitlerini buldum ama tablo çeşitlerini bulamıyorum lütfen bana yardım edin!Bu site çok yararlı ve güzel bir site.Sorumun cevabını burada bulacağımı biliyorum.Şimdiden teşekkürler...
Cevap
Misafir21:25, 2 Aralık 2010 
resımlı grafık ney
Cevap
Misafir16:12, 4 Aralık 2010 
arkadaşlar ben de 5. sınıfa gidiyorum. salı gününe tablo ve grafiklerle ilgili performans görevim var. ben grafiği buldum ama tabloyu bulamadım bana lütfen yardım edin. SEVAPTIR
Cevap
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları