Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Matematikte tablo ve grafik nedir? - Sayfa 5

Gösterim: 58529 | Cevap: 126
  • matematikte tablo nedir
  • tablo ve grafik nedir
  • tablo ve grafikler nedir
Misafir
9 Kasım 2010 13:32   |   Mesaj #41   |   
Ziyaretçi
bakın arkadaşlar toblo demek size anlaıtyım bir besn seçersiniz onları guruplandırırsınız ve onları taoblo dönüştürüsünüz
Misafir
10 Kasım 2010 17:05   |   Mesaj #42   |   
Ziyaretçi
tablo ve grafik nedir yarım edin acıl performans ödevi yanı .. yardım ettiniz için tsk edrşim
Misafir
19 Kasım 2010 14:59   |   Mesaj #43   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar benim matemetikten 10 tane ödevim vardı ama yarım saatte bitti.fakat tek tabloyu bulamadım.acaba bulan varsa yazabilir mi
Misafir
19 Kasım 2010 15:01   |   Mesaj #44   |   
Ziyaretçi

tablonun tanımı nedir????

tablonun tanımı nedir?
Misafir
22 Kasım 2010 19:43   |   Mesaj #45   |   
Ziyaretçi
tablo nedir ve çeşitleri nelerdir lütfen yetiştirmem gereken bir performans ödevi var
Misafir
26 Kasım 2010 17:33   |   Mesaj #46   |   
Ziyaretçi

matematikte tablo nedir?

matematikte tablo nedir?
Misafir
30 Kasım 2010 13:38   |   Mesaj #47   |   
Ziyaretçi

Araa

GRAFİK NEDİR?

İstatistik bilim dalında çeşitli yöntemlerle elde edilen sonuçların çizgi ve şekillerle ifade edilmesine grafik denir.

.ÇİZGİ GRAFİĞİ
Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerin çizgi ile ifade edilerek gösterilmesine çizgi grafiği denir.

Çok yönlü kullanma imkanı olduğu için en çok kullanılan grafiktir.Hastanelerde ,hastaların günlük vücut sıcaklıkları genellikle bu tür grafiklerle gösterilir. Bir dikey , bir yatay çizgi çizilir ve bunlar eşit aralıklarla bölünür.

3. SÜTUN GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin sütun şeklindeki grafik ile gösterilmesine sütun grafiği denir.

Bu tip grafikte gösterilmek istenen değerler sütun veya çubuklarla ifade edilir. Çizgi grafiğinde olduğu gibi dikey ve yatay çizgiler çizilir ve eşit aralıklarla bölünür.Karşılaştırılacak değerler bu aralıklar üzerinde işaretlenir. Aynı genişlikte sütunlar bu işaretlere kadar uzatılır.

4. DAİRE GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin amaca uygun, çizilen dairenin dilimlere ayrılarak gösterilmesine daire grafiği denir.

Bir bütünün ayrılan çeşitli parçalarını ifade etmek için daire grafiği kullanılır. Çizilen bir daire üzerinde amaca uygun biçimde verileri yüzdelerine göre çeşitli parçalara bölünerek , daire grafiği yapılır.
Misafir
2 Aralık 2010 10:54   |   Mesaj #48   |   
Ziyaretçi
ben 6. sınıfa gidiyorum parformans çalışmam için yarına (pazartesi) tablo ve grafik çeşitleri lazım.Grafik çeşitlerini buldum ama tablo çeşitlerini bulamıyorum lütfen bana yardım edin!Bu site çok yararlı ve güzel bir site.Sorumun cevabını burada bulacağımı biliyorum.Şimdiden teşekkürler...
Misafir
2 Aralık 2010 21:25   |   Mesaj #49   |   
Ziyaretçi
resımlı grafık ney
Misafir
4 Aralık 2010 16:12   |   Mesaj #50   |   
Ziyaretçi

BULUNMAYAN TABLO

arkadaşlar ben de 5. sınıfa gidiyorum. salı gününe tablo ve grafiklerle ilgili performans görevim var. ben grafiği buldum ama tabloyu bulamadım bana lütfen yardım edin. SEVAPTIR
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

Matematikte tablo ve grafik nedir? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 1
Son Mesaj: 10 Eylül 2014 17:00
Tablo nedir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 14
Son Mesaj: 8 Mayıs 2014 21:56
Matematikte tablo nedir, ne demektir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap