Arama

Muhabbet kuşu bitlendi, ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Kasım 2015 Gösterim: 39.022 Cevap: 28
MuhabbetK - avatarı
MuhabbetK
Ziyaretçi
20 Kasım 2009       Mesaj #1
MuhabbetK - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar
benim bir muhabbet kuşum var bitlendi ilacını sıktık kuşu yıkamalımıyım yıkıcasam kac gun sonra yıkamalıyım lutfen cevap verin kusumun olmesını ıstemıorrmmm
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Alıntı
MuhabbetK adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba Arkadaşlar
benim bir muhabbet kuşum var bitlendi ilacını sıktık kuşu yıkamalımıyım yıkıcasam kac gun sonra yıkamalıyım lutfen cevap verin kusumun olmesını ıstemıorrmmm

Konuyla ilgili herhangi bir uygulama yapmadan veteriner ya da bu gibi durumlardan bilgisi olan biriyle iletişime geçin.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
20 Kasım 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
MuhabbetK adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba Arkadaşlar

Konuyla ilgili herhangi bir uygulama yapmadan veteriner ya da bu gibi durumlardan bilgisi olan biriyle iletişime geçin.
Sponsorlu Bağlantılar
parrazittto - avatarı
parrazittto
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #3
parrazittto - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen Yardım Edin...
(Muhabbet)Kuşu Kaç Günde Bir İlaçlanmalıdır?1-9 gün Gibilerde İlaçladım Kuşumu.
Fakat Hala Bitlerden Dolayı Uyuyamıyor...Kısacası Sorum Şudur=
Bir Kuşa ve ßu Kuş Muhabbet Kuşuysa Bünyesi Zayıf Olursa Parazit İlacı Kaç Günde Bir Kullanılmalıdır?
Cevaplarınızı Bekliyorum...
nötrino
Yasaklı
23 Kasım 2009       Mesaj #4
Yasaklı
Alıntı
parrazittto adlı kullanıcıdan alıntı

Lütfen Yardım Edin...
(Muhabbet)Kuşu Kaç Günde Bir İlaçlanmalıdır?1-9 gün Gibilerde İlaçladım Kuşumu.
Fakat Hala Bitlerden Dolayı Uyuyamıyor...Kısacası Sorum Şudur=
Bir Kuşa ve ßu Kuş Muhabbet Kuşuysa Bünyesi Zayıf Olursa Parazit İlacı Kaç Günde Bir Kullanılmalıdır?
Cevaplarınızı Bekliyorum...

Muhabbet kuşlarının, diğer kuşlara göre bitlerden daha az etkilendiği bilinir.ilaç kullanımında çok dikkat edilmesi gerekir kuşun gaga,burun ve göz kısımları dışında kalan bölgeler itinayla ilaçlanmalıdır.özellikle kanatlarının alt bölümleri.eğer ilaçlama yöntemini bilmiyorsanız mutlaka veterinere sorun, yanlış ilaçlama yapmayın kuşunuza zarar verebilir bu durum. ayrıca bünyesi zayıf olduğu için beslenmesine de dikkat edin.çok soğuk ya da çok sıcak bir ortamda bırakmayın. muhabbet kuşları için en iyi ortam ortalama bir sıcaklığa sahip ılıman bir ortamdır.Kuşlarda ilaçlama süresi değişebiliyordur bunu veterinerinize sorarak öğrenebilirsiniz. daha doğrusu ilaçlama süresinden ziyade doğru ilaçlama şekli önemlidir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
muhabbet kuşunun bitlendiğini nasıl anlarız
Rihi_00 - avatarı
Rihi_00
Ziyaretçi
19 Şubat 2010       Mesaj #6
Rihi_00 - avatarı
Ziyaretçi
Bir muhabbet kuşu çiftim var ve dişiyi sonradan aldım. 1 ay geçmesine rağmen hala anlaştıklarını anlayamıyorum . Bazen kavga ediyorlar, bazen de anlaşıyor gibi oluyorlar. Bu arada dişi, (kuşçu aynı dönemdeler demişti) gözlemlerime göre erkekten biraz küçük.Ayrıca sonradan aldığım kuşta (dişide)böcek buldum. Sarı ve muhabbet kuşunun yemi renginde. Kuşçuya sorduğumda bana buradaki yemlerden çıkmıştır cevabını verdi. Muhabbet kuşlarına göre pire spreyi aldım ama birdaha böcek buldum ve sonra kuşları 3 gün arayla ilaç sıktıktan sonra 4 gün yıkadım. Hala var mı bilmiyorum. Dişi olan sarı-yeşil renkte olduğu için anlamak zor oluyor. Hala huzursuzum. Acaba böcek zararlı mı veya gitmiş midir? Kuşlarım birbirlerine ne zaman anlaşırlar? Acaba erkek bana alışık olduğu için mi çiftleşmiyorlar? Kuşlarım hakkında soru da sorabilirsiniz ama lütfen acil cevap verin.
iYi günLer diLerim ..
Rihi_00 - avatarı
Rihi_00
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #7
Rihi_00 - avatarı
Ziyaretçi
Bir muhabbet kuşu çiftim var ve dişiyi sonradan aldım. 1 ay geçmesine rağmen hala anlaştıklarını anlayamıyorum . Bazen kavga ediyorlar, bazen de anlaşıyor gibi oluyorlar. Bu arada dişi, (kuşçu aynı dönemdeler demişti) gözlemlerime göre erkekten biraz küçük.Ayrıca sonradan aldığım kuşta (dişide)böcek buldum. Sarı ve muhabbet kuşunun yemi renginde. Kuşçuya sorduğumda bana buradaki yemlerden çıkmıştır cevabını verdi. Muhabbet kuşlarına göre pire spreyi aldım ama birdaha böcek buldum ve sonra kuşları 3 gün arayla ilaç sıktıktan sonra 4 gün yıkadım. Hala var mı bilmiyorum. Dişi olan sarı-yeşil renkte olduğu için anlamak zor oluyor. Hala huzursuzum. Acaba böcek zararlı mı veya gitmiş midir? Kuşlarım birbirlerine ne zaman anlaşırlar? Acaba erkek bana alışık olduğu için mi çiftleşmiyorlar? Kuşlarım hakkında soru da sorabilirsiniz ama lütfen acil cevap verin.
iYi günLer diLerim ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim 1 çift muhabbet kuşum var.Bir tanesi mantarlı bunun için ne yapmalıyım.Ayrıca sürükli birbirlerini gagalıyorlar..
1ad - avatarı
1ad
Ziyaretçi
28 Mayıs 2010       Mesaj #9
1ad - avatarı
Ziyaretçi
eğer erkek kuş dişi ile öpüşüyorsa yani dişiyi besliyosa anlaşmışlar demektir. oyun oynuyo olabilirler o kadar korkma önemli olan erkeğin dişiyi beslemesi . bite çare ise çam talaşıdır her hafta değştirerek dene kuş bitlerden kısa zamanda kurtulur . şimdi bünyesi zayıflamıştır ona mama hazırla kaşıkla vermeye çalış yemezse zorlama çay tabağına yemek kaşığı kadar mama koy kafesin dibine bırak mamayı şöyle hazırla yumurta haşla beyazını rendele havuç rendele ve1 tane petibör ufala karıştır. pet shop lardan ballı yem alıpta koyarsan oda kuşun bünyesindeki direnci arttırır.
fatos - avatarı
fatos
Ziyaretçi
29 Mayıs 2010       Mesaj #10
fatos - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim kusum uyuz oldu veternele goturdum tos verdi cocuklarima gecermi beni bilgilendirirseniz sevinirim