Arama

Anlaşılır çizimin taşıdığı özellikler nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Aralık 2015 Gösterim: 4.186 Cevap: 2
babu123 - avatarı
babu123
Ziyaretçi
20 Kasım 2009       Mesaj #1
babu123 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlarım size bir sorum olacak ciddi bir cevap verirseniz sevinirim.teknoloji tasarım için çizim yapmıştım geçen sene ama olmamış .bu sene daha iyi yapmmam ve geçen seneyi değerlendirmem iiçin:"Anlaşılır bir çizim olması için ne gibi özellikller taşıması gerekir?" sorusunucevaplamanızı istiyorum bende araştıyorum lütfen aydınlatın beniMsn Happy
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
babu123 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlarım size bir sorum olacak ciddi bir cevap verirseniz sevinirim.teknoloji tasarım için çizim yapmıştım geçen sene ama olmamış .bu sene daha iyi yapmmam ve geçen seneyi değerlendirmem iiçin:"Anlaşılır bir çizim olması için ne gibi özellikller taşıması gerekir?" sorusunucevaplamanızı istiyorum bende araştıyorum lütfen aydınlatın beni:)

Çizim çeşitli amaçlarla yapılır. Bu amaçların başlıcaları:
Sponsorlu Bağlantılar
  • İmalat
  • Tanıtım - Sunum
  • Tasarım - Teklif
Ne amaçla yapılırsa yapılsın "anlaşılır bir çizim" olması çok önemlidir.
Eğer çiziminiz anlaşılamazsa imalatında çalışacak kişiler,makinalı imalat da yapsa hata yapabilirler.
Sunum ya da tanıtımını yaptığınız ürünü çizimle anlatamazsanız, satış vb ilişkileri sağlayamazsınız.
Eğer bu bir tasarımsa çiziminizin anlaşılır olmaması halinde imal edilip ranta dönüşmesi veya tasarım olarak değerlendirilmesi mümkün değildir.
Çiziminizde görsel öğeler de anlaşılmasını sağlamak için yardımcı olacaktır. (Maket veya 3 boyutlu görselleştirme - animasyon)

Anlaşılır çizim için:

• Birim
  • Ölçü
  • Açıklama yazısı
  • Çizimi oluşturan parçaların adları
  • Renk , kaplama, tarama vb görsellerin doğru kullanımı
  • Tasarımın adı
  • Tasarımın amacı
  • Nasıl imal edileceği
  • Maliyeti vb. bilgiler gereklidir.

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
21 Kasım 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
babu123 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlarım size bir sorum olacak ciddi bir cevap verirseniz sevinirim.teknoloji tasarım için çizim yapmıştım geçen sene ama olmamış .bu sene daha iyi yapmmam ve geçen seneyi değerlendirmem iiçin:"Anlaşılır bir çizim olması için ne gibi özellikller taşıması gerekir?" sorusunucevaplamanızı istiyorum bende araştıyorum lütfen aydınlatın beniMsn Happy

Çizim çeşitli amaçlarla yapılır. Bu amaçların başlıcaları:
Sponsorlu Bağlantılar
  • İmalat
  • Tanıtım - Sunum
  • Tasarım - Teklif
Ne amaçla yapılırsa yapılsın "anlaşılır bir çizim" olması çok önemlidir.
Eğer çiziminiz anlaşılamazsa imalatında çalışacak kişiler,makinalı imalat da yapsa hata yapabilirler.
Sunum ya da tanıtımını yaptığınız ürünü çizimle anlatamazsanız, satış vb ilişkileri sağlayamazsınız.
Eğer bu bir tasarımsa çiziminizin anlaşılır olmaması halinde imal edilip ranta dönüşmesi veya tasarım olarak değerlendirilmesi mümkün değildir.
Çiziminizde görsel öğeler de anlaşılmasını sağlamak için yardımcı olacaktır. (Maket veya 3 boyutlu görselleştirme - animasyon)

Anlaşılır çizim için:

• Birim
  • Ölçü
  • Açıklama yazısı
  • Çizimi oluşturan parçaların adları
  • Renk , kaplama, tarama vb görsellerin doğru kullanımı
  • Tasarımın adı
  • Tasarımın amacı
  • Nasıl imal edileceği
  • Maliyeti vb. bilgiler gereklidir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2015       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir ürünün anlaşıla bilir olması için çizimde dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir?????????????