Arama

Ekran kartının kaç GB olduğunu nasıl öğrenebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Ocak 2018 Gösterim: 277.489 Cevap: 27
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ekran kartının kaç GB olduğunu nasıl öğrenebilirim?
EN İYİ CEVABI Rower verdi
Merhaba
Başlat>>Çalıştır>> dxdiag yazıp enterlayın çıkan pencerede Ekran sekmesinde ekran kartınızın tüm özelliklerine bakabilirsiniz. Yaklaşık Toplam Bellek: yazan yerde kaç MB GB olduğu yazar.
Sponsorlu Bağlantılar

Alternatif EVEREST yada PC WİZARD gibi yardımcı proğramlarlada bilgisayarınızın özelliklerini öğrenebilirsiniz.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 22 Ocak 2018 19:22
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
28 Kasım 2009       Mesaj #2
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Merhaba
Başlat>>Çalıştır>> dxdiag yazıp enterlayın çıkan pencerede Ekran sekmesinde ekran kartınızın tüm özelliklerine bakabilirsiniz. Yaklaşık Toplam Bellek: yazan yerde kaç MB GB olduğu yazar.
Sponsorlu Bağlantılar

Alternatif EVEREST yada PC WİZARD gibi yardımcı proğramlarlada bilgisayarınızın özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
4 Aralık 2010       Mesaj #3
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

birşey sorucam 512 mi daha iyi yoksa 256 mı??

Neye göre 512 256? Soruda detay yok ama Bellek,Bit vs tabiki 512 yüksek rakam her zaman iyidir...Msn Happy

Örnek: 1GB (bellek) 128 (bit) ddr5 (veri yolu) veya 512MB 256 bit ddr3 benim tercihim 1GB olan olurdu...
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
24 Aralık 2010       Mesaj #4
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

kardeşim benim kisinde 16.0 yazıyorda bunun anlamı kaç mb bilen varsa yorumlaya bilirmi ???

16.0 da ne? Böyle olmaz modelini tam yazmalısın ki açıklama yapalım.
Ekran kartının özelliklerine bakmak istersen Baslat/Çalıstır/dxdiag yazıp enter la Evet Hayır sorusu çıkarsa Evet diip devam et çıkan pencerede üste Ekran sekmesine tıklayarak ekran kartının özelliklerine ulasabilirsin.
Olmadı ekran kartının kutusu falan varsa zaten üzeinde marka ve modeli yazar buraya yazarsan özelliklerini kart ne durumda ele ayağa düsmüs müMsn Grin kaç TL eder hangi oyunları açabilirsin hepsini yazarım.
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011       Mesaj #5
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

aga tmm mb işi ni anladım sağ olunda .nvidia mı ati mi falan deniliyor ya onlar ne tam olarak,bide benimkinin hangisi olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Şöyle bakabilirsin XP için:

Bilgisayarım sağ tıkla / Özellikler / Donanım / Aygıt Yöneticisi / Ekran bağdaştırıcıları
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
23 Ocak 2011       Mesaj #6
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

mrb.

ekran kartım 1274mb ram ise 3072 mb sizce oyun konusunda iyi iş gorurmu ?

Ekran kartınız eğer 1274MB ise bellek olarak yeterli bu sanırım Ati'nin 3000 serisi kartlarından biri olabilir HD3470 tam modelini yazmalısınız...Ram yeterli...

Alıntı

arkdaşım rower ekran kartım 256 mb atı radeon x1650 series ama oyunlarda kasıntı yokda mesela bir oyun oynarken ileri giderken herhang ibir tuşa basınca hareket duruyor tekrar ileri basınca devam eidyor sadece ileri tuşu için geçerli değil

Kartınız çok eski seriden sistemde eski olmalı 3 4 yıllık olabilir... O kartla oyun oynayabiliyorsanız ne ala, zira yeni nesil oyunlar artık çok daha yüksek düzeyde sistem gereksinimleri istemekte... Oyun da hareket durması için bisey diyemiycem kontrol ayalarından olabilir, her oyunda aynı sorun devam ediyor mu?

Alıntı

aga tmm mb işi ni anladım sağ olunda .nvidia mı ati mi falan deniliyor ya onlar ne tam olarak,bide benimkinin hangisi olduğunu nasıl öğrenebilirim?

ATİ ve NVİDİA Ekran Kartı Chipset Markası'dır ATİ ve NVİDİA fanatiklerinden biri değilseniz bunun pek bi önemi yok...Msn Grin Her iki chipset markasının da modelleri farklı farklı olup yerine serisine göre güzeldir...

Masaüstünde sağ tık Özellikler/Ayarlar/ Görüntü Birimi yazan yerin altındaki kısımda chipset markası yazması lazım.... Radeon HD ATİ GT GTS GTX NVİDİA oluyor....
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
27 Ocak 2011       Mesaj #7
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

------------------
Time of this report: 1/24/2011, 18:09:39
Machine name: SAMSUNG-4F69611
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.100427-1636)
Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: OEM
System Model: OEM
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: IntelMsn Rainbow PentiumMsn Rainbow Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs)
Memory: 3070MB RAM
Page File: 500MB used, 4454MB available
Windows Dir: C:\windows
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode
bnm kinede bakarmsn bldr

Siz ilk pencerede çıkan sistem bilgisi bölümündeki bilgileri yazmıssınız bu bölümde ekran kartı ile ilgili bilgi gösterilmiyor...Bu sekmede islemci,ram,isletim sistemi,directx sürümü bilgileri yer alıyor...

Ekran kartı bilgileri için ''Ekran'' (screen) sekmesine tıklayınız...
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
15 Şubat 2011       Mesaj #8
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

slm ben çalıştırdan dxdiag yazdım ekran sekmesine geldim fakat yaklaşık top.bellek: yok diyor
aygıt yöneticisine girip ekran bagdaştırıcı seçenegi yok fakat masaüstü sag tık özellikler ayarlar gelişmişe tıklayınca yonca seti felan yok diyor
benim ekran kartı driver yüklü değil şuan acaba bu sebeplemi yok yazısı çıkıyor
ekran kartı driverınıda bulamıyom bana yardımcı olabilirmisiniz.

Evet Ekran kartınızın driver'ını indirip kurmalısınız...Bu sebepten göremiyorsunuz kartınızın modelini yazarsanız driver konusunda yardımcı olamaya çalışırız...
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
9 Mart 2011       Mesaj #9
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
canayd adlı kullanıcıdan alıntı

6.14.10.4990 ekran kartımın sürümü bu markası ıse ıntel 4 series tır bana bunun kac bıt oldunu bırı acıklayabılırmı yada nasıl bakıcamı analtsın yeter ya lutfen sımdıden tesekurler

6.14.10.4990 Bu yazdığın Ekran kartının Driver versyonu Ekran kartınızın modeli X3100 dür 256MB belleğe sahip anakartınızın grafik islemcisi (onboard) çok eski bir ise yaramaz.

Alıntı

Yeni toshiba laptop alcam wolf team metin2 call of duty black ops ya da call of duty 6 ve fifa pes 2011'i kaldırmasını istiyorum sizce hd 5650 ekran kartı yeter mi özellikle wolf teama ayrıca 4 gb ram bu oyunların hepsine yeter mi lütfenn yardımmm edinnn Plss

4GB Ram oyun için çok fazla ayrıca 32 bit isletim sistemleri 3.5GB bellekten fazlasını desteklemiyor 64 bit isletim sistemi kuracaksanız 4GB olanı alın ekran kartına gelince 5770 daha iyi bir seçim oalaktır bana kalsa laptop almam oyun için masaüstü süper bir pc toplardım (:
nötrino
Yasaklı
12 Nisan 2011       Mesaj #10
Yasaklı
Alıntı

benim ekran kartımın adı intel 945 express chipset family normalde 128 mb ama windows 7 ile 256 ya çıkıyor fakat doğru düzgün hiç bi oyunu çalıştıramıyorm. sistem gereksinimlerine bakıorum 128 mb istiyor mesela shalder model de 2 istio ama gel gelelim oyunu açmıo very low video card bilmem ne dio bunun sebebi ne ki başka bişileri de mi karşılaması lazım

Ekran kartınız kurduğunuz oyunları desteklemediği için bu uyarı çıkıyordur.indirmiş olduğunuz oyunları destekleyen grafik kartı kullanmalısınız.

Alıntı

ekran kartının kaç gb olduğuna nasıl bakılıyo

Başlat / Çalıştır / dxdiag=>DirectX Tanı Aracı Ekran sekmesinden görebilirsiniz