PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Atatürk'ün spor ile ilgili söylediği söz ne anlama gelmektedir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
acil gerekli07:58, 29 Kasım 2009 
Ben Atatürk'ün bir sözünü açıklamasını istiyorum.

Söz:

Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

"Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." M. Kemal ATATÜRK

Sporda başarılı olmak için sadece beden yapısı, gücü yeterli değildir. Bu güç ve doğuştan gelen bedeni sporda doğru, kalıcı ve daha başarılı kullanmak için insanın anlama, yorumlama, düşünme ve zeka gücünün de yeterli olması gerekir. Zeka ve kuvveti birleştirmeyi başaran sporcular, bu konuda yetersiz denebilecek kimselerle yarışırken üstünlük kazanırlar. Ayrıca iyi ahlakın da sporda önemi vardır ve sporu ahlak ve insanlık çerçecevesinde yapan sporcular daima takdir görürler.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • spor ahlaktir atasozunun anlami
  • spor ahlaktir ne demek
  • spor ahlaktir sozunun anlami
Cevap
Misafir17:35, 18 Aralık 2009 
lütfen şu ödevlerin açıklamalarını da yazın ödevler bitmiyorr
Cevap
Misafir17:35, 20 Aralık 2009 
wla bna da lazım öle bişe olsa iyi olur yhaaa
Cevap
Misafir19:42, 22 Şubat 2010 
lütfen anlamı nerde?
Cevap
Misafir19:06, 8 Kasım 2010 
şu ödewin cwplarınıda yazın ödew daha çoq oluyo
Cevap
Misafir13:36, 9 Kasım 2010 
ya nolur şu ödewin anlamınıda yazın
Cevap
Misafir10:29, 14 Kasım 2010 
ya allah rızası iiçin yzın açıklamasını
Cevap
Daisy-BT10:42, 14 Kasım 2010 
"Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." M. Kemal ATATÜRK

Sporda başarılı olmak için sadece beden yapısı, gücü yeterli değildir. Bu güç ve doğuştan gelen bedeni sporda doğru, kalıcı ve daha başarılı kullanmak için insanın anlama, yorumlama, düşünme ve zeka gücünün de yeterli olması gerekir. Zeka ve kuvveti birleştirmeyi başaran sporcular, bu konuda yetersiz denebilecek kimselerle yarışırken üstünlük kazanırlar. Ayrıca iyi ahlakın da sporda önemi vardır ve sporu ahlak ve insanlık çerçecevesinde yapan sporcular daima takdir görürler.
Cevap
Misafir12:45, 19 Kasım 2010 
ya bakın dahada açıklayıcınsını yazın ya söz atatürk sözü düyoz başka şey çıkıyor lütfen atatürk spor hakıda yazın sözleri
Cevap
Misafir18:55, 21 Kasım 2010 
lütfen daha fazla bilgi
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama