Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Atatürk'ün spor ile ilgili söylediği söz ne anlama gelmektedir?

• spor ahlaktir atasozunun anlami
  • spor ahlaktir ne demek
  • spor ahlaktir sozunun anlami
acil gerekli
Cevaplanmış   |    29 Kasım 2009 07:58   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
Ben Atatürk'ün bir sözünü açıklamasını istiyorum.

Söz:

Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

"Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." M. Kemal ATATÜRK

Sporda başarılı olmak için sadece beden yapısı, gücü yeterli değildir. Bu güç ve doğuştan gelen bedeni sporda doğru, kalıcı ve daha başarılı kullanmak için insanın anlama, yorumlama, düşünme ve zeka gücünün de yeterli olması gerekir. Zeka ve kuvveti birleştirmeyi başaran sporcular, bu konuda yetersiz denebilecek kimselerle yarışırken üstünlük kazanırlar. Ayrıca iyi ahlakın da sporda önemi vardır ve sporu ahlak ve insanlık çerçecevesinde yapan sporcular daima takdir görürler.

bizan ve Kafesesimvar bu mesajı beğendi.
Misafir
18 Aralık 2009 17:35   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
lütfen şu ödevlerin açıklamalarını da yazın ödevler bitmiyorr
bizan bu mesajı beğendi.
Misafir
20 Aralık 2009 17:35   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
wla bna da lazım öle bişe olsa iyi olur yhaaa
Misafir
22 Şubat 2010 19:42   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
lütfen anlamı nerde?
Misafir
8 Kasım 2010 19:06   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
şu ödewin cwplarınıda yazın ödew daha çoq oluyo
bizan bu mesajı beğendi.
Misafir
9 Kasım 2010 13:36   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
ya nolur şu ödewin anlamınıda yazın
bizan bu mesajı beğendi.
Misafir
14 Kasım 2010 10:29   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
ya allah rızası iiçin yzın açıklamasını
bizan bu mesajı beğendi.
Daisy-BT
14 Kasım 2010 10:42   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
"Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." M. Kemal ATATÜRK

Sporda başarılı olmak için sadece beden yapısı, gücü yeterli değildir. Bu güç ve doğuştan gelen bedeni sporda doğru, kalıcı ve daha başarılı kullanmak için insanın anlama, yorumlama, düşünme ve zeka gücünün de yeterli olması gerekir. Zeka ve kuvveti birleştirmeyi başaran sporcular, bu konuda yetersiz denebilecek kimselerle yarışırken üstünlük kazanırlar. Ayrıca iyi ahlakın da sporda önemi vardır ve sporu ahlak ve insanlık çerçecevesinde yapan sporcular daima takdir görürler.
Misafir
19 Kasım 2010 12:45   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
ya bakın dahada açıklayıcınsını yazın ya söz atatürk sözü düyoz başka şey çıkıyor lütfen atatürk spor hakıda yazın sözleri
Misafir
21 Kasım 2010 18:55   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
lütfen daha fazla bilgi
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Atatürk'ün spor ile ilgili söylediği söz ne anlama gelmektedir? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 85
Son Mesaj: 22 Eylül 2014 23:54
Cevap: 16
Son Mesaj: 6 Ekim 2013 13:22
Cevap: 20
Son Mesaj: 27 Aralık 2012 18:49
Cevap: 0
Son Mesaj: 7 Ocak 2012 13:45
Cevap: 0
Son Mesaj: 7 Kasım 2010 13:18
Sayfa 0.342 saniyede 13 sorgu ile oluşturuldu