PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Sınıf öğretmeni olmak için hangi okulları okumalıyız?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir14:44, 30 Kasım 2009 
sınıf öğretmeni olmak için hangi okullar okunur
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:

Sınıf öğretmeni olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir.
Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • ogretmen olmak icin gereken egitim
  • ogretmen olmak icin kac yil okunur
  • ogretmen olmak icin okunan okullar
Cevap
Daisy-BT15:00, 30 Kasım 2009 

Sınıf öğretmeni olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir.
Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Cevap
Misafir10:09, 16 Aralık 2009 
öğretmen olmak için hangi okullar okunmalı ve ne adar zamanda bir bir öğretmen çıkılabilir
Cevap
Daisy-BT11:37, 16 Aralık 2009 
öğretmen olmak için hangi okullar okunmalı ve ne adar zamanda bir bir öğretmen çıkılabilir
Öğretmen olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir. Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Cevap
Misafir20:42, 11 Şubat 2010 
sınıf öğretmeni olmak için okul bitirmek,liseyi okuyup bitirmek ,üniversite sınavlarında gerekli puan almak,sınıf öğretmenliği bölümünde 4yıl okumak, kpssye girip istenen puanı elde etmek gerekir
Cevap
Misafir13:14, 12 Şubat 2010 
Öğretmenlerin yetiştirildiği okul adları nelerdir?
Cevap
Misafir14:40, 21 Şubat 2010 
sınıf öğretmeni ola bilmek için nerelere girmek ve neler yapmak gerekir
Cevap
Misafir10:48, 24 Şubat 2010 
öğretmen olmak için ne yapılır:crl:
Cevap
Misafir20:46, 19 Nisan 2010 
sınıf öğretmeni ola bilmek için nerelere girmek ve neler yapmak gerekir
Öncelikle değişen öğretim sistemlerini takip etmek gerekir.
Daha önceleri öğretmen Liselerinden mezun olan kişiler direk olarak öğretmenliğe başlarmış. Ama şimdi fakülte bitirmek gerekmektedir.
İlköğrenim görüldükten sonra orta öğrenimde Alan tercihleri öğretmenlik dallarının tercihleri için çok önemlidir.

Liselerde başarı ile tamamlanan öğretim süreci sonunda ÖSS sınavından alınan notlarla üniversitedeki dallara ayrılmış öğretmenlik fakülteri tercih edilmektedir. Tercihleri doğrultusunda yerleştirilen adaylar ünivesite bittikten sonra KPSS yeterlik sınavına göre Atamaları yapılmaktadır yada özel sektörde (dershane vs. ) çalışmaktadır.

GEREKEN NİTELİKLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalını tercih eden adayların çocukları sevmesi, sabırlı ve hoşgörülü olması,iletişim becerilerine sahip olması ve uygun öğrenme ortamları sağlayabilecek bir rehber özelliği taşıması gereklidir.

MEZUNLARIN KAZANDIKLARI UNVAN VE YAPTIKLARI İŞLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalından mezun olanlar sınıf öğretmeni unvanı alır ve okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yaparlar.

ÇALIŞMA ALANLARI: İlköğretim okulları 1.kademede eğitim öğretim faaliyetleri yürütürler.
Cevap
Misafir12:29, 30 Haziran 2010 
dokuz eylül sınıf öğretmeenliği bölümünü bitirdim işitme engelliler sınıf öğretmenliğini tercih edebilirmiyim
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama