Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Sınıf öğretmeni olmak için hangi okulları okumalıyız?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 30 Kasım 2009 (14:44) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
62607 kez görüntülenmiş, 56 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Nisan 2014 (14:51) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 40      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 30 Kasım 2009, 14:44

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sınıf öğretmeni olmak için hangi okullar okunur
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Sınıf öğretmeni olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir.
Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Rapor Et
Reklam
Eski 30 Kasım 2009, 15:00

#2 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

Sınıf öğretmeni olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir.
Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Rapor Et
Eski 16 Aralık 2009, 10:09

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
öğretmen olmak için hangi okullar okunmalı ve ne adar zamanda bir bir öğretmen çıkılabilir
Rapor Et
Eski 16 Aralık 2009, 11:37

#4 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

öğretmen olmak için hangi okullar okunmalı ve ne adar zamanda bir bir öğretmen çıkılabilir
Öğretmen olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir. Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Rapor Et
Eski 11 Şubat 2010, 20:42

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sınıf öğretmeni olmak için okul bitirmek,liseyi okuyup bitirmek ,üniversite sınavlarında gerekli puan almak,sınıf öğretmenliği bölümünde 4yıl okumak, kpssye girip istenen puanı elde etmek gerekir
Rapor Et
Eski 12 Şubat 2010, 13:14

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Öğretmenlerin yetiştirildiği okul adları nelerdir?
Rapor Et
Eski 21 Şubat 2010, 14:40

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sınıf öğretmeni ola bilmek için nerelere girmek ve neler yapmak gerekir
Rapor Et
Eski 24 Şubat 2010, 10:48

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
öğretmen olmak için ne yapılır:crl:
Rapor Et
Eski 19 Nisan 2010, 20:46

29 Ekim 1923 tarihinde yayınlanan gazete küpürleri nelerdir?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

sınıf öğretmeni ola bilmek için nerelere girmek ve neler yapmak gerekir
Öncelikle değişen öğretim sistemlerini takip etmek gerekir.
Daha önceleri öğretmen Liselerinden mezun olan kişiler direk olarak öğretmenliğe başlarmış. Ama şimdi fakülte bitirmek gerekmektedir.
İlköğrenim görüldükten sonra orta öğrenimde Alan tercihleri öğretmenlik dallarının tercihleri için çok önemlidir.

Liselerde başarı ile tamamlanan öğretim süreci sonunda ÖSS sınavından alınan notlarla üniversitedeki dallara ayrılmış öğretmenlik fakülteri tercih edilmektedir. Tercihleri doğrultusunda yerleştirilen adaylar ünivesite bittikten sonra KPSS yeterlik sınavına göre Atamaları yapılmaktadır yada özel sektörde (dershane vs. ) çalışmaktadır.

GEREKEN NİTELİKLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalını tercih eden adayların çocukları sevmesi, sabırlı ve hoşgörülü olması,iletişim becerilerine sahip olması ve uygun öğrenme ortamları sağlayabilecek bir rehber özelliği taşıması gereklidir.

MEZUNLARIN KAZANDIKLARI UNVAN VE YAPTIKLARI İŞLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalından mezun olanlar sınıf öğretmeni unvanı alır ve okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yaparlar.

ÇALIŞMA ALANLARI: İlköğretim okulları 1.kademede eğitim öğretim faaliyetleri yürütürler.
Rapor Et
Eski 30 Haziran 2010, 12:29

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
dokuz eylül sınıf öğretmeenliği bölümünü bitirdim işitme engelliler sınıf öğretmenliğini tercih edebilirmiyim
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.171 saniyede (74.69% PHP - 25.31% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:34
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi