PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Maaşımı alamıyorum, nereye baş vurabilirim ve iş haddimin feshini isteyebilir miyim?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir08:42, 2 Aralık 2009 
Maasimi alamiyorum ne yapmam gerekiyo is haddimin feshini istiyorum
En iyi cevap The Unique tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/...tionEntry.aspx

İş veren ve işçi arasındaki iş haddinin feshi grev olarak tanımlanmasada herhangi bir tarafın isteğiyle fesh edilebilir.
2 aylık maaşımı alamadığım için iş yerini mahkemeye versem tazminat alabilirmiyim
Evet maaş gününden itibaren 20 iş günü geçmiş ise mahkeme kanalıyla tazminat hakedebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız >>> http://www.msxlabs.org/forum/hukuk/1...si-yasasi.html
Benzer Konular:
Etiketler:
  • maas alamiyorum ne yapmaliyim
  • maasimi alamiyorum
  • maasimi alamiyorum ne yapmaliyim
Cevap
Misafir12:14, 22 Aralık 2009 
2 aylık maaşımı alamadığım için iş yerini mahkemeye versem tazminat alabilirmiyim
Cevap
The Unique12:25, 22 Aralık 2009 
http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/...tionEntry.aspx

İş veren ve işçi arasındaki iş haddinin feshi grev olarak tanımlanmasada herhangi bir tarafın isteğiyle fesh edilebilir.
Evet maaş gününden itibaren 20 iş günü geçmiş ise mahkeme kanalıyla tazminat hakedebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız >>> İş Güvencesi Yasası
Cevap
Misafir14:08, 18 Temmuz 2010 
bir ay çalıştığın iş yerinden sağlık nedeniylen ayrıldığın zaman kalan maaşını almak hakkın değilmi ve bugün yarın değip oyalanır ve 3 ay geçmesine rağmen hala verilmedi ne yapmam gerekir
Cevap
Misafir11:18, 31 Ekim 2010 
2004- 2010 arası çalıştığım iş yerinde 2008-2010 yıılık iznimi alamıyorum alamadığım gibi üçretide ödenmiyor ne yapabilirim
Cevap
Misafir11:48, 2 Temmuz 2011 
şuanda 2.aylık maaşımız içerde nezaman ödemeyi düşünüyorsunuz işcinin hakını gününüde ödemenizi riça ediyorum saygıla
Cevap
ener11:53, 2 Temmuz 2011 
şuanda 2.aylık maaşımız içerde nezaman ödemeyi düşünüyorsunuz işcinin hakını gününüde ödemenizi riça ediyorum saygıla
Buradan ulaşamazsınız, ilgili şirkete başvurmalısınız.
Cevap
Misafir04:12, 31 Aralık 2011 
BEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİYİM. 2 AYDIR MAAŞ ALAMIYOM NEREYE BASVURMALIYIM..
Cevap
Misafir20:39, 17 Ocak 2012 
mrb.Bir turizm acentasında 29.04,2011/30.09,2011 olarak toplam 5 ay çalıştım.Ancak tüm uyarılarıma rağmen maaşımı alamıyorum 1500 tl olarak sözlü anlaştık.5 ay süre içinde hiçbir zaman tam maaş alamadım 200/300 tl olarak elden veriliyordu.Hiçbir şekilde iş sözleşmesi yapılmadı ve imza atmadım.ssk primlerimde işçi sigorta primi olarak yatırıldı.Sezon sonunda 2 aylık maaşım içeride kaldı ve işi sözlü olarak bırakacağımı söyledim.ancak bu zamana kadar maaşımı hala alamadım.öncelikle noterden ihtarname çektik cevap alamadık.Sonrasında bölge çalışma müdürlüğüne ve ssk ya düşük prim ve maaş alacaklı olarak dilekçe gönderdik yine cvp alamadık.Şu an benden istenen dilekçe ve şikayetlerimin geri çekilmesi yoksa maaşımı alamayacağımı acenta yetkilisi söylemekte ne yapmam gerekir.Son çare olarak iş mahkemesine başvuracağım ancak bu işlem 3 sene sürer diyorlar...yardım lütfen
Cevap
Misafir21:31, 14 Şubat 2012 
arkadaşlar merhaba. tedaş'a bağlı taşeron firmada kesme-açma personeli olarak çalışmaktayım. içerde 4 maaş alacağımız var ve alamıyoruz. maaşların ödenmemesi yüzünden hep icralık olduk ve artık dayanacak gücümüz kalmadı. çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına gittik sonuç alamadık. işten ayrılsam kıdem tazminatı alabilirmiyim.
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama