Arama

Maaşımı alamıyorum, nereye baş vurabilirim ve iş haddimin feshini isteyebilir miyim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Kasım 2014 Gösterim: 29.573 Cevap: 19
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Maasimi alamiyorum ne yapmam gerekiyo is haddimin feshini istiyorum
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

Sponsorlu Bağlantılar
İş veren ve işçi arasındaki iş haddinin feshi grev olarak tanımlanmasada herhangi bir tarafın isteğiyle fesh edilebilir.
Alıntı

2 aylık maaşımı alamadığım için iş yerini mahkemeye versem tazminat alabilirmiyim

Evet maaş gününden itibaren 20 iş günü geçmiş ise mahkeme kanalıyla tazminat hakedebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız >>> İş Güvencesi Yasası
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 aylık maaşımı alamadığım için iş yerini mahkemeye versem tazminat alabilirmiyim
Sponsorlu Bağlantılar
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2009       Mesaj #3
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

İş veren ve işçi arasındaki iş haddinin feshi grev olarak tanımlanmasada herhangi bir tarafın isteğiyle fesh edilebilir.
Alıntı

Evet maaş gününden itibaren 20 iş günü geçmiş ise mahkeme kanalıyla tazminat hakedebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız >>> İş Güvencesi Yasası
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Temmuz 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir ay çalıştığın iş yerinden sağlık nedeniylen ayrıldığın zaman kalan maaşını almak hakkın değilmi ve bugün yarın değip oyalanır ve 3 ay geçmesine rağmen hala verilmedi ne yapmam gerekir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2004- 2010 arası çalıştığım iş yerinde 2008-2010 yıılık iznimi alamıyorum alamadığım gibi üçretide ödenmiyor ne yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şuanda 2.aylık maaşımız içerde nezaman ödemeyi düşünüyorsunuz işcinin hakını gününüde ödemenizi riça ediyorum saygıla
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
2 Temmuz 2011       Mesaj #7
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

şuanda 2.aylık maaşımız içerde nezaman ödemeyi düşünüyorsunuz işcinin hakını gününüde ödemenizi riça ediyorum saygıla

Buradan ulaşamazsınız, ilgili şirkete başvurmalısınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİYİM. 2 AYDIR MAAŞ ALAMIYOM NEREYE BASVURMALIYIM..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb.Bir turizm acentasında 29.04,2011/30.09,2011 olarak toplam 5 ay çalıştım.Ancak tüm uyarılarıma rağmen maaşımı alamıyorum 1500 tl olarak sözlü anlaştık.5 ay süre içinde hiçbir zaman tam maaş alamadım 200/300 tl olarak elden veriliyordu.Hiçbir şekilde iş sözleşmesi yapılmadı ve imza atmadım.ssk primlerimde işçi sigorta primi olarak yatırıldı.Sezon sonunda 2 aylık maaşım içeride kaldı ve işi sözlü olarak bırakacağımı söyledim.ancak bu zamana kadar maaşımı hala alamadım.öncelikle noterden ihtarname çektik cevap alamadık.Sonrasında bölge çalışma müdürlüğüne ve ssk ya düşük prim ve maaş alacaklı olarak dilekçe gönderdik yine cvp alamadık.Şu an benden istenen dilekçe ve şikayetlerimin geri çekilmesi yoksa maaşımı alamayacağımı acenta yetkilisi söylemekte ne yapmam gerekir.Son çare olarak iş mahkemesine başvuracağım ancak bu işlem 3 sene sürer diyorlar...yardım lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba. tedaş'a bağlı taşeron firmada kesme-açma personeli olarak çalışmaktayım. içerde 4 maaş alacağımız var ve alamıyoruz. maaşların ödenmemesi yüzünden hep icralık olduk ve artık dayanacak gücümüz kalmadı. çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına gittik sonuç alamadık. işten ayrılsam kıdem tazminatı alabilirmiyim.