Arama

Basketbolda turnike nedir, kuralları nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Kasım 2016 Gösterim: 80.557 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen cevaplarsanız sevinirim
EN İYİ CEVABI Baturalp verdi

Turnike Atışı

Turnike basketbol oyununun temel şutlarındandır. Potaya yakın bir yerlerde top sürdükten veya pas aldıktan sonra yapılabilir. Başarılı bir turnike yapabilmek için şunlara dikkat edilmelidir:
Sponsorlu Bağlantılar
  • Kural hatası yapmadan turnike atışı yapabilmek için, topu tuttuktan sonra sadece iki adım atabilirsiniz.
  • Top iki elle, iki adım yürüyüşüne geçmeden önce tutulmalıdır. Turnikede birinci adım uzun, ikinci adım kısa olmalıdır. Çünkü oyuncu ikinci adımında öne doğru yapmış olduğu hareketini, yukarıya ve potaya rahat yükselebilmesi için kısa tutması yararlı olacaktır.

DEVAMI >>>> Basketbol Nedir? Basketbolun Kuralları

Son düzenleyen Baturalp; 10 Kasım 2016 14:05
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
10 Kasım 2016       Mesaj #2
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Turnike Atışı

Turnike basketbol oyununun temel şutlarındandır. Potaya yakın bir yerlerde top sürdükten veya pas aldıktan sonra yapılabilir. Başarılı bir turnike yapabilmek için şunlara dikkat edilmelidir:
Sponsorlu Bağlantılar
  • Kural hatası yapmadan turnike atışı yapabilmek için, topu tuttuktan sonra sadece iki adım atabilirsiniz.
  • Top iki elle, iki adım yürüyüşüne geçmeden önce tutulmalıdır. Turnikede birinci adım uzun, ikinci adım kısa olmalıdır. Çünkü oyuncu ikinci adımında öne doğru yapmış olduğu hareketini, yukarıya ve potaya rahat yükselebilmesi için kısa tutması yararlı olacaktır.

DEVAMI >>>> Basketbol Nedir? Basketbolun Kuralları

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.