Arama

Laptop'ta wireless bağlantı nasıl kurulup internete girilir?

Güncelleme: 25 Nisan 2013 Gösterim: 45.736 Cevap: 25
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
8 Şubat 2007       Mesaj #1
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Wireless Ağ Kurmak ve İnternet Paylaşımı konusunda tam bilgisi olan biri bana yardımcı olabilirmi ben bu Wireless Ağ Kurmak ve İnternet Paylaşımını bir türlü yapamadım her notebookum birbirine bağlandı fakat internet paylaşımı olmadı.
1.pc (ana pc)yerel ağ ile kablosuz modeme bağlı
Sponsorlu Bağlantılar
2.pc Wireless ile 1.pc bağlı

yardımcı olurmusunuz...
atif - avatarı
atif
Ziyaretçi
10 Şubat 2007       Mesaj #2
atif - avatarı
Ziyaretçi
u.s robotics kablosuz modem kullanıyorum bilgisayarımın eternet numarası modemin içine girilmiş durumda benim bilgisayarımdan başka bir bilgisayarın benim modemden web e girmesi söz konusu değil öyle olduğunu sanıyorum fakat kablosuz ağları tıklayınca bazı modemlerde güvenlik etkin kablosuz ağ yazarken benimkinde güvenli olmayan kablosuz bağlantı yazıyor daha önce pc min kimlik nosunu sadece modemin içine girmek için 50 ytl almışlardı yani yaptığım iş tamamen boşamı güvenlik etkin kablosuz ağ şeklinde yapmam mı gerekir bilgilendirecekler varsa teşekkür şimdiden
Sponsorlu Bağlantılar
mouz - avatarı
mouz
Ziyaretçi
4 Mart 2007       Mesaj #3
mouz - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaslar!

benim sorum, 1 wlan kablosuz ag kartiyla 2 internet baglantisina baglanabilirmiyim?

tskrler simdiden
psychopat - avatarı
psychopat
Ziyaretçi
18 Ekim 2008       Mesaj #4
psychopat - avatarı
Ziyaretçi
Laptopuma format attıktan sonra wireless aygıt yöneticisinde gözüküyodu fakat diğer drıverları yüklerken birden kayboldu ve suan biostada gözükmüyo galiba bozuldu. Tekrar format attım ama bi faydası olmuyo çalışmıyo wireless. Cihaz Hp Compaq Presario f500 bi bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
20 Ekim 2008       Mesaj #5
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Benimde benzer bir problemim var;
Son 1-2 güne kadar laptop'ımın wireless'ı sorunsuz bir şekilde çalışıyordu.Ama şuan wireless ile internete bağlı iken,wireless sağlayıcı pasiv hale düşüyor.E haliyle bağlantım kopuyor.Tekrar eski haline getirmek için fn+F2 tuşunu kullanıyorum.Sorun ne olabilir?Wireless için driver güncellemesimi yapmam gerekiyor acaba?

Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım...?
dinazor1962 - avatarı
dinazor1962
VIP ne mutlu Türk'üm diyene
21 Ekim 2008       Mesaj #6
dinazor1962 - avatarı
VIP ne mutlu Türk'üm diyene
adsl modem ile verilen cd var onu laptoba takip , tekrar programi kurmaniz gerekiyor
Türkiyem dinazor1962 Türkiyem
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
24 Ekim 2008       Mesaj #7
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim laptop'ımdaki sorun hallolmadı.Şimdi son gözlemlerime göre sorun tam olarak şöyle;

Laptop'ı şarjı fişe takılı kullanıyorum.Çünkü bataryam çok zayıfladı yarım saat bile dayanmıyor.İnternet erişimimi evde olan başka bir pc'nin modeminden kablosuz bağlantı ile sağlıyorum.Herneyse,
İnternete bağlı iken,herhangi bir nedenden dolayı laptop'ın şarj aletini fişten çekecek olsam wireless bağlantım kopuyor.Yani wireless sağlayıcı deactive hale düşüyor.Tekrardan bağlanmak için Fn+F2 tuşuyla wireless sağlayıcımı aktive etmem gerekiyor.Aynı problem yeniden şarjı taktığımda da oluyor.Çözemedim nasıl halledebilirim?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
11 Kasım 2008       Mesaj #8
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar benim laptop'ımdaki sorun hallolmadı.Şimdi son gözlemlerime göre sorun tam olarak şöyle;

Laptop'ı şarjı fişe takılı kullanıyorum.Çünkü bataryam çok zayıfladı yarım saat bile dayanmıyor.İnternet erişimimi evde olan başka bir pc'nin modeminden kablosuz bağlantı ile sağlıyorum.Herneyse,
İnternete bağlı iken,herhangi bir nedenden dolayı laptop'ın şarj aletini fişten çekecek olsam wireless bağlantım kopuyor.Yani wireless sağlayıcı deactive hale düşüyor.Tekrardan bağlanmak için Fn+F2 tuşuyla wireless sağlayıcımı aktive etmem gerekiyor.Aynı problem yeniden şarjı taktığımda da oluyor.Çözemedim nasıl halledebilirim?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar problemi çözdüm.Ekran koruyucu ayarlarına bakıyordum,Yukarıdaki sorunumun çözülmesine şöyle ulaştım.Sizlerle de paylaşayım.Aynı şey başınıza gelirse bir denersiniz;

Masaüstünde sağ tuş/Özellikler'i tıklatın.Açılan pencerede "Ekran koruyucu"sekmesinde "Güç" butonuna tıklayın."Güç düzenleri" yazan kısımdaki ok u açın ve ordan seçeneklere bakın.Benim bu sorunla karşılaşmamın sebebi,oradaki seçeneğimin "Wireless disabled"olarak ayarlanmış olması idi.Oradaki ayarı değiştirdim ve "En az güç yönetimi" yaptım ve sorunum ortadan kalktı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. bnm laptop wireless internete girmiyor. mesela şuan modemi görmüş durumda sinyal seviyesi de iyi ama internete girmiyor. ama koblolu olarak aynı modemden çok sorunsuz internete giriyorum. nedenini bi türlü anlayamadım acil yardım lütfenMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bizim evde wireless var ve ben laptobumda ınternete gırmek ıstıyorum ttnet kullandığım için ttnet in şifresini girdim ama ınternete giremıyorum