Arama

Bilim adamı kime denir, tanımını yapar mısınız? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Şubat 2012 Gösterim: 29.084 Cevap: 10
sisi - avatarı
sisi
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #11
sisi - avatarı
Ziyaretçi
İŞ ADAMI KİME DENİR?
İşadamı kar amaçlı bir kuruluşun yönetiminde görev alan kişi ve kişilerin tümüne denir. Kavram, çoğunlukla "beyaz yakalı" diye tabir edilen çalışan grubunu kapsamaktadır. İşadamı özel kişi ya da tüzel kişi olabilir. Genellikle bu kavram özel sektöre aittir.
Sponsorlu Bağlantılar
İş Adamı,işsizlik sorununa önemli bir çözüm olanağı sunduğu gibi ekonomik büyümenin de dinamosudur.İş Adamı, ekonomik kaynakların düşük üretkenlik alanlarından yüksek alanlara aktarılma sürecinde baş aktördür, çünkü üretim kaynaklarını yeni bir tarzda birleştirerek kullanılmayan üretim faktörlerinin kullanılmasını sağlar, ama daha önemlisi kullanılmakta olan üretim araçlarının ve mevcut girdilerinin değişik şekillerde kullanımı ile üretimi artırır.

İş Adamı yeni düşüncelerin yaratılması, yayılması ve uygulamasını hızlandırır, ayrıca yeni endüstrilerin doğmasına yol açar, teknolojileri kullanan sektörlerde verimliliği artırır ve hızla büyüyen sektörler yarattığı için ekonomik büyümeyi hızlandırır.

Msn UpMsn Highfive NOT:Burada iş adamından bahsedilmektedir.Bilim adamı değil.Haberiniz olsun Msn Happy