Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Oyuncu olmak için nasıl bir eğitim almak gerekir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 11 Aralık 2009 (13:11) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
41434 kez görüntülenmiş, 99 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Ağustos 2014 (21:19) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.25  |  Oy Veren: 16      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Aralık 2009, 13:11

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 13 yasındayım oyuncu olmak istiorum bana bu konuda yzrdımcı olabilecek var mı?
En iyi cevap _qariP_Kız_ tarafından gönderildi

Televizyon dizilerinde oynamak isteyen oyuncular nasıl iş bulabilir?
Televizyonlar genelde eğlence sektörü olarak değerlendirilmektedir ve oyunculuk tamamen kişi yeteneği ile olan birşeydir. Çünkü yeteneği olmayan birisi kesinlike oyunculuk yapamazdır. Tabi her isteyen oyuncu olamaz. Ülkemizde çok fazla oyuncu bulunmaktadır ve oyuncuları karşılacak kadar dizi bulunmamaktadır. Film ve dizi yapımcıları oyuncuları genelde inceler ve o role hangi oyuncunun daha çok yakışacağını belirleyerek seçebilir. Yani burada her oyuncu her rolü oynayamaz. Mesela yabancı filmlere bakacak olursak bilim kurgu filmlerinde oyuncunun duruşu bile gizemli olan kişiler seçilir veya bir suç filminde oyuncunun bir suçluymuş, kaba bir insanmış gibi yüz ifadesini andırması gerekmektedir. Bu yüzden her oyuncu her rolü oynayamaz ve oyunculuk tamamen yetenek işidir.
Oyuncu olmak isteyenler nerelerde iş bulabilir?
Oyuncu olmak isteyen kişilerin yapımcıların bilgilerini yani en azından adreslerini veya telefon numaralarını bilmeleri gerekmektedir. Çünkü iş bulmak isteyen kişiler bu yapımcılara giderek kendilerini gösterip, bir cv bırakmaları gerekmektedir ve ileride bir rol çıktığı zaman size geri dönüş yaparlar. Normal okullardan mezun olmuş yani oyunculuk ile ilgili okullardan mezun olmuş kişiler bu yapımcılara daha kolay erişebilir ve iş bulmaları daha kolay olabilir.
Reklam filmlerinde oynamak isteyen oyuncular ne yapabilir?
Reklam filmlerinde oynayan kişiler genellikle bilgi bankası ile seçilmektedir. Reklam filminde oynamak isteyen kişilerin oyunculuk ile ilgili herhangi bir okulu bitirip bitirmediğine pek bakılmamaktadır. Reklam filmleriden oynayacak oyuncunun diksiyonu ve yeteneği önemlidir. Reklam filmlerinde oynayabilmek için reklam ajanslarına başvuru yapılır ve bu başvurular bilgi bankasında bulunur. Daha sonra reklam çekileceği zaman sizi çağırırlar ve yeteneğinize bakarak ya reklamda oynarsınız yada oynamazsınız.
Oyunculuk mesleğini seçmek isteyenler mutlaka oyunculuk eğitimi almalı mı?
Oyunculuk mesleğini yapabilmek için bir eğitim gerekmektedir. Tabi eğer başarılı bir oyuncu olmak istiyorsanız. Oyunculuk mesleğine sahip olabilmek için bir okula gitmeseniz dahi oyunculuğu iyice benimsemiş olmanız gerekmektedir. Mesela oyunculuk ile ilgili gerekli bilgileri alabilir, tiyatro gibi aktivitelere katılarak kendinizi geliştirebilir ve oyunculuk hakkında yeteneğinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Tabi normal oyunculuk eğitimi veren okullardan mezun olup iş bulmanız daha kolaydır.

Sinema filmlerinde oynamak isteyen oyuncular ne yapabilir?
Ülkemizde yılda 10-15 civarında film çekilmektedir ve bu yüzden dolayı bir filmde oynamak oldukça zordur. Eğer siz sinema filmlerinde oynamak istiyorsanız sinema filmini çekecek kuruluşlara, firmalara ulaştıktan sonra filmde oynamak istediğinizi belirterek bir şans elde etmiş olabilirsiniz. Eğer oyuncu eksiği var ise seçilmeniz daha fazladır. Fakat bu yol ilede çok zor filmlerde rol alırsınız. Bunun için kendinizi geliştirip başarılı bir oyuncu olmanızda fayda var.
Rapor Et
Reklam
Eski 18 Haziran 2010, 23:20

lütfen yardımcı olun ....!

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya arkadaslar yediye gidiyorum ve benim liseler hakkında fazla bilgim yok hatta hiç yok oyuncu olmaya son karar kıldım vee ; hangi lise en iyisidir ? birazda şu yetenek sınavından bahsederseniz sevinirim lütfenn ....
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2011, 21:17

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
meraba ben güzel sanatlardan oyuncu olmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor yardım edinnnnnnnnnn
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2011, 13:20

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende dünyada istediğim şey oyuncu olmak bana yardım edin lütfen
Rapor Et
Eski 19 Ocak 2011, 15:49

Oyuncu olmak için nasıl eğitim almalıyım?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Merhaba ben oyuncu oolmöak istiyorum ama bunun için hangi liseye gidiceğimi bilmiyorum Lütfen bana yardımcı olurmusunuz ve de Hangi Üniversite ? Lütfen Cevabınızı bekliyorum...??
Rapor Et
Eski 19 Ocak 2011, 15:54

#6 (link)
_qariP_Kız_
Ziyaretçi
_qariP_Kız_ - avatarı
Televizyon dizilerinde oynamak isteyen oyuncular nasıl iş bulabilir?
Televizyonlar genelde eğlence sektörü olarak değerlendirilmektedir ve oyunculuk tamamen kişi yeteneği ile olan birşeydir. Çünkü yeteneği olmayan birisi kesinlike oyunculuk yapamazdır. Tabi her isteyen oyuncu olamaz. Ülkemizde çok fazla oyuncu bulunmaktadır ve oyuncuları karşılacak kadar dizi bulunmamaktadır. Film ve dizi yapımcıları oyuncuları genelde inceler ve o role hangi oyuncunun daha çok yakışacağını belirleyerek seçebilir. Yani burada her oyuncu her rolü oynayamaz. Mesela yabancı filmlere bakacak olursak bilim kurgu filmlerinde oyuncunun duruşu bile gizemli olan kişiler seçilir veya bir suç filminde oyuncunun bir suçluymuş, kaba bir insanmış gibi yüz ifadesini andırması gerekmektedir. Bu yüzden her oyuncu her rolü oynayamaz ve oyunculuk tamamen yetenek işidir.
Oyuncu olmak isteyenler nerelerde iş bulabilir?
Oyuncu olmak isteyen kişilerin yapımcıların bilgilerini yani en azından adreslerini veya telefon numaralarını bilmeleri gerekmektedir. Çünkü iş bulmak isteyen kişiler bu yapımcılara giderek kendilerini gösterip, bir cv bırakmaları gerekmektedir ve ileride bir rol çıktığı zaman size geri dönüş yaparlar. Normal okullardan mezun olmuş yani oyunculuk ile ilgili okullardan mezun olmuş kişiler bu yapımcılara daha kolay erişebilir ve iş bulmaları daha kolay olabilir.
Reklam filmlerinde oynamak isteyen oyuncular ne yapabilir?
Reklam filmlerinde oynayan kişiler genellikle bilgi bankası ile seçilmektedir. Reklam filminde oynamak isteyen kişilerin oyunculuk ile ilgili herhangi bir okulu bitirip bitirmediğine pek bakılmamaktadır. Reklam filmleriden oynayacak oyuncunun diksiyonu ve yeteneği önemlidir. Reklam filmlerinde oynayabilmek için reklam ajanslarına başvuru yapılır ve bu başvurular bilgi bankasında bulunur. Daha sonra reklam çekileceği zaman sizi çağırırlar ve yeteneğinize bakarak ya reklamda oynarsınız yada oynamazsınız.
Oyunculuk mesleğini seçmek isteyenler mutlaka oyunculuk eğitimi almalı mı?
Oyunculuk mesleğini yapabilmek için bir eğitim gerekmektedir. Tabi eğer başarılı bir oyuncu olmak istiyorsanız. Oyunculuk mesleğine sahip olabilmek için bir okula gitmeseniz dahi oyunculuğu iyice benimsemiş olmanız gerekmektedir. Mesela oyunculuk ile ilgili gerekli bilgileri alabilir, tiyatro gibi aktivitelere katılarak kendinizi geliştirebilir ve oyunculuk hakkında yeteneğinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Tabi normal oyunculuk eğitimi veren okullardan mezun olup iş bulmanız daha kolaydır.

Sinema filmlerinde oynamak isteyen oyuncular ne yapabilir?
Ülkemizde yılda 10-15 civarında film çekilmektedir ve bu yüzden dolayı bir filmde oynamak oldukça zordur. Eğer siz sinema filmlerinde oynamak istiyorsanız sinema filmini çekecek kuruluşlara, firmalara ulaştıktan sonra filmde oynamak istediğinizi belirterek bir şans elde etmiş olabilirsiniz. Eğer oyuncu eksiği var ise seçilmeniz daha fazladır. Fakat bu yol ilede çok zor filmlerde rol alırsınız. Bunun için kendinizi geliştirip başarılı bir oyuncu olmanızda fayda var.
Rapor Et
Eski 27 Ocak 2011, 11:52

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn 13 yaşındayım ilerde oyuncu olmak istiyorum hangi liseye gitmelyim)
Rapor Et
Eski 30 Ocak 2011, 13:03

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ben orta 2 ye gidiyorum oyuncu olmak istiyorum ve çok kararlıyım kendime örnek olaraktan Hakan Yılmazı seçiyorum oyuncu olmak için hangi liseye ve üniversiteye gitmeliyim ??
Rapor Et
Eski 2 Şubat 2011, 17:46

oyuncu

#9 (link)
tunahand
Ziyaretçi
tunahand - avatarı
ben lise 2 ye gidiyorum oyuncu olmakta çok kararlıyım ama lisemi değiştirmek istiyorum oyuncu olmak için hangi okula gitmeliyim izmirde okuyorum kendimi kenan imirzalıoğluna benzetiyorum karakterlerimde aynı neredeyse herkez beni ona benzetir lütfen soruma cevap verin
Rapor Et
Eski 19 Şubat 2011, 11:27

oyunculuk

#10 (link)
Misafiremrah
Ziyaretçi
Misafiremrah - avatarı
ben oyuncuolmak istiyorum ama nasıl başarabilirim?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.162 saniyede (72.40% PHP - 27.60% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 21:43
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi