Arama

Hidrojenin kulanıldıgı yerler hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Nisan 2011 Gösterim: 5.313 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hidrojenin kullanıldıgı yerkler nerelerdir
bunu bulmanızı istiyorum
EN İYİ CEVABI _KleopatrA_ verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

hidrojenin kulanıldıhı yerler

Alıntı

bunu bulmanızı istiyorum

Hidrojen (H):
Sponsorlu Bağlantılar
Ticari gübrelere azot bağlanmasında, katı ve sıvı yağların doyurulma işleminde (hidrojenasyon), metanol, amonyak ve hidroklorik asit gibi bileşiklerin eldesinde kullanılır. Kaynak yapımında, hidrojen balonlarını şişirmede ve petrolün işlenmesinde kullanılmasının yanında, şimdilik daha çok roketlerde olmak üzere yakıt olarak da kullanılır. "Hidrojen Yakıt Gözeleri", hidrojen gazından elektrik enerjisi eldesi için geliştirilmekte olan bir teknolojidir. Çevre dostu hidrojen, doğal gaz ve benzine alternatif olarak kabul edilmesinin yanında, kimyasal işlemlerde, metalürjide ve rafinerilerde de kullanılabilecek niteliktedir. Döteryum ve trityum izotopları da, nükleer fisyon ve füzyon işlemlerinde kullanılmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sponsorlu Bağlantılar
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #3
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Alıntı

bunu bulmanızı istiyorum

Hidrojen Msn Cool:
Ticari gübrelere azot bağlanmasında, katı ve sıvı yağların doyurulma işleminde (hidrojenasyon), metanol, amonyak ve hidroklorik asit gibi bileşiklerin eldesinde kullanılır. Kaynak yapımında, hidrojen balonlarını şişirmede ve petrolün işlenmesinde kullanılmasının yanında, şimdilik daha çok roketlerde olmak üzere yakıt olarak da kullanılır. "Hidrojen Yakıt Gözeleri", hidrojen gazından elektrik enerjisi eldesi için geliştirilmekte olan bir teknolojidir. Çevre dostu hidrojen, doğal gaz ve benzine alternatif olarak kabul edilmesinin yanında, kimyasal işlemlerde, metalürjide ve rafinerilerde de kullanılabilecek niteliktedir. Döteryum ve trityum izotopları da, nükleer fisyon ve füzyon işlemlerinde kullanılmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sadece hidrojenin kullanıldığı yeri istemiştim ve her yere baktım hiç bir yerde bulamıyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnde bulunduğu yerlerı ıstemıstım ama bı cvp glmedıMsn Happy)