PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Anne ve babanın kan grubuna göre çocukları hangi kan grubundan olur?
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
rumuzum03:13, 11 Haziran 2011 
o grubu +bi babadan b grubu +doğan çocuk hangi kandan olur? teşekkürler
Cevap
Misafir02:34, 17 Haziran 2011 
anne ABrh+
baba Brh+
çocuk Arh+
olabilirmi olursada ihtimali kaç acaba
Cevap
aydier12:47, 17 Haziran 2011 
ANNENİN KAN GRUBU AB RH NEGATİF,BABANIN KAN GRUBU B RH POZİTİF İSE,ÇOCUĞUN A RH NEGATİF OLMA İHTİMALİ NORMALMİDİR.
ÇOCUĞUN KAN GRUPLARI NE OLABİLİR
Cevap
Misafir01:22, 24 Haziran 2011 
BABA B Rh(+) ANNE B Rh(+) 1 ve 2. ÇOCUK DA B Rh(+) 3. ÇOCUĞUN KAN GRUBU NE OLUR?
Cevap
Misafir01:45, 24 Haziran 2011 
ANNE B Rh (+), BABA B Rh(+) 1 ve 2.ÇOCUKLAR DA B Rh(+) 3.ÇOCUĞUN KAN GRUBU NE OLUR ? VE YA O Rh(+) OLABİLİR Mİ?
Cevap
ThinkerBeLL02:05, 24 Haziran 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
BABA B Rh(+) ANNE B Rh(+) 1 ve 2. ÇOCUK DA B Rh(+) 3. ÇOCUĞUN KAN GRUBU NE OLUR?
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ANNE B Rh (+), BABA B Rh(+) 1 ve 2.ÇOCUKLAR DA B Rh(+) 3.ÇOCUĞUN KAN GRUBU NE OLUR ? VE YA O Rh(+) OLABİLİR Mİ?
Üç ihtimal söz konusu:

1. Anne ve babanın kan gruplarının BB olduklarını varsayarsak çocukların hepsinin kan grubu BB, yani B kan grubu olur.

2. Anne veya babadan birinin kan grubu BB, diğerinin B0 olması durumunda üçüncü çocuğun kan grubu BB, yani B olur.

3. Anne ve babanın kan gruplarının B0 olması durumunda üçüncü çocuğun kan grubu yine B0, yani B kan grubu olur, ancak dördüncü çocuk 0 kan grubunda doğar.

* Anne ve babanın Rh etkeni pozitif (+) olduğundan bütün çocukların kan grupları Rh+ olacaktır.
Cevap
Misafir15:17, 28 Temmuz 2011 
SLM BENİM KAN GURUBUM A+ EŞİMİN(KARIMIN) İSE B+ Bİ OĞLUMZ OLDU VE KAN GURUBUNUN AB+ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK...
Cevap
Misafir10:27, 17 Ağustos 2011 
anne ab pozitif baba b pozitif olrsa çocuk a olabilirmi
Cevap
Misafir23:30, 18 Ağustos 2011 
anne 0 pozitif baba b pozitif çocukları hangi gruptan olur?
Cevap
Misafir23:19, 29 Ekim 2011 
slm ben bir anneyim benim kan grubum 0 rh + babasının kanı AB rh+ kızımızın kanı ise B RH N- BU NORMELMİDİR bunu merak ediyorum
Cevap
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama