Arama

Java nasıl iptal edilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ekim 2014 Gösterim: 7.726 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evde bazı sohpet kanallarına girilmesini istemiyorum o yüzden javayı iptal etmek istiyorum.Nasıl yapabilirim.
EN İYİ CEVABI CrasHofCinneT verdi
Javayı iptal edip silsenizde kolayca tekrar yüklenebilir, bunun yerine girilmesini istemediğiniz siteleri engelleyin ebeveyn programları kullanarak.

Sponsorlu Bağlantılar
ebeveyn programları - Google'da Ara

Windows için Java Runtime Environment yazılımını kaldırma talimatları

Java Runtime Environment (JRE) yazılımını sisteminizden kaldırmak için Microsoft Windows Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır yardımcı programını kullanın.
  1. Başlat'ı tıklatın.
  2. Ayarlar'ı seçin.
  3. Denetim Masası'nı seçin.
  4. Program Ekle/Kaldır denetim masası simgesini çift tıklatın.
  5. Program Ekle/Kaldır denetim masası, bilgisayarınızda bulunan Java yazılım ürünleri de dahil olmak üzere, sisteminizde yüklü olan tüm yazılımların listesini görüntüler. Kaldırmak istediğiniz yazılımları tıklatarak seçin, sonra Kaldır düğmesini tıklatın.
uninstalljava5787677

Not:

Yukarıda açıklanan normal kaldırma işlemi başarısız olursa, Microsoft Windows Installer Cleanup Utility aracını deneyin. Bu araç, Microsoft Installer (msi) programının oluşturduğu tüm gereksiz Java Runtime Environment kayıt defteri girişlerini temizler. Ayrıntılı bilgi almak ve programı yüklemek için şu adrese bakın: Windows Installer CleanUp Utility'nin Açıklaması

Kaldırma talimatları:
  • Microsoft Installer Clean Up Utility dosyasını indirin ve masaüstünüze kaydedin
  • Çalıştırılabilir dosyayı çift tıklatın. Yükleme işlemi başlar. Verilen talimatları uygulayın.
  • Yükleme işlemi tamamlanınca Başlat -> Tüm Programlar'ı seçin ve Windows Install Clean Up yardımcı programını çalıştırın
  • Windows Installer Clean Up Utility (Windows Yükleyici Temizleme Yardımcı Programı) iletişim kutusu açılır
  • Installed products (Yüklü ürünler) listesinde, kaldırmak istediğiniz JRE sürümünü seçin
  • Remove (Kaldır) ve Exit (Çık) düğmelerini tıklatın

CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
18 Aralık 2009       Mesaj #2
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Javayı iptal edip silsenizde kolayca tekrar yüklenebilir, bunun yerine girilmesini istemediğiniz siteleri engelleyin ebeveyn programları kullanarak.

Sponsorlu Bağlantılar
ebeveyn programları - Google'da Ara

Windows için Java Runtime Environment yazılımını kaldırma talimatları

Java Runtime Environment (JRE) yazılımını sisteminizden kaldırmak için Microsoft Windows Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır yardımcı programını kullanın.
  1. Başlat'ı tıklatın.
  2. Ayarlar'ı seçin.
  3. Denetim Masası'nı seçin.
  4. Program Ekle/Kaldır denetim masası simgesini çift tıklatın.
  5. Program Ekle/Kaldır denetim masası, bilgisayarınızda bulunan Java yazılım ürünleri de dahil olmak üzere, sisteminizde yüklü olan tüm yazılımların listesini görüntüler. Kaldırmak istediğiniz yazılımları tıklatarak seçin, sonra Kaldır düğmesini tıklatın.
uninstalljava5787677

Not:

Yukarıda açıklanan normal kaldırma işlemi başarısız olursa, Microsoft Windows Installer Cleanup Utility aracını deneyin. Bu araç, Microsoft Installer (msi) programının oluşturduğu tüm gereksiz Java Runtime Environment kayıt defteri girişlerini temizler. Ayrıntılı bilgi almak ve programı yüklemek için şu adrese bakın: Windows Installer CleanUp Utility'nin Açıklaması

Kaldırma talimatları:
  • Microsoft Installer Clean Up Utility dosyasını indirin ve masaüstünüze kaydedin
  • Çalıştırılabilir dosyayı çift tıklatın. Yükleme işlemi başlar. Verilen talimatları uygulayın.
  • Yükleme işlemi tamamlanınca Başlat -> Tüm Programlar'ı seçin ve Windows Install Clean Up yardımcı programını çalıştırın
  • Windows Installer Clean Up Utility (Windows Yükleyici Temizleme Yardımcı Programı) iletişim kutusu açılır
  • Installed products (Yüklü ürünler) listesinde, kaldırmak istediğiniz JRE sürümünü seçin
  • Remove (Kaldır) ve Exit (Çık) düğmelerini tıklatın

Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
c:\windows\downloaded programs \java runtime environment dosyası silimiyor.3 adet dosya 0 byte gözüküyor bu nedenle silmek imkansız.nokia phone browser i silince geride kalan dosyalar.

bu 3 artık dosyayı silme imkanı var mı?
saygılar

vista home premium
firefox windows 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2014       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
javayı iptal etmek istiyorum çünkü oyun başlamak üzereyken o hep başıma çıkıyor anladımı beni