Arama

Serçeler nasıl beslenir ve nasıl yaşarlar? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Mart 2017 Gösterim: 113.615 Cevap: 23
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2012       Mesaj #11
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba, ben 6. sınıfa gidiyorum adım yağmur, ben sokakata birkaç arkadaşımla yuvasından düşmüş yavru serçe bulduk ağarlara baktık ama ne yazıkki yuvasını bulamadık Msn Sad sonra evde beslemeye karar verdik kimde kalsın bilemedi ve arkadaşlarım benim hayvanlarla aram (sevdiğim) için bana bıraktılar şimdi ben çatı katındaki tuvelette bakıyorum ona ne vereceğimi bilemiyordum bu yüzden ekmeyi ıslatım şırıngayla besliyorum acaba ıslak ekmek ona yararlımı yoksa zararlımı yada isal yapabilirmi Msn Confused ??
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben serçenin yemesi için bir tabağa ekmek içi koparıp küçük parçalara böldüm üstüne süt ve yumurta sarısı ekliyip karıştırdım herkes farklı şekilde yediriyor ben parmaklarımla yediriyorum küçük serçe elimi görünce ısırmaya çalışıyordu bende mamanın içinden ekmek parçalarını alıp ağızına uzatıyorum ağızına mama tadı gelince bi güzel yutuyor ve parmaklarımı ıslatıp su damlalarını ağızına döküyorum aslında ilk gün hiçbirşey yemedi bunları ikinci gün yedirdim şu anda sağlıklı bir biçimde yemek yiyiyor ve çok hızlı koşuyor onu yakalamak çok zor birde artık ötmeye başladı çok güzel bir sesi var ama ona uçmayı nasıl öğreticem bilen varsa söyleyebilir mi?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mayıs 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
daha yeni buldugum bir serce var daha gozleri bile acılmamiş buldugumda ya soguktan yada korkudan cok fazla tıtrıyordu . eve getirip ona cımden bir yuva yaptım ve kuçuk bir kaba su koydum onceden ne yiyecegını bılmedıgımden kus yemı koydum daha sonra internetten arastırıp ekmegı suyla ıslatıp vermeyı denedm ama yemiyor tıtremesinin gecmesi için sobayı actım ve belli aralıklarla kapatıyorum suanda tıtremesi gecti ve uyuyo ölmemesi için baska ne yapabilirim? yardım edebilir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben de Gülşen boztepe'nin dediği gibi yaptım ama serçe yavrusu daha çok küçüktü(gözleri açılmamış ve tüyleri biraz çıkmıştı) hemde yuvasından düşeli belkide saatler olmuştu çünkü can çekişiyordu. biraz yumurta sarısı, bisküvi ve süt karışımı yedirdim sonra birazcık da su içirdim ama daha sonra ona baktığımda ölmüştü. çok üzüldüm ve onu gömdüm. gülşen'in dediği gibi yapabilirsiniz bence ama az yedirin 5-6 damla olabilir veya ondan biraz daha az yada fazla. saygılar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
serçeler evde yaşarlar benim şu an yanımda koluma başıma omuzuma her yerime konuyor.ama yavruyken besle kendine alıştır büyüt uçmayı oğret muhabbet kuşundan bile iyi alışırlar sana benimki varya off bırakmıyor beni
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Biz balkondan yavru bir serçe bulduk henüz uçamıyordu kuşu besledik ve biraz uçabildi ama artık uçamıyor salmaya çalıştık yere çakıldı anlaşılan uçamıyor acaba nasıl serçeye uçmayı öğretebiliriz?Ve serçenin gagasının yanlarında garip sarı çizgiler vardı hala var büyüyünce geçiyormuş fakat o çizgiler hafiften şişti ve kuş gözlerini eskisi kadar canlı açamıyor sanki insanlar hastalanınca gözleri oluyormuş gibi sizce kuş hastalandı mı? Lütfen acil cevap bekliyorum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar serçeler yabani bir tür olduğu için sevmek ve ele alıştırmak mümkün değil.yanlız verdiğiniz yuvaya ve yeme alışabilirler çünkü zeki hayvanlardır.karınlarını doyurmayı biliyorlar ancak alıştıramazsınız 2 3 aylık olunca kanat antremanı yaptırın elinize koyup aşşağı yukarı hızlı hızlı indirip kaldırın kanatları güçlens,n ve balkonunuza yem koyun dier kuşlar gelsin onları görüp yem yemeyi öğrensin sonra 6 aylık ken salın uçsun gitsin özgür hayvanlar çünkü
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Temmuz 2013       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
LÜTFEN biri söylesin bu gün yuvadan düşmüş yeni doğmuş bir serçe buldum fakat yuvasını göremedim orada bıraksam annesi bulana kadar kediler yiyecekti kıyamadım eve getirdim önce ne yapıcağımı bilemedim annem eline aldı şırıngayla su ve süt verdik doğru yapmışmıyım başka ne yapmalıyım ona nasıl bakmam nasıl beslemem gerekir!! LÜTFEN tecrübeli arkadaşlara sesleniyorum nolur yardım edinn !!!!
Boncuk sercemm - avatarı
Boncuk sercemm
Ziyaretçi
23 Haziran 2014       Mesaj #19
Boncuk sercemm - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.Ben köyde oturuyordum.Birden Ağaçtan yuva düştü.Baktım 4 serçe var.3'ünü aldım.2'si yaralıydı.Öldü Kediye verdik.Birisi tamamen iyiydi.4'üncüsünü göremedim.Kedi yemiş.1 tane kaldı.Ona su verdim.Parmağımı suya batırıyorum sonra parmağımı yan tutuyorum.Damla damlıyor ve içiyor.Yemeği elimle veriyorum.Yiyor.Gayet normal eve getirdim.Burda besliyorum şuan oyuncak horozu annesi sanıyor.Ona yaslanmış uyuyor..
serçeci - avatarı
serçeci
Ziyaretçi
21 Mayıs 2015       Mesaj #20
serçeci - avatarı
Ziyaretçi
serçeler yere düştüğünde muhtemelen bir hoyuğun içine girerler ben serçe düştüğünde eğittim ses çıkardığımda yanıma geliyor hatta azını açıp benden yem istiyordu ama sonradan o kaçtı bende 1 sene geçtikten sonra bir tane daha buldum şimdi onu besliyorum o da yavaş yavaş alıştırıyorum
ilk önce eline alıp azını açıyorsun ve azına
yemi attığında o gün geçtikçe alışıyor ve ses ile sen ona veriyorsan o artık o sese alışır ve sen o sesi kullandığında artık senin peşinden gelir