Arama

Göğsümdeki ağrıyla ilgili bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 27 Aralık 2011 Gösterim: 1.617 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhba ben emınee demırogluu gogsumde ınanılmaz agrılar var ve seker hastasıyımm ve en cok yemek yedıkten sonra bu agrı baslıyor benı bılgılendırırsenızz sevınırım teskkur ederımm......
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhba ben emınee demırogluu gogsumde ınanılmaz agrılar var ve seker hastasıyımm ve en cok yemek yedıkten sonra bu agrı baslıyor benı bılgılendırırsenızz sevınırım teskkur ederımm......

Göğüs ağrısının çeşitli nedenleri olabilir, yemekten sonra olduğuna göre sadece fazla yemekten oluşan bir durum olabileceği gibi, gaz, üşütme, akciğerlerde ya da kalpte soruna kadar giden önemli ya da daha az önemi nedenler olabilir. Bir sağlık kuruluşuna gidip dahiliye servisinde muayene ve tedavi olmanız iyi olur. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
Psikolojik sebeplerden akciğer, göğüs duvarı, kemik ve kas hastalıkları, yemek borusu ve göğüs kafesi büyük damarlarına kadar birçok sebepten göğüs ağrısı oluşabilmektedir. Ancak tüm bunların dışında kalbe ait sebepler ayrı bir önem arzetmektedir. Kalp kası kanlanma eksikliğinin en önemli belirtisi göğüs ağrısıdır. Göğüs ağrısının bu açıdan değerlendirilmesi önemlidir.

Göğüs ağrıları kalbin kanlanma eksikliği sonucu oluşabildiğine göre, bu durum kalp kasını besleyen koroner damarların daralmasının, dolayısıyla olası bir kalp krizinin habercisi olabilir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benm kalbimde ve göğsümde hergün bişey batıyor gibi ağrı yapan durmadan ağrıyan bir ağrı var . koşarken yada nefesim daralıyor kalbim sıkışıyor sanki bayılcak gibi oluyorum . Kalbim tansiyon aletlerinde ise 100 80 90 çıkıyor yada 60 Sizce bunun nedeni nedir?