Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 29 Aralık 2009 (19:33) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
112927 kez görüntülenmiş, 227 cevap yazılmış ve son mesaj 4 Temmuz 2014 (14:35) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.14  |  Oy Veren: 29      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Kasım 2010, 14:52

çok kolay

#41 (link)
beşiktaş1903
Ziyaretçi
beşiktaş1903 - avatarı
her birini birer kez oku onu anlamaya çalış sonra diğerine geç böyle çok kolay
Rapor Et
Reklam
Eski 3 Kasım 2010, 07:42

#42 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ÇARPIM TABLOSU ÖĞRETİCİ ÜRÜN HAKKINDA
(arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul)

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim okullarında birçok sınıfın müfredatında (özellikle 2-3-4-5.sınıflarda ) yer alan, doğal sayılarla ve tamsayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan, çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak “Çarpım Tablosu Ezberletici” bir oyun geliştirmiş bulunmaktayım. Esasen 8 yıldır öğrencilerime kullandığım ve çok verim aldığım genellikle de birkaç saat içinde çarpım tablosunun ezberlenmesini sağlayan bir buluştur. Bunu bir ürün haline getirip resmi işlemlerini tamamladım. Noter onayı, Türk Patent enstitüsüne patent başvurusunu yaptım. Dünyada ve Türkiye'de bir benzeri yoktur. Bu buluş, bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve bu materyal kullanılarak yapılan ezberleme yöntemi ile ilgilidir.
Çarpım tablosunu ezberlenmeden çarpma ve bölme işlemleri hızlı bir şekilde yapılamaz dolayısı ile çarpım tablosunu ezbere bilmeyen bir öğrenci matematik dersinde başarılı olamaz ve ileriki eğitim hayatında çok zorlanır ve genellikle belli bir sınıftan sonra eğitim hayatına başarılı bir şekilde devam edemez.
Çevrenizde çarpım tablosunu ezberde zorlanan öğrenciler var ise ya da bu ürünü inceleyip satmak isteyen kırtasiye kitapevi yetkilileri varsa arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul adresinden ürünü inceleyip siparişte bulunabilirler.

Saygılarımla,

Matematik öğretmeni
Ömer KARAMAN
Rapor Et
Eski 5 Kasım 2010, 15:24

#43 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn . sınıfdayım ama carpım tablosunu ezberleyemiyorummm bana yardım edinnn bütün derslerim gzl ama matematik teki çarpım tablosu ::::(((
Rapor Et
Eski 6 Kasım 2010, 21:31

#44 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 9. sınıfa gidiyorum ve çok eksikliğini görüyorum hemen ezberlemem gerekiyor çünkü matematik sınavı salı günü yardım edermisiniz sizin dediğiniz yolda bana pek oymuyor başka yntem warmı veya pratik bir yöntem cvp yazarsanız sevinirim
Rapor Et
Eski 8 Kasım 2010, 21:25

#45 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya arkadaşlar benm adım aleyna 4. sınıfa gidiyorum normalde bütün çarpım tablosunu biliyorum ama babam bana karışık sorunca kafam karışıyor . en kötüsü babamın bana 1 hafta vermesii . ve babam matematik sınavından 99.9 bile istemiyor .(
Rapor Et
Eski 20 Kasım 2010, 18:56

çarpma öğrenmek istiyorum

#46 (link)
meryem
Ziyaretçi
meryem - avatarı
ben çarpım tablosunu bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum nasıl öğrene bilirim
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2010, 05:48

#47 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul adlı siteden ömer karaman çarpım tablosu ezberleticisi alarak bu sorunu çözebilirsiniz
Rapor Et
Eski 3 Aralık 2010, 15:51

#48 (link)
gazibican
Ziyaretçi
gazibican - avatarı
Aşağıdaki linkde çok güzel ve kullanışlı bir videolu anlatım bulunmakta. Ezberlemekten daha kolay ve güzel bir yöntem. Beğeneceksiniz.
ÇARPIM TABLOSUNU KISA YOLDAN EZBERLEMEK - ali bozkaya - Blogcu
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2010, 15:02

#49 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben ERENBESİROGLU 3/C SINIFINA GİTİYOM ÇARPIM TOPLOZUNU NAZIL EZBERLEYE BİLİRİM
Rapor Et
Eski 5 Aralık 2010, 16:55

çarpım tablosunu yazınn!

#50 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yazarmısınız çarpım tablosunu acil çıkartmam gerekiyo!
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 13
Son Mesaj: 22 Mayıs 2014 06:14
Gönderen: çok zor Forum: Soru-Cevap
Cevap: 18
Son Mesaj: 16 Şubat 2014 21:47
Cevap: 1
Son Mesaj: 17 Aralık 2013 20:52
Cevap: 1
Son Mesaj: 16 Ekim 2012 14:15
Gönderen: asilce1veda Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 12 Mart 2012 17:49
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (67.12% PHP - 32.88% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi