Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir?
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
beşiktaş190314:52, 1 Kasım 2010 
her birini birer kez oku onu anlamaya çalış sonra diğerine geç böyle çok kolay
Cevap
Misafir07:42, 3 Kasım 2010 
ÇARPIM TABLOSU ÖĞRETİCİ ÜRÜN HAKKINDA
(arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul)

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim okullarında birçok sınıfın müfredatında (özellikle 2-3-4-5.sınıflarda ) yer alan, doğal sayılarla ve tamsayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan, çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak “Çarpım Tablosu Ezberletici” bir oyun geliştirmiş bulunmaktayım. Esasen 8 yıldır öğrencilerime kullandığım ve çok verim aldığım genellikle de birkaç saat içinde çarpım tablosunun ezberlenmesini sağlayan bir buluştur. Bunu bir ürün haline getirip resmi işlemlerini tamamladım. Noter onayı, Türk Patent enstitüsüne patent başvurusunu yaptım. Dünyada ve Türkiye'de bir benzeri yoktur. Bu buluş, bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve bu materyal kullanılarak yapılan ezberleme yöntemi ile ilgilidir.
Çarpım tablosunu ezberlenmeden çarpma ve bölme işlemleri hızlı bir şekilde yapılamaz dolayısı ile çarpım tablosunu ezbere bilmeyen bir öğrenci matematik dersinde başarılı olamaz ve ileriki eğitim hayatında çok zorlanır ve genellikle belli bir sınıftan sonra eğitim hayatına başarılı bir şekilde devam edemez.
Çevrenizde çarpım tablosunu ezberde zorlanan öğrenciler var ise ya da bu ürünü inceleyip satmak isteyen kırtasiye kitapevi yetkilileri varsa arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul adresinden ürünü inceleyip siparişte bulunabilirler.

Saygılarımla,

Matematik öğretmeni
Ömer KARAMAN
Cevap
Misafir15:24, 5 Kasım 2010 
bn . sınıfdayım ama carpım tablosunu ezberleyemiyorummm bana yardım edinnn bütün derslerim gzl ama matematik teki çarpım tablosu ::::(((
Cevap
Misafir21:31, 6 Kasım 2010 
ben 9. sınıfa gidiyorum ve çok eksikliğini görüyorum hemen ezberlemem gerekiyor çünkü matematik sınavı salı günü yardım edermisiniz sizin dediğiniz yolda bana pek oymuyor başka yntem warmı veya pratik bir yöntem cvp yazarsanız sevinirim
Cevap
Misafir21:25, 8 Kasım 2010 
ya arkadaşlar benm adım aleyna 4. sınıfa gidiyorum normalde bütün çarpım tablosunu biliyorum ama babam bana karışık sorunca kafam karışıyor . en kötüsü babamın bana 1 hafta vermesii . ve babam matematik sınavından 99.9 bile istemiyor .(
Cevap
meryem18:56, 20 Kasım 2010 
ben çarpım tablosunu bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum nasıl öğrene bilirim
Cevap
Misafir05:48, 23 Kasım 2010 
arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul adlı siteden ömer karaman çarpım tablosu ezberleticisi alarak bu sorunu çözebilirsiniz
Cevap
gazibican15:51, 3 Aralık 2010 
Aşağıdaki linkde çok güzel ve kullanışlı bir videolu anlatım bulunmakta. Ezberlemekten daha kolay ve güzel bir yöntem. Beğeneceksiniz.
ÇARPIM TABLOSUNU KISA YOLDAN EZBERLEMEK - ali bozkaya - Blogcu
Cevap
Misafir15:02, 4 Aralık 2010 
ben ERENBESİROGLU 3/C SINIFINA GİTİYOM ÇARPIM TOPLOZUNU NAZIL EZBERLEYE BİLİRİM
Cevap
Misafir16:55, 5 Aralık 2010 
yazarmısınız çarpım tablosunu acil çıkartmam gerekiyo!
Cevap
İlk...345 67...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları