Arama

Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Şubat 2018 Gösterim: 144.567 Cevap: 17
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir?
EN İYİ CEVABI cHatLaqLady verdi
Alıntıdaki Ek 66095
bizler ezber konularını çocuklara daha çok kağıtların üzerine yazıp sürekli oyun oynuyormuş gibi yaparak veya onlarla ilgili tekerlemeler uydurarak yapıyoruz tabi bunları yaparken de ödüller vermeyi unutmayın. böyle yapmanın çocuklar üzerinde daha etkili olduğu anasınıfı öğretmenleri tarafından söyleniyor...
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 20 Şubat 2018 16:23
cHatLaqLady - avatarı
cHatLaqLady
Ziyaretçi
18 Ocak 2010       Mesaj #2
cHatLaqLady - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ad:  tablo.jpg
Gösterim: 8958
Boyut:  95.8 KB
bizler ezber konularını çocuklara daha çok kağıtların üzerine yazıp sürekli oyun oynuyormuş gibi yaparak veya onlarla ilgili tekerlemeler uydurarak yapıyoruz tabi bunları yaparken de ödüller vermeyi unutmayın. böyle yapmanın çocuklar üzerinde daha etkili olduğu anasınıfı öğretmenleri tarafından söyleniyor...
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 20 Şubat 2018 21:37
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Şubat 2010       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nasıl öğrenebiliriz kolay yöntemde mesela çarpım taplosunu elimize aldık çok vaktimizi alıyor değil mi?

Çarpım tablosunu öğrenmek elbette vaktinizi alacak, ama biran önce ezberlemenin faydasını da düşünürseniz bu harcanan bir zaman değil, kazanılan bir zaman olacaktır.
Önce en basitinden başlayın öğrenmeye veya öğretmeye, sırayı bozmayın ve tam anlamıyla akılda tutmadan bir sonrakine geçmeyin. Birkaç gün içinde çok yol aldığınızı göreceksiniz.
2 basamaklılara geçmek sonrasında oyun haline gelecektir.
Son düzenleyen Safi; 20 Şubat 2018 21:31
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
6 Nisan 2010       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben baran çarpım tablosu nasıl ezberlenir 2 a gidiyom

Alıntı

benim kızım 4 sınıfa gidiyor hala carpım taplosunu ezberliyemiyor bize yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Alıntı

bir türlü ezberliyemedim çarpım

Çarpım tablosunu öğrenmek elbette vaktinizi alacak, ama biran önce ezberlemenin faydasını da düşünürseniz bu harcanan bir zaman değil, kazanılan bir zaman olacaktır.
Önce en basitinden başlayın öğrenmeye veya öğretmeye, sırayı bozmayın ve tam anlamıyla akılda tutmadan bir sonrakine geçmeyin. Birkaç gün içinde çok yol aldığınızı göreceksiniz.
2 basamaklılara geçmek sonrasında oyun haline gelecektir. Başından oyun haline getirebilirseniz daha da iyi olur.
Tabloyu kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyup sayı sayar gibi tekrarlayın, arada bir göz atın. Ben bu yolu denemiş ve başarmıştım.
Son düzenleyen Safi; 20 Şubat 2018 21:31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çarpım taplosunu ezberlemek istiyorsanız internetten bir çarpım tablosu indirin sonra loş bir odada tam ortaya halının üstüne koyun çarpım taplasunu, ezberlemek isteyen başka arkadaşlarınızla etrafında el ele tutuşup hangi bölümü ezberlemek istiyorsanız o kadar dönün.2 leri ezberlemek için 2*2 2*4 , 3 leri ezberlemek için 3*6 3*9 gibi.. 9'lar uzun sürüyo ama değer,deneyin görün. ama sakın google amcaya çarpım tablosu yazıp araştırıp bir çarpım tablosu veya ritmik sayılara bakıp çalışmayın yoksa bu büyü tutmaz ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ÇARPIM TABLOSU ÖĞRETİCİ ÜRÜN HAKKINDA
Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim okullarında birçok sınıfın müfredatında (özellikle 2-3-4-5.sınıflarda ) yer alan, doğal sayılarla ve tamsayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan, çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak “Çarpım Tablosu Ezberletici” bir oyun geliştirmiş bulunmaktayım. Esasen 8 yıldır öğrencilerime kullandığım ve çok verim aldığım genellikle de birkaç saat içinde çarpım tablosunun ezberlenmesini sağlayan bir buluştur. Bunu bir ürün haline getirip resmi işlemlerini tamamladım. Noter onayı, Türk Patent enstitüsüne patent başvurusunu yaptım. Dünyada ve Türkiye'de bir benzeri yoktur. Bu buluş, bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve bu materyal kullanılarak yapılan ezberleme yöntemi ile ilgilidir.
Çarpım tablosunu ezberlenmeden çarpma ve bölme işlemleri hızlı bir şekilde yapılamaz dolayısı ile çarpım tablosunu ezbere bilmeyen bir öğrenci matematik dersinde başarılı olamaz ve ileriki eğitim hayatında çok zorlanır ve genellikle belli bir sınıftan sonra eğitim hayatına başarılı bir şekilde devam edemez.
Çevrenizde çarpım tablosunu ezberde zorlanan öğrenciler var ise ya da bu ürünü inceleyip satmak isteyen kırtasiye kitapevi yetkilileri varsa arpm Tablosu Oyunu - mer Karaman - stanbul adresinden ürünü inceleyip siparişte bulunabilirler.

Saygılarımla,
Matematik öğretmeni
Ömer KARAMAN
Son düzenleyen Safi; 20 Şubat 2018 21:32
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence tekerlemeli çarpım tablosu eğlenceli ben yedilerdeyim

yedi kere bir =7 öğretmen sana ne dedi?
yedi kere 2 = dedi ki kapıyı ört
öle öle gidio bunu googleye şöle yazın::tekerlemeli çarpım tablosu
sonra 1lerden başlayarak ben 11 gün içinde 8 lerdeyim sizde denemelisinz hemde çok eğlenceliii Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
6 KERE 6 36 dedenin sakalı yolda kaldıMsn HappyMsn Happy

2 kere 2 dört eteğini örtMsn Happy

iki kere iki dört dört sekiz kıpırdayan kerizMsn Happy

5 kere 2 10 kırmızı donMsn Grin

en iyi yöntem tekerleme ama herşey kafada başlar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

9.sınıfa giden kızıma nasıl ezberletirim yoksa babasından şiddet görüyo nasıl ezberletebilirim?

şimdi kızınıza en kolay yolla çarpım tablosu ezberleme önerim mesela 7ile 8 in çarpımındaki sonucunu bulalım ikisindende 5 çıkarıyoruz yani 7 den 5 çıktı 2 ... 8 den 5 çıktı 3 bunlarınyanına 0 eklioruz noldu 20 ve 30 bunları topla 50 şimdi ilk başta çıkan 2 ve 3 vardı ya beşe tamamlacak sayıları buluyoruz yani 2 yi beşe tamam lamak için 3 lazım 3 ü tamamlamak için 2 daha sonra 3ve 2 yi çarpıyoruz 6 ilk baştaki 50 ile 6 yı topla 56 bu şekilde oyunla yaza yaza ezberler Msn Wink 5 ler 6 lar 7 ler 8 ler 9 lar bu yolla çözülebilio 9larda bi yöntem daha var 9*1den başlayaraz 9*10 a kadar yazıyoruz daha sonra ilkine 9 en sona 90 yazıyoruz 9*2 den 9*9 a kadar 1 2 3 4 5 6 7 8 diye sıralıyoruz ve bu sefer9*9 dan 9*2 ye kadar 1 2 3 4 5 6 7 8 sayılarını sıralıyoruz işte 9 lar çıktııı Msn Grin

tuğçecim bende müge çarpım taplosunu ezberlemesi aslında kolay şimdi mesela 8 ile 9 u çarpalım ikisindende 5 i çıkarıyorum 8 den 5 çıkıtı 3 kalır 9 dan 5 çıktı 4 kalır çıkan sonuçların sonuna 0 ekleyelim yani 3 ün yanına 0 ekle 30 olur 4 ün yanına 0 ekle 40 olur şimdi ilk başta 3 ve 4kalmıştı ya bunları 5 e tamamla yani 3 ü beşe tamamlamak için 2 lazım 4 ü 5 e tamamlamak için 1 lazım burdada çıkan sonuçları 2 ve 1 i çarpıyoruz sonuç 2 ilk baştaki 30 ve 40 ı topluyoruz 70 şimdi bununlada 2 yi topla 72 bu kadar şimdi bu işlemi kağıt üstünde yaparsan daha ii anlayacaksın çünkü burada karışık görünüo Msn Grin başarılar....
Thé qunstéLa - avatarı
Thé qunstéLa
Ziyaretçi
30 Ocak 2011       Mesaj #10
Thé qunstéLa - avatarı
Ziyaretçi
9 ile çarpmak çok kolaydır dikkat ederseniz son rakamları 9-8-7-6-5-4-3-2-1- ile qider

9x1 = [9]
9x2 =1 [8]
9x3 =2 [7]
9x4 =3 [6]
9x5 =4 [5]
9x6 =5 [4]
9x7 =6 [3]
9x8 =7 [2]
9x9 =8 [1]
9x10 =9[0]