Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

"İşletim sistemi yükleme hatası" nedir, nasıl çözümlenir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda burak10 tarafından 31 Aralık 2009 (19:56) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
5404 kez görüntülenmiş, 1 cevap yazılmış ve son mesaj 4 Mart 2010 (13:34) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 31 Aralık 2009, 19:56

"İşletim sistemi yükleme hatası" nedir, nasıl çözümlenir?

#1 (link)
burak10
Ziyaretçi
burak10 - avatarı
arkadaşlar benzer sorunlar var ancak böylesini bulamadığım için yeni konu açıyorum.şimdiden teşekkür ederim;

dizüstü markası: lg e500
yüklü işletim sistemi: xp
yüklemek istediğim işletim sistemi: vista
mevcut cd: lg recovery center

öncelikle xp kaldırmak istiyorum ama ben direk dvd yi takıp açılırken f11 e basarak cd yi kurdum ve yeniden başladı.açılmıyor artık pc.açılırken işletim "sistemi yükleme hatası" yazıyor ve öyle kalıyor.galiba ben xp kaldırmadan bu cd yi yüklemeye çalıştığım için sorun oldu.yardımcı olursanız çok sevinirim.kafayı yemek üzereyim...
Rapor Et
Eski 4 Mart 2010, 13:34

işletim sistemi yükleme hatası

#2 (link)
mavikan
Ziyaretçi
mavikan - avatarı
Alıntı:
burak10 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

arkadaşlar benzer sorunlar var ancak böylesini bulamadığım için yeni konu açıyorum.şimdiden teşekkür ederim;

dizüstü markası: lg e500
yüklü işletim sistemi: xp
yüklemek istediğim işletim sistemi: vista
mevcut cd: lg recovery center

öncelikle xp kaldırmak istiyorum ama ben direk dvd yi takıp açılırken f11 e basarak cd yi kurdum ve yeniden başladı.açılmıyor artık pc.açılırken işletim "sistemi yükleme hatası" yazıyor ve öyle kalıyor.galiba ben xp kaldırmadan bu cd yi yüklemeye çalıştığım için sorun oldu.yardımcı olursanız çok sevinirim.kafayı yemek üzereyim...
benzer bi sorun takoz bi masa üstü biligisayarda benim de başıma geldi. xp kurulu. işletim sisteminin kurulduğu eski quantum fireball 4 gb (doğru yazdım dört gb sadece) normal çalışırken bile takır takır ötüyodu. sonra ben buna modifiye edilmiş bi xp kurdum. sis 6326 (64 mb) ekran kartının driverini kurmadı. sonra samsung 80 gb ide harddiski bağladım bilgisayara ve c sine kurdum xpyi. ekran kartının driverini de buldum sonra. divx izleyebiliyordum artık. bir kaç kez format attım. eski 4 gb lık hdd yi sadece yedek olarak kullanıyordum artık. sistem kurdum ona sonra söktüm. makine çok eski olduğu için ne olur ne olmaz diye üzerinde duruyordu öyle. sonra bi gün gene format attım. ama bu kez makine bana yamuk yaptı. işletim sistemi yükleme hatası yazıyo. harddiskin bütün bölümlerini sildim. ham hale getirdim. fortmata başladım tekrar herşey normal. ama 39 dakikalık sürenin başlayacağı ekranın açılması için kapandıktan sonra işletim sistemi yükleme hatası diyo. harddisk başka makinede sorunsuz çalışıyo.aynı makinede, haricen bağladğımda yine çalışıyo. hiç mavi ekran bile vermiyo. ne diye böyle bi manyaklık yapıyo makine anlam veremedim. mbryi yeniden yazmayı düşündüm. ama bilmediğim bi konu olduğundan ve hddyi gözden çıkaramadığım için vazcaydım. bilen biri şu konuya bi barmak bassın artık yav
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.134 saniyede (62.10% PHP - 37.90% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 00:56
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi