Arama

"İşletim sistemi yükleme hatası" nedir, nasıl çözümlenir?

Güncelleme: 4 Mart 2010 Gösterim: 7.272 Cevap: 1
burak10 - avatarı
burak10
Ziyaretçi
31 Aralık 2009       Mesaj #1
burak10 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benzer sorunlar var ancak böylesini bulamadığım için yeni konu açıyorum.şimdiden teşekkür ederim;

Sponsorlu Bağlantılar
dizüstü markası: lg e500
yüklü işletim sistemi: xp
yüklemek istediğim işletim sistemi: vista
mevcut cd: lg recovery center

öncelikle xp kaldırmak istiyorum ama ben direk dvd yi takıp açılırken f11 e basarak cd yi kurdum ve yeniden başladı.açılmıyor artık pc.açılırken işletim "sistemi yükleme hatası" yazıyor ve öyle kalıyor.galiba ben xp kaldırmadan bu cd yi yüklemeye çalıştığım için sorun oldu.yardımcı olursanız çok sevinirim.kafayı yemek üzereyim...
mavikan - avatarı
mavikan
Ziyaretçi
4 Mart 2010       Mesaj #2
mavikan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
burak10 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benzer sorunlar var ancak böylesini bulamadığım için yeni konu açıyorum.şimdiden teşekkür ederim;

Sponsorlu Bağlantılar
dizüstü markası: lg e500
yüklü işletim sistemi: xp
yüklemek istediğim işletim sistemi: vista
mevcut cd: lg recovery center

öncelikle xp kaldırmak istiyorum ama ben direk dvd yi takıp açılırken f11 e basarak cd yi kurdum ve yeniden başladı.açılmıyor artık pc.açılırken işletim "sistemi yükleme hatası" yazıyor ve öyle kalıyor.galiba ben xp kaldırmadan bu cd yi yüklemeye çalıştığım için sorun oldu.yardımcı olursanız çok sevinirim.kafayı yemek üzereyim...

benzer bi sorun takoz bi masa üstü biligisayarda benim de başıma geldi. xp kurulu. işletim sisteminin kurulduğu eski quantum fireball 4 gb Msn Happy (doğru yazdım dört gb sadece) normal çalışırken bile takır takır ötüyodu. sonra ben buna modifiye edilmiş bi xp kurdum. sis 6326 (64 mb) ekran kartının driverini kurmadı. sonra samsung 80 gb ide harddiski bağladım bilgisayara ve c sine kurdum xpyi. ekran kartının driverini de buldum sonra. divx izleyebiliyordum artık. bir kaç kez format attım. eski 4 gb lık hdd yi sadece yedek olarak kullanıyordum artık. sistem kurdum ona sonra söktüm. makine çok eski olduğu için ne olur ne olmaz diye üzerinde duruyordu öyle. sonra bi gün gene format attım. ama bu kez makine bana yamuk yaptı. işletim sistemi yükleme hatası yazıyo. harddiskin bütün bölümlerini sildim. ham hale getirdim. fortmata başladım tekrar herşey normal. ama 39 dakikalık sürenin başlayacağı ekranın açılması için kapandıktan sonra işletim sistemi yükleme hatası diyo. harddisk başka makinede sorunsuz çalışıyo.aynı makinede, haricen bağladğımda yine çalışıyo. hiç mavi ekran bile vermiyo. ne diye böyle bi manyaklık yapıyo makine anlam veremedim. mbryi yeniden yazmayı düşündüm. ama bilmediğim bi konu olduğundan ve hddyi gözden çıkaramadığım için vazcaydım. bilen biri şu konuya bi barmak bassın artık yav