Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Nota değerleri hakkında bilgi verir misiniz?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir19:01, 1 Ocak 2010 
bazı şekilde yazan notaları anlayamıyorum sapları aşağıda olan notalar, bir notadan diğer notaya atlamak gibi gösterilen paralel şelindeki çizgi ve bir notada biri aşağıya bak biri de yukarıya bakan 2 sap bunlar nedemek yarım edin!!!!!!!!!!!
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
bazı şekilde yazan notaları anlayamıyorum sapları aşağıda olan notalar, bir notadan diğer notaya atlamak gibi gösterilen paralel şelindeki çizgi ve bir notada biri aşağıya bak biri de yukarıya bakan 2 sap bunlar nedemek yarım edin!!!!!!!!!!!
notaların saplarını asagı veya yukarı bak ması önemli degil estetik açısın dan porte üzerinde taha estetik dursundiye yazılırlar ok

notaekilleri
Cevap
Misafir00:30, 17 Ocak 2010 
notaların saplarını asagı veya yukarı bak ması önemli degil estetik açısın dan porte üzerinde taha estetik dursundiye yazılırlar ok
Cevap
Daisy-BT00:52, 17 Ocak 2010 

notaekilleri

Cevap
Misafir19:19, 25 Kasım 2010 
notaların toplamlarını merak ediyorum.
Cevap
Misafir14:48, 28 Kasım 2010 
ÜSUL NE
Cevap
Misafir21:16, 3 Ocak 2011 
ya bi yardım edin notanın değerleri nası oluyo 6.sınıfta sınavım var da
Cevap
Daisy-BT22:24, 3 Ocak 2011 
ya bi yardım edin notanın değerleri nası oluyo 6.sınıfta sınavım var da
.
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı:

notaekilleri

Cevap
Misafir17:02, 24 Mayıs 2011 
gelenek görenek yapılışına üsul denir
Cevap
Misafir23:07, 6 Haziran 2011 
usul kapsamlı bi kavramdır ama teknik olarak değerlendirirsek usul=ritm yapısı ve buna bağlı olarak atılan tezeneler mesela şöyle bir örnek verebiliriz; bir ölçüsünde beş tane sekizlik nota olan bir türkünün düzeni 2+3 veya 3+2 (bunlar 2 olanlar aşağı yukarı 3 olanlar üçgen şeklinde oklarla gösterilir) olur.. usul dediğimiz olay türkülerin nota ölçülerini rtimlerini belirtir...
Cevap
Misafir18:33, 26 Kasım 2011 
Tesekkurler Oncelıkle Cok Iyı Anlatmıssın Ama Bırlık Notanın Icı Bos Ikılık Notanında Icı Bos Bunların Hangısı Bırlık Nota Hangısı Ikılık Nota Nasıl Anlıyoruz??
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları