Arama

Ördeklerde cinsiyet ayrımı nasıl yapılabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Temmuz 2014 Gösterim: 74.790 Cevap: 36
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ördeklerde cinsiyet ayrımı

ördeklerde ve tavuk civciclerinde cinsiyet ayrımı nasıl yapılır neye göre yapılır
EN İYİ CEVABI refik özen verdi
arkadaşlarımız yeşilbaş ördeğin cinsiyetinin anlaşılması konusunda doğru bilgiler vermiştir. Ama diğer tür ördeklerin cinsiyetini bu şekilde ayırt edemezsiniz. Genel olarak perde ayaklılar başaşağı getirilir. Sırtı size dönüktür. kucağında tutan başparmaklarıyla ördeğin kıçını yana doğru açarken diğer kişi aşağıya doğru bastırdığında ördeğin kıçından burgu makarna şeklinde bir parça çıkarsa o erkektir. Yaşını doldurmamış erkekler pıssss diye bir sıvı püskürtür. bu iki bulgu görülmezse o dişidir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ordek cinsiyeti nasil belli olur

iki adet krem renkli ördeğim var 5 aylık cinsiyetlerini nasıl anlayabilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
örddeklerin en büyük ayırıcı özelliği erkek ördeklerin kuyruk uçları kıvırcıktır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Haziran 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
buyukken erkekse bi arka kuyrugunda bir tüy yukarı doner kucukken disişer cırtlak oluyo hep bagırıyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
erkekler genellikle feek feek der yani ses çıkartamaz ama dişiler vak vak der ve ayrıca erkeklin kuyruğunda iki tane tüy vardır ve erkeklerin boyu uzundur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
EĞER ÖRDEĞİN VATSA VE 1 YAŞINDAYSA EĞER KUYRUĞU BELİNE DOĞRU KIVRIKSA O ERKEKDİR EĞER DÜZSE DİŞİDİR BEN DEN BU KADAR
refik özen - avatarı
refik özen
Ziyaretçi
9 Mart 2012       Mesaj #7
refik özen - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşlarımız yeşilbaş ördeğin cinsiyetinin anlaşılması konusunda doğru bilgiler vermiştir. Ama diğer tür ördeklerin cinsiyetini bu şekilde ayırt edemezsiniz. Genel olarak perde ayaklılar başaşağı getirilir. Sırtı size dönüktür. kucağında tutan başparmaklarıyla ördeğin kıçını yana doğru açarken diğer kişi aşağıya doğru bastırdığında ördeğin kıçından burgu makarna şeklinde bir parça çıkarsa o erkektir. Yaşını doldurmamış erkekler pıssss diye bir sıvı püskürtür. bu iki bulgu görülmezse o dişidir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim çok tatlı bir ördeğim var onun cinsiyetini öğrenmek istiyorum bu arada ben 9 yaşındayım babamla iddiaya tutuştuk o erkek diyo ben kız diyorum "erkekler genellikle feek feek der yani ses çıkartamaz ama dişiler vak vak der ve ayrıca erkeklin kuyruğunda iki tane tüy vardır ve erkeklerin boyu uzundur"
demişti biri ama benimki feek de demiyo vak vak da kuyruğu hakkında bişey söyleyenlerde de kuyruğu ne düz ne de kıvrımlı anlamadım hiç bişey yalnız refik özen in dediği gerçekten tüylerimi diken diken etti midem bulandı ıyyy....

Size son söylenen işlemde KoLaY geLsin... :/
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bir tane ördeğim car daha 1aylık nasıl cinsiyetini ayırt edebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2012       Mesaj #10