Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ördeklerde cinsiyet ayrımı nasıl yapılabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 30 Ağustos 2009 (21:58) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
54021 kez görüntülenmiş, 36 cevap yazılmış ve son mesaj 27 Temmuz 2014 (17:45) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.69  |  Oy Veren: 13      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 30 Ağustos 2009, 21:58

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
ördeklerde cinsiyet ayrımı

ördeklerde ve tavuk civciclerinde cinsiyet ayrımı nasıl yapılır neye göre yapılır
En iyi cevap refik özen tarafından gönderildi

arkadaşlarımız yeşilbaş ördeğin cinsiyetinin anlaşılması konusunda doğru bilgiler vermiştir. Ama diğer tür ördeklerin cinsiyetini bu şekilde ayırt edemezsiniz. Genel olarak perde ayaklılar başaşağı getirilir. Sırtı size dönüktür. kucağında tutan başparmaklarıyla ördeğin kıçını yana doğru açarken diğer kişi aşağıya doğru bastırdığında ördeğin kıçından burgu makarna şeklinde bir parça çıkarsa o erkektir. Yaşını doldurmamış erkekler pıssss diye bir sıvı püskürtür. bu iki bulgu görülmezse o dişidir.
Rapor Et
Reklam
Eski 2 Ocak 2010, 14:08

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
ordek cinsiyeti nasil belli olur

iki adet krem renkli ördeğim var 5 aylık cinsiyetlerini nasıl anlayabilirim?
Rapor Et
Eski 17 Ocak 2010, 14:05

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
örddeklerin en büyük ayırıcı özelliği erkek ördeklerin kuyruk uçları kıvırcıktır
Rapor Et
Eski 13 Haziran 2010, 22:48

ördeklerin cinsiyetleri nasıl belli olur

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
buyukken erkekse bi arka kuyrugunda bir tüy yukarı doner kucukken disişer cırtlak oluyo hep bagırıyo
Rapor Et
Eski 1 Aralık 2011, 16:59

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
erkekler genellikle feek feek der yani ses çıkartamaz ama dişiler vak vak der ve ayrıca erkeklin kuyruğunda iki tane tüy vardır ve erkeklerin boyu uzundur
Rapor Et
Eski 10 Ocak 2012, 09:57

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
EĞER ÖRDEĞİN VATSA VE 1 YAŞINDAYSA EĞER KUYRUĞU BELİNE DOĞRU KIVRIKSA O ERKEKDİR EĞER DÜZSE DİŞİDİR BEN DEN BU KADAR
Rapor Et
Eski 9 Mart 2012, 23:39

ördeklerin cinsiyeti nasıl anlaşılır

#7 (link)
refik özen
Ziyaretçi
refik özen - avatarı
arkadaşlarımız yeşilbaş ördeğin cinsiyetinin anlaşılması konusunda doğru bilgiler vermiştir. Ama diğer tür ördeklerin cinsiyetini bu şekilde ayırt edemezsiniz. Genel olarak perde ayaklılar başaşağı getirilir. Sırtı size dönüktür. kucağında tutan başparmaklarıyla ördeğin kıçını yana doğru açarken diğer kişi aşağıya doğru bastırdığında ördeğin kıçından burgu makarna şeklinde bir parça çıkarsa o erkektir. Yaşını doldurmamış erkekler pıssss diye bir sıvı püskürtür. bu iki bulgu görülmezse o dişidir.
Rapor Et
Eski 7 Nisan 2012, 08:54

Cvp: Ördeklerde cinsiyet ayrımı nasıl yapılabilir?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim çok tatlı bir ördeğim var onun cinsiyetini öğrenmek istiyorum bu arada ben 9 yaşındayım babamla iddiaya tutuştuk o erkek diyo ben kız diyorum "erkekler genellikle feek feek der yani ses çıkartamaz ama dişiler vak vak der ve ayrıca erkeklin kuyruğunda iki tane tüy vardır ve erkeklerin boyu uzundur"
demişti biri ama benimki feek de demiyo vak vak da kuyruğu hakkında bişey söyleyenlerde de kuyruğu ne düz ne de kıvrımlı anlamadım hiç bişey yalnız refik özen in dediği gerçekten tüylerimi diken diken etti midem bulandı ıyyy....

Size son söylenen işlemde KoLaY geLsin... :/
Rapor Et
Eski 6 Mayıs 2012, 08:46

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim bir tane ördeğim car daha 1aylık nasıl cinsiyetini ayırt edebilirim
Rapor Et
Eski 27 Mayıs 2012, 12:59

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
DIKKAT ÖERDEKLER YEMEKTE DURMAK BİLMİYORSA DURDURUN HASTA OLABİLİR
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.155 saniyede (70.12% PHP - 29.88% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 03:37
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi