Arama

Bebeğin anne karnında gelişmeme sebebi ve susuz kalmasının sebebi ne olabilir?

Güncelleme: 5 Aralık 2012 Gösterim: 35.051 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebeğın anne karnında gelısmeme sebebı ve susuz kalmasının sebebı ve daha sonra susuz kaldığı ıcın ölme sebebı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm 1 aylik hamileyim ve doktorum gecen hafta gelismediyini soyledi bi hafta daha bekleemizi soyledi acaba niye gelismiyor
Sponsorlu Bağlantılar
000 arya 000 - avatarı
000 arya 000
Ziyaretçi
1 Mayıs 2011       Mesaj #3
000 arya 000 - avatarı
Ziyaretçi
Bebeğin anne karnında suyunun azalma sebebleri ve tedavi yollarıyla ilgili detaylı bilgilere geçiyoruz Anne karnındaki bebek (fetus), amniyon sıvısı adı verilen bir sıvı içinde bulunur. Bu sıvı, rahim içindeki bebeği dışarıdan gelecek travmalara karşı koruduğu gibi, bebeğin büyümesi ve gelişmesine de olanak sağlar.
Oligohidramniyos amniyon (rahim içi) sıvısı miktarının 500 ml.’den az olması durumudur.
Oligohidramniyos nedenleri şunlardır:
Bebekte böbrek yokluğu (birinin veya her ikisinin) İdrar yollarında tıkanıklık oluşturan durumlar Fetüse ait bazı anomaliler Zarların erken yırtılması Gün aşımı Plasentada fonksiyon bozuklukları İntrauterin gelişme geriliği
Oligohidramniyos saptandığında, gebeliğin son ayında ise veya gün aşımı varsa bebek doğurtulur. Daha erken dönemde görülürse ve bebekte bir anomali saptanmamışsa, amniyoinfüzyon yöntemiyle amniyon boşluğuna sıvı verilmesi uygulanabilir. Amniyoinfüzyon yöntemi her zaman başarılı olamamakta ve erken doğum engellenemeyebilmektedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sizin bol sıvı tüketmeniz gerekir
bunu unutbayınki bebeğiniz karnınızdan sizle birlikte besleniyor
Polat efe - avatarı
Polat efe
Ziyaretçi
24 Haziran 2012       Mesaj #5
Polat efe - avatarı
Ziyaretçi
Su içiyor eşim devamlı suzuz kalmis çocuk nedn ola bilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beş çocuğum var sağlılklı altıncı çocuğum sekiz aylıkken anne karnında kalıp kafa tası ödem tutup vücudu komple felç yarım damak yarım dudak altı parmak ve kalpte büyüme kansızlık doğarken ağlamadı normal doğum iki gün yaşayıp öldü bende ödem oluştu 104 kilo oldum protein fazlalıığı çıktı bende herhangibi bir hastalığa rastlanmadı beş çocuk ardarda getirdim yedinci çocukta iki sene ara verdim yürüyüş yaptım kilo almamaya dikkat ettim yedinci çocuğumdaki gebeliğimde 23 haftalıkken 20 haftalık görüldü rahimde su azalma oldu protein fazlalığıda oluşmadı bende bebeğin kalbi durdu doktarlarn yaptığı müdahale serum takmak oldu bundan sonrki çocuğumda ki önlemler neler olmalı hamile kalmadan önce rahim taramasından geçiş yapmam gerekir mi rahimde soruna rastlanmadı norml ultrasonda bu gibi hastalarınız oldumu önerileriniz nelerdir bundan sonraki hamilelikte ümit olabilirni cevabınızı bekliyorum ilginizi bekliyorum çok teşekkürler