Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bilgisayara format attım ses gelmiyor yardımcı olur musunuz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda neecat tarafından 10 Ocak 2010 (18:52) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
60106 kez görüntülenmiş, 55 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Ekim 2014 (16:16) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.17  |  Oy Veren: 6      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Ocak 2010, 18:52

#1 (link)
neecat
Ziyaretçi
neecat - avatarı
Pc ye Format Attım Anakarttan Dolayı Daha Önce Ses Alabiliyorduk Ama Şimdi Yani Formattan Sonra Ses Gelmemeye Başladı
Sağ Altta Hoparlör Simgesi Var Biri Yardım Etsin
Şimdiden Tşk
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

Ses Codeklerını yukLeMeLısın bunun Icın SunLArı tek tek yaPMayı deNe eMınım sOrun gıderıLeCektıR .

Bilgisayarım ( soL tıLa ) Özellıkler
Sıralı butonlardan
Donanım - Aygıt yöneticisi - Dedıkten sonra
Bılgısayarındakı Yuklu olan ve yuklenmemıs olan Butun SagLayıcıları Gorucegın bı PaneL cıkıcak ( aygıt Yöetici )
Daha sonra Yuklenmemıs olan ( senın Icın ses Codegı) Karsında UnLem Isaretı oLanı Cıft clıkLE
BıLınmeyen aygıt ÖzeLLıkLerı PaneLı acıLaCak
GeNeL-Sürücü-AyrıntıLaR

Sürücü Butonunu tıkLa - Sürücü GünceLLEsTıri Sec BıLgısayarın OtomaTık oLArak IsLEtım Sıstemıne Uygun Surucuyu KenDısı YukLeyecektır Daha sOnra Oturumunu yenıden basLat Artık Ses geLıcektıR.

( ResımLı oLARak anLarMamı IsterSen Pm ıLe uLasabıLırsın ) Umarım yarDımcı oluR .
Rapor Et
Reklam
Eski 5 Şubat 2010, 14:12

Bilgisayara format attırdım, şimdi ses çıkmıyor.

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bilgisayara format attırdım, şimdi masaüstünde sağ alt tarafta ses denetimi işareti yok. Ne yapmalıyım acaba?
Şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 14:18

#3 (link)
AsHiLaL
Ziyaretçi
AsHiLaL - avatarı
1 hafta önce format atmıştık.Ne kadar uğraştıysak ses çalışmadı.Kablolarıyla oynadım çalıştı.Deneyin belki kablolarınuzda sorun vardır.
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 14:35

#4 (link)
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
Dehşetaliminyum - avatarı
Formattan sonra ses gelmediyse Hoparlörünüz tak/çalıştır özelliğine sahip değildir.bundan dolayı Bilgisayarınızı alırken size verilmiş olan CD'ye yüklemenizgerekir. Eğer CD'niz yoksa ses programı için gerekli Programın SETUPını indiremeniz gereklidir.Setup IDsi için denetim masasında bulanan isimlerin setupları gereklidir
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2010, 15:59

bi yardım etseniz iyi olcak :D ses kartı hakkında :D

#5 (link)
ahmetk
Ziyaretçi
ahmetk - avatarı
pcye format attım ve hoparlörden ses gelmiyo.bunun için ses kartının driverını yüklemem gerrekiyomuş.bunu nasıl bulabilirim?
Rapor Et
Eski 11 Şubat 2010, 20:19

#6 (link)
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
Dehşetaliminyum - avatarı
Ses kartının markasını internetten indir Denetim masasına git orada görürüsün Realct diye başlar
Rapor Et
Eski 3 Mayıs 2010, 23:38

cevap

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bilgisayara format için ne lazım? bu sorunun cevabı bende önce xp home cd sini akıp format atıyoruz sonra ise gıgabyte cd sini takıyoruz gıgabyte driver (drayvır) cdsidir sonra ses ve diğer özellikler geri gelir
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2010, 01:54

#8 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Ses Codeklerını yukLeMeLısın bunun Icın SunLArı tek tek yaPMayı deNe eMınım sOrun gıderıLeCektıR .

Bilgisayarım ( soL tıLa ) Özellıkler
Sıralı butonlardan
Donanım - Aygıt yöneticisi - Dedıkten sonra
Bılgısayarındakı Yuklu olan ve yuklenmemıs olan Butun SagLayıcıları Gorucegın bı PaneL cıkıcak ( aygıt Yöetici )
Daha sonra Yuklenmemıs olan ( senın Icın ses Codegı) Karsında UnLem Isaretı oLanı Cıft clıkLE
BıLınmeyen aygıt ÖzeLLıkLerı PaneLı acıLaCak
GeNeL-Sürücü-AyrıntıLaR

Sürücü Butonunu tıkLa - Sürücü GünceLLEsTıri Sec BıLgısayarın OtomaTık oLArak IsLEtım Sıstemıne Uygun Surucuyu KenDısı YukLeyecektır Daha sOnra Oturumunu yenıden basLat Artık Ses geLıcektıR.

( ResımLı oLARak anLarMamı IsterSen Pm ıLe uLasabıLırsın ) Umarım yarDımcı oluR .
Rapor Et
Eski 21 Temmuz 2010, 19:53

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ilk olarak sürücüyü kurucaksın bilgisayar aldığın yerden vermişlerdir ilk hoperlör sürücüsünü yüklemen lazım ama dikkat etmen bi husus var bende dahil herkes o hatayı yaptı ama ben buldum sürücüyü kurarken kesinlikle hoperlör girişlerini çıkar kesinlikle çıkar ondan sonra sürücü driver yükle genelde realtektir yükledikten sonra yeniden başlat ve hoperlörü çıkardığın kısma aynen tak sorun kalmayacaktır umarım işinize yarar
Rapor Et
Eski 20 Aralık 2010, 23:54

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
herkese selam ben bilgisayara format attıkdan sonra ne ses gelior nede oyunlar açılıtorne yapm lazım nolur yardım edin
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.154 saniyede (69.89% PHP - 30.11% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:03
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi