Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Okulda devamsızlık hakkı kaç gündür? - Sayfa 7

Gösterim: 139608 | Cevap: 291
  • devamsizlik hakki
  • devamsizlik kac gun
  • okulda kac gun devamsizlik yapilir
Daisy-BT
10 Ocak 2011 10:28   |   Mesaj #61   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

19 gün özürsüz devamsızlıgım mevcut.bugün rapor aldım okula götürdüm kalıyormuyum ? ama 19 devamsızlıgım bugünde rapor aldım pasa pasa gidicem okula rapor bittikten sonra?

.
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Devam-Devamsızlık

Madde 40

Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;

a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

b) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) (Değişik:20.5.2006/26173 RG) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Kaza, ölüm, doğal afet, yangın, göz altına alınma, tutuklanma ve uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık nedeniyle yapılan devamsızlıkların özürlü devamsızlıktan sayılabilmesi için özrün, resmî kurumdan alınacak belge veya resmî/özel sağlık kurum veya kuruluşlarınca düzenlenecek raporla belgelendirilmesi ve özrü takip eden ''5 iş günü''(12) içinde okul yönetimine bildirilmesi gerekir. Zorunluluk hâllerinde özrün bildirim süresi okul yönetimince uzatılabilir.

d) (Değişik:20.5.2006/26173 RG) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle özürlü ve özürsüz devamsızlık süresini aşan öğrenciler;
1) Özrünü belgelendirmek,
2) İki dönem notu almış bulunmak
kaydıyla devam eden öğrenciler gibi işleme tabi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

RuffRyders bu mesajı beğendi.
Misafir
19 Ocak 2011 14:12   |   Mesaj #62   |   
Ziyaretçi
arkadaşla ilk ögretim 7 gidiorum 21.5 gün devamsızlıhım var kalırmıyım
_qariP_Kız_
19 Ocak 2011 14:24   |   Mesaj #63   |   
Ziyaretçi
Okulda Devamsızlık Kaç Gün
Kaç Gün Devamsızlığı Olan Sınıfta Kalır
Rapaorlu ve Raporsuz Devamsızlık Süresi Kaç Gün

Lise öğrencilerin 20 gün normal, 25 gün de raporlu olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık hakkı vardır.

İlköğretim okullarında devamsızlık sınırı olmamakla birlikte , öğrencinin başarılı olması ve yazılı sınavlarını tamamlaması halinde devamsızlığın dikkate alınmamaktadır.
RuffRyders bu mesajı beğendi.
Misafir
24 Ocak 2011 08:45   |   Mesaj #64   |   
Ziyaretçi
Arkadaslar 1. ve 2. donem devamsızlıklar sene sonunda gozukur 1. dönem 20 2. dönem 20 diye düşünmeyın normal rapor hakkı 20 heyet raporu sınırsız alınıp 2. dönem okula gıtmeme gıbı bir şansınız war...
Sweets
24 Ocak 2011 09:24   |   Mesaj #65   |   
Ziyaretçi
her iki dönem için toplam 20 gün hakkınız var.Raporluysanız 20 gün hakkını bazen geçebilir.Zor durumda olmadıkça hakkınızı kullanmamaya bakın
ejder_king
25 Ocak 2011 13:01   |   Mesaj #66   |   
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BEN 5. SINFTAYIM ... 5. SINIFLAR İÇİN ÖZÜRSÜZ KAÇ GÜN OKULA GİTMEME HAKKIM VAR ???????????AMA ÇOK ACİLLLLLLL
GENEDE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
ejder_king
25 Ocak 2011 13:05   |   Mesaj #67   |   
Ziyaretçi

ARKADAŞLAR İLKÖĞRETİM İÇİN KAÇ GÜN OKULA GİTMEME HAKKI VAR?????????????

ARKADAŞLAR 5. SINIFA GİDEN BİRİSİ KAÇ GÜN OKULA GİTMEME HAKKI VARDIR?ACİL!!!!
Misafir
25 Ocak 2011 21:11   |   Mesaj #68   |   
Ziyaretçi
bende 13 gün devamsıllığım var nsl olcak bu iş
Misafir
14 Şubat 2011 00:34   |   Mesaj #69   |   
Ziyaretçi
toplam 45 gün evet ama heyet raporu ile iş değişiyor özel okuldaysanda tabi..
Misafir
17 Şubat 2011 14:20   |   Mesaj #70   |   
Ziyaretçi
19,5 gün raporsuz devamsızlık 25 günde raporlu 44,5 gün 45 olursa sııfta kalırsın 25 günden falza raporlar sayılmaz 19,5 gün norma devamsızlık hakkın var 20 olursada sınıfta kalırsın
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

Okulda devamsızlık hakkı kaç gündür? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • devamsizlik hakki
  • devamsizlik kac gun
  • okulda kac gun devamsizlik yapilir
Turizm liselerinde staj kaç gündür?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 4
Son Mesaj: 29 Nisan 2015 18:57
Sömestr tatili kaç gündür?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 3
Son Mesaj: 15 Ocak 2014 23:08
Artık olmayan 2 yıl kaç gündür?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 11 Aralık 2012 15:40
Okulda devamsızlık yaparsam sınavım tekrarlanır mı?
Gönderen: elgoktan Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 7 Mayıs 2012 20:40
Fetvalar - Ramazan ve Kurban Bayramları aslında kaç gündür?
Gönderen: virtuecat Forum: Müslümanlık/İslamiyet
Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Ekim 2009 16:03
Sayfa 0.341 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu