Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Okulda devamsızlık hakkı kaç gündür?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 12 Ocak 2010 (19:38) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
122384 kez görüntülenmiş, 284 cevap yazılmış ve son mesaj 4 Temmuz 2014 (22:49) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.27  |  Oy Veren: 26      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Ocak 2011, 10:28

#61 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

19 gün özürsüz devamsızlıgım mevcut.bugün rapor aldım okula götürdüm kalıyormuyum ? ama 19 devamsızlıgım bugünde rapor aldım pasa pasa gidicem okula rapor bittikten sonra?
.
Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Devam-Devamsızlık

Madde 40

Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;

a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

b) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) (Değişik:20.5.2006/26173 RG) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Kaza, ölüm, doğal afet, yangın, göz altına alınma, tutuklanma ve uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık nedeniyle yapılan devamsızlıkların özürlü devamsızlıktan sayılabilmesi için özrün, resmî kurumdan alınacak belge veya resmî/özel sağlık kurum veya kuruluşlarınca düzenlenecek raporla belgelendirilmesi ve özrü takip eden ''5 iş günü''(12) içinde okul yönetimine bildirilmesi gerekir. Zorunluluk hâllerinde özrün bildirim süresi okul yönetimince uzatılabilir.

d) (Değişik:20.5.2006/26173 RG) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle özürlü ve özürsüz devamsızlık süresini aşan öğrenciler;
1) Özrünü belgelendirmek,
2) İki dönem notu almış bulunmak
kaydıyla devam eden öğrenciler gibi işleme tabi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

Rapor Et
Reklam
Eski 19 Ocak 2011, 14:12

#62 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşla ilk ögretim 7 gidiorum 21.5 gün devamsızlıhım var kalırmıyım
Rapor Et
Eski 19 Ocak 2011, 14:24

#63 (link)
_qariP_Kız_
Ziyaretçi
_qariP_Kız_ - avatarı
Okulda Devamsızlık Kaç Gün
Kaç Gün Devamsızlığı Olan Sınıfta Kalır
Rapaorlu ve Raporsuz Devamsızlık Süresi Kaç Gün

Lise öğrencilerin 20 gün normal, 25 gün de raporlu olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık hakkı vardır.

İlköğretim okullarında devamsızlık sınırı olmamakla birlikte , öğrencinin başarılı olması ve yazılı sınavlarını tamamlaması halinde devamsızlığın dikkate alınmamaktadır.
Rapor Et
Eski 24 Ocak 2011, 08:45

#64 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaslar 1. ve 2. donem devamsızlıklar sene sonunda gozukur 1. dönem 20 2. dönem 20 diye düşünmeyın normal rapor hakkı 20 heyet raporu sınırsız alınıp 2. dönem okula gıtmeme gıbı bir şansınız war...
Rapor Et
Eski 24 Ocak 2011, 09:24

#65 (link)
Sweets
Ziyaretçi
Sweets - avatarı
her iki dönem için toplam 20 gün hakkınız var.Raporluysanız 20 gün hakkını bazen geçebilir.Zor durumda olmadıkça hakkınızı kullanmamaya bakın
Rapor Et
Eski 25 Ocak 2011, 13:01

#66 (link)
ejder_king
Ziyaretçi
ejder_king - avatarı
ARKADAŞLAR BEN 5. SINFTAYIM ... 5. SINIFLAR İÇİN ÖZÜRSÜZ KAÇ GÜN OKULA GİTMEME HAKKIM VAR ???????????AMA ÇOK ACİLLLLLLL
GENEDE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Rapor Et
Eski 25 Ocak 2011, 13:05

ARKADAŞLAR İLKÖĞRETİM İÇİN KAÇ GÜN OKULA GİTMEME HAKKI VAR?????????????

#67 (link)
ejder_king
Ziyaretçi
ejder_king - avatarı
ARKADAŞLAR 5. SINIFA GİDEN BİRİSİ KAÇ GÜN OKULA GİTMEME HAKKI VARDIR?ACİL!!!!
Rapor Et
Eski 25 Ocak 2011, 21:11

#68 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende 13 gün devamsıllığım var nsl olcak bu iş
Rapor Et
Eski 14 Şubat 2011, 00:34

#69 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
toplam 45 gün evet ama heyet raporu ile iş değişiyor özel okuldaysanda tabi..
Rapor Et
Eski 17 Şubat 2011, 14:20

#70 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
19,5 gün raporsuz devamsızlık 25 günde raporlu 44,5 gün 45 olursa sııfta kalırsın 25 günden falza raporlar sayılmaz 19,5 gün norma devamsızlık hakkın var 20 olursada sınıfta kalırsın
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Okulda devamsızlık hakkı kaç gündür? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 3
Son Mesaj: 3 Ağustos 2014 00:28
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 11 Aralık 2012 15:40
Gönderen: elgoktan Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 7 Mayıs 2012 20:40
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Nisan 2011 08:38
Gönderen: virtuecat Forum: Müslümanlık/İslamiyet
Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Ekim 2009 16:03
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.148 saniyede (70.09% PHP - 29.91% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:35
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi