PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Elektriğin yol açtığı tehlikelerden korunma tedbirleri nelerdir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir20:47, 12 Ocak 2010 
elektirige yol açan tehlikelerden korunmak için okulunuzda alınması tekbirler nelerdir
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
lütfen cevaplayın
  • okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.
  • ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.
  • elektrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.
  • okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.
  • yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.
Benzer Konular:
Cevap
aslan_kaplan6720:38, 14 Ocak 2010 
OKULDA ELEKTRİĞİN YOL AÇTIĞI TEHLİKELERDEN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER NEDİR yazarsanız sevnirim
Cevap
Misafir15:46, 5 Şubat 2010 
slm ben eren çağlayan :okullarda elektrikden nasıl korunulur ?a)okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.b)ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.c)elktrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.d) okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.e)yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.
Cevap
Misafir19:11, 7 Şubat 2010 
bana çabuk acele bir şekilde ödevim için yardım edin okulda elktirigin açtıgı tehlikelerden korunmak için alınması gereken tedbirler lütfen açil
Cevap
_KleopatrA_19:24, 7 Şubat 2010 
bana çabuk acele bir şekilde ödevim için yardım edin okulda elktirigin açtıgı tehlikelerden korunmak için alınması gereken tedbirler lütfen açil
  • okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.
  • ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.
  • elektrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.
  • okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.
  • yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.
Cevap
Misafir17:02, 8 Şubat 2010 
lütfen cevaplayın
Cevap
_KleopatrA_20:26, 8 Şubat 2010 
lütfen cevaplayın
Cevap
Misafir14:50, 10 Şubat 2010 
1.Okuldaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz.
2.Herhangi bir cisim sokmamalıyız.
3.Ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişilere bildirmeliyiz.
4.Kendiniz herhangi müdahalede bulunmalıyız.
5.Elektrik kaçagı gördügünüzde kabloya yaklaşmadan yetkililere haber vermeliyiz.
6.Okulda herhangi bir yangın çıktıgında görürsek eger hemen en yakın yangın tüpünü alıp müdahalede
edmeliyiz.
Cevap
Misafir17:43, 10 Şubat 2010 
1.Okuldaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz.
2.Herhangi bir cisim sokmamalıyız.
3.Ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişilere bildirmeliyiz.
4.Kendiniz herhangi müdahalede bulunmalıyız.
5.Elektrik kaçagı gördügünüzde kabloya yaklaşmadan yetkililere haber vermeliyiz.
6.Okulda herhangi bir yangın çıktıgında görürsek eger hemen en yakın yangın tüpünü alıp müdahalede
edmeliyi yaa ben deliymmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Cevap
Misafir18:40, 10 Şubat 2010 
yhhaaa bana acil şekilde elektirikten korunma yollarını yazdınnn lüftfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama