PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Zaman içinde atomla ilgili fikirler nasıl değişmiştir?
12
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir10:49, 25 Aralık 2011 
Çok acil bulmam gerek proje ödevim.
Cevap
Misafir15:07, 24 Ocak 2012 
Zaman içinde atomla ilgili fikirler nasıl değişmiştir?Bu sorunun cevabını biliyorsanız cevaplar mısınız?Yalnız çok acil.Biraz acele eder misiniz?Eğer cevabını bulursanız çok memnun olurum.
Cevap
msp damla14:14, 11 Aralık 2013 
zaman içerisinde atom fikrinin nasıl değiştiğini ve atamla ilgili çalışma yapan bilim adamlarının nasıl yaptığı ne olur yardım edin lütfennnnnnn...!
Cevap
Misafir13:34, 17 Aralık 2013 
AĞIRLIK NEDEN DEĞİŞİR? VE NEDEN AŞAĞI YÖNDEDİR?
Cevap
Misafir18:27, 6 Ocak 2014 
atom konusunda yapılan çalışmaların tarihi çok eskidir. eski yunan filozoflarından leukippos ile demokritos, günümüzden binlerce yıl önce, maddelerin çok küçük birtakım parçacıklardan meydana geldiğini ileri sürmüşlerdi. bu parçacıklar, aralarında birleşerek maddeleri meydana getiriyorlardı. ama bu varsayım, bilimsel bir varsayım olmaktan çok, bir felsefe doktrini idi.
bu konudaki düşünceler zamanla yavaş yavaş unutuldu. ancak, aradan 2000 yıla yakın bir zaman geçtikten sonra bilginler, bu konuda yeniden araştırmalarda bulundular. bunlardan ingiliz kimyacısı dalton (1766-1844), 1803 te ortaya yeni bir atom teorisi attı. dalton, bu kadarla da kalmadı, çeşitli maddelerin atom ağırlıklarını bularak bir de liste meydana getirdi.
bu konuda daha başka bilginlerin de çalışmaları sonucu dalton un ortaya attığı esaslarda bazı yanlışlıklar bulunduğu görüldü. fransız bilginlerinden becquerel in bazı atomlardaki ışıma özelliği demek olan radyoaktifliği keşfetmesi, bu alanda atılan adımların en önemlilerinden biri oldu. 20.nci yüzyılın başlarında büyük bilgin einstein in atom enerjisinin büyüklüğünü belirtmesi, atom konusunda yapılan çalışmaların hızlanmasına yol açtı.
Cevap
Misafir19:22, 17 Ocak 2014 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
nolur 5 dk içinde yazın bişiler
MERİE KURİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞTIRMIŞTIR
Cevap
Misafir17:50, 12 Mayıs 2014 
john dalton'un zaman içinde atom ile fikirleri nasıl değişmiştir? acil nolur birşeyler yazın ödev çarşamba gününe nolur birşeyler yazınnn
Cevap
12
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
İsim:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Bilim ve Teknoloji Haftası ile ilgili değişik fikirler verir misiniz?
Atomla uğraşan bilim adamlarının atomla ilgili görüşleri nedir?
Atomla ilgili ilk bilimsel çalışma ne zaman yapılmıştır?
Ankara geçmişten günümüze nasıl değişmiştir, nasıl değişmeye devam edecektir?
Atomla ilgili tarih şeridi nasıl hazırlanır?