Arama

2 yıllık sınavsız geçiş hakkından yararlanarak hangi bölümleri tercih edebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Temmuz 2015 Gösterim: 83.788 Cevap: 109
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2004 Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü Mezunuyum. 2004 yılında direk geçiş hakkımı kullandım zonguldak karaelmas unv. bilgisaarlı muhasebe bölümü çıktı ama gidemedim. kayıt olmadım. bu sene yine sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum. bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz.

hangi bölümleri tercih etmeyeliyim
muhasebe bölümü okumak istiyorum hangi illerde bu bölümün 2 yıllıkları var
muhasebe değilde şu bölümü okusan hem daha avantajlı hemde iş bulma konusunda daha önü açık bölümünede uygun diyebileceginiz tavsiyelerinizde varmı ?
ve yanlış bilmiyorsam muhasebe ve vergi uygulamaları die birleşmiş doğrmu
birde muhasebe ve bilgisayarlı muhasebelerin bölümleri hangi illerde var. tam bilen birisi bu konuyu açıklarsa illere göre tercih yapmak daha doğru olur benim için
ve sizlerinde tavsiyelerini almak isterim. teşekkür ederim
EN İYİ CEVABI kyle verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mrb ben meslek lisesi mezunuyum şimdi ben alan dışı okum akıstıyom bankacılık benım sadece ygs 1 bankacılık okuyabilirmiyim cevaplasanız ei olur....

Eğer bitirdiğiniz lise gördüğünüz programın devamı bankacılık ise ek puan ile bu bölüme yerleşebilirsiniz.
Bankacılık YGS-6 ile öğrenci alımı yapan bir bölüm.
Sponsorlu Bağlantılar
Bancılık lisede bitirdiğiniz programın devamı değilse :
YGS-6 puan türü için alandışı (0,12'li) başlığı altındaki sıralama ve puanınıza göre tercih yapabilirsiniz.

Ben de genel adı meslek lisesi olarak anılan bir liseden mezunum.
Bölümüm Veri Tabanı Programcılığı olmasına rağmen üniversitede Biyoloji bölümünü kazandım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açıköğretimde 2 yıllık tekstil bölümleri varmı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 2008 saglık meslek lisesi mezunuyum hangi bölümlere sınavsız gecebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 yıllık turizm bölümüne geçiş
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dikey geçişe karşı olanlara bir çift sözüm var.Biz meslek lisesi mağduru olarak (yanlış seçim) düz lise ve anadolu liseleri ... gözlerinin önlerine baksınlarda 4 yıllık kazanıp biz ders görmediğimiz halde 2 yıllık geçişe gözlerini dikmesinler ha di BAŞARILAR...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2009 ticaret meslek lisesi bilgisayar programcılık web tasarım bölünü bitirdin 2 yıllık inşaat teknikerliğini tercih yaptım ama gelmedi bu yıl yine sınavsız geçiş hakkımı kullanarak 2 yıllık inşaat teknikerliğine gidebilirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meslek lisesi ağırlama gıda bölümü öğrencisiyim bu sene mezun olyorum.hangi üniversitielere dikey geçiş yapabilirim ve nasıl.ygs yi kazanamazsam dikey geçiş hakkımı kullanabilirmiyim?
ne yapabilirim - avatarı
ne yapabilirim
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #8
ne yapabilirim - avatarı
Ziyaretçi
iki yıllık sınavsız geçişre polis olunabilirmi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
s.a Arkadaslar ben ygs sınavındankalmısım 2 yıllık tercıh etım 2 Yıllık tercıhım hala gecer lı mı Unuversıte okuya bılır mıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ÇOCUK GELİŞİMİNE SINAVSIZ GEÇEBİLİYORMUYUZ..VEYA BAŞ BİR BÖLÜM E GEÇEBİLİRMİYİZ...YA Nİ KIZ MESLEK LİSESİ ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNUYUM...FAKAT SINAVSIZ GEÇIŞLERE BAŞ VURDUM AMA OLMUYOR...VEYA BU BÖLÜME GEÇİŞ VARMI? YOKMU?...VEYA BAŞKA BİR BÖLÜME SINAVSIZ GEÇEBİLİRMİYİM...LÜTFEN AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM...