Arama

Türk tarihinde liderlerin ve bilimadamlarının nasıl bir rolü olmuştur? - Sayfa 3

Güncelleme: 1 Ocak 2013 Gösterim: 19.082 Cevap: 41
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nolur yardim edin ben ingiltereden yeni tasindim turkiye ile ilgili bilgi verir misiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hepinize katılıyorum ve bnde 6 ya gidiyorum bnm de ders nkitabımda bu soru var ve sosyal hocamız çok gıcık hemen cevap yazınnn ne olur çok acill
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yhaa 2. sorunun cevabı yokkkk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.sorunun cevabını veriyim
öncelikle liderler in ve bilim adamlarının çok büyük rolü vardır.liderler türkleri doğruya götürdüğü söylenirdi.örneğin mete han 2200 li yıllarda yaşamıştır.ve çok önemli bir liderdir.çinleri çoğu kez yenmiştir fakat çin i almamıştır.çünkü türklerin çinleşmesinden korkmuştur.bilim adamları ise türklerin hayatını kolaylaştırırdı ya da ilginç şeyler bulurlardı.
kübişşşş :D - avatarı
kübişşşş :D
Ziyaretçi
26 Aralık 2011       Mesaj #25
kübişşşş :D - avatarı
Ziyaretçi
bilim adamları bizler için birçok buluş ortaya çıkarmıştır.Örneğin;telefon,ampul kısacası elektronik veya elektronik olmayan birçok şey keşfetmişlerdir.Bunlar biz milletin işine çokça yarayan şeylerdir.Ampul;ampul olmazsa karanlıkta ödev yapamazdık veya başka şeyler.Telefon;telefon olmazsa iletişim haline rahatlıkla geçemezdik.Bunlar gibi dahhaaa birçok örnek vardır.İşte bilim adamlarının tarih boyunca insanlara katkıları bunlar ve benzerleridir.Eminim ki sizlerde biraz düşünürseniz bu sorunun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz.Bende öyle düşündüm ve bende buldum Msn GrinD Msn Happy Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sorunun cevabı yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BENDE 6. SINIA GİDİYOM BANADA LAZIM ... ADANADA OTURUYOM SOS DERS KİTABI SAYFA 78
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Artık yeni bir liderlik tarzı gerektiğine ilişkin oldukça yüksek tonda ve net bir mesaj almaktayız.Genel nüfus içinde kuşkuculuk başını almış gidiyor. Ben o karma karışık 1960'larda bile belli başlı kurumlarımıza karşı halkın güveninin bu kadar sarsılmış olduğunu hatırlamıyorum. Gerçekten, bu kadar fazla sayıda liderimizin hükümetle ayrı düştüklerini kendilerinin yüksek sesle dile getirdikleri başka bir zaman dilimini hatırlayamıyorum.

Dünya adeta bir gece içinde değişmişe benziyor ve yarın sabah tekrar değişecek kadar da olgunlaşmış gibi. Bu tür küresel bir değişimin şirketler üzerinde de etki oluşturması tabii ki kaçınılmaz.

Tarz değişikliği
Amerikalı iş adamları bugüne kadar hiç bu ölçüde zorluklarla, belirsizliklerle ve karmaşa ile yüz yüze gelmemişlerdi. Garip birtakım yeni kurallar türedi. Oyun kağıtları karıştırıldı ve jokerler eklendi. Yine de bugün bile birçok yönetici artık iyice eskimiş olduğuna bakmadan ataerkil, sıkı bir emir-komuta ilişkisine dayalı bir yönetim tarzını benimsiyor. Ben bu modası geçmiş kafa yapısını üç sözcükle tanımlıyorum:kontrol, emir ve kehanet ya da kısaca KEK. Başarının yeni koşulları ise yine üç tane: düzen, üretkenlik ve güç, ya da kısaca DYG.

Düzen:Bugünün lideri; kuruluşun kaynaklarını, özellikle de insan kaynaklarını onların desteğini ve bağlılığım sağlayacak ortak bir amaç duygusu oluşturacak şekilde düzene koymalıdır. Bu iş, çalışanlarda ruh oluşturmak ve onlara bir grubun parçası olduklarını hissettirmekle yakından ilgilidir. Paylaşılan bir vizyon umutları artırır. Çalışma, ürünlerin ve hizmetlerin içerdiği daha büyük bir amaca ulaşmak için bir araç haline gelir.

--------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: Türk tarihinde liderlerin ve bilimadamlarının nasıl bir rolü olmuştur?
ARİF ÖNAL - avatarı
ARİF ÖNAL
Ziyaretçi
8 Ocak 2012       Mesaj #29
ARİF ÖNAL - avatarı
Ziyaretçi
CEWABI NEDİR BU SORUNUN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunlar 1)
eserleri icatlarıyla katkı sağlamış bebişlerrrrrrrrrr. 1.sorunun cevabıMsn GrinHA HA AHA HA