Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Türk tarihinde liderlerin ve bilimadamlarının nasıl bir rolü olmuştur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 19 Ocak 2010 (20:17) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14420 kez görüntülenmiş, 41 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Ocak 2013 (16:50) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.00  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 19 Ocak 2010, 20:17

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1. türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır ?

2. tarih boyunca bilim adamları insanlara ne gibi katkılar sağlamış olabilirler?

3.kaşgarlı mahmutun eseri (divan-ı lügati't-türk) hangi bilim dallarına ait önemli belgeleri kopyalayan bir kaynaktır?

4.karahanlılar dönemine ait bilim ve kültür faaliyetleri hakkında neler söylenir ?

LÜTFEN HEPSİNE AYRI AYRI CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

. türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır ?

2. tarih boyunca bilim adamları insanlara ne gibi katkılar sağlamış olabilirler?

3.kaşgarlı mahmutun eseri (divan-ı lügati't-türk) hangi bilim dallarına ait önemli belgeleri kopyalayan bir kaynaktır?

4.karahanlılar dönemine ait bilim ve kültür faaliyetleri hakkında neler söylenir ?
Son Düzenleyen Misafir; 19 Ocak 2010 @ 20:32. Sebep: cevaplayamıyorsanız boşuna havalanmayın
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Ocak 2010, 20:38

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
. türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır ?

Rapor Et
Eski 22 Ocak 2010, 19:13

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Artık yeni bir liderlik tarzı gerektiğine ilişkin oldukça yüksek tonda ve net bir mesaj almaktayız.Genel nüfus içinde kuşkuculuk başını almış gidiyor. Ben o karma karışık 1960'larda bile belli başlı kurumlarımıza karşı halkın güveninin bu kadar sarsılmış olduğunu hatırlamıyorum. Gerçekten, bu kadar fazla sayıda liderimizin hükümetle ayrı düştüklerini kendilerinin yüksek sesle dile getirdikleri başka bir zaman dilimini hatırlayamıyorum.

Dünya adeta bir gece içinde değişmişe benziyor ve yarın sabah tekrar değişecek kadar da olgunlaşmış gibi. Bu tür küresel bir değişimin şirketler üzerinde de etki oluşturması tabii ki kaçınılmaz.

Tarz değişikliği
Amerikalı iş adamları bugüne kadar hiç bu ölçüde zorluklarla, belirsizliklerle ve karmaşa ile yüz yüze gelmemişlerdi. Garip birtakım yeni kurallar türedi. Oyun kağıtları karıştırıldı ve jokerler eklendi. Yine de bugün bile birçok yönetici artık iyice eskimiş olduğuna bakmadan ataerkil, sıkı bir emir-komuta ilişkisine dayalı bir yönetim tarzını benimsiyor. Ben bu modası geçmiş kafa yapısını üç sözcükle tanımlıyorum:kontrol, emir ve kehanet ya da kısaca KEK. Başarının yeni koşulları ise yine üç tane: düzen, üretkenlik ve güç, ya da kısaca DYG.

Düzen:Bugünün lideri; kuruluşun kaynaklarını, özellikle de insan kaynaklarını onların desteğini ve bağlılığım sağlayacak ortak bir amaç duygusu oluşturacak şekilde düzene koymalıdır. Bu iş, çalışanlarda ruh oluşturmak ve onlara bir grubun parçası olduklarını hissettirmekle yakından ilgilidir. Paylaşılan bir vizyon umutları artırır. Çalışma, ürünlerin ve hizmetlerin içerdiği daha büyük bir amaca ulaşmak için bir araç haline gelir.
Rapor Et
Eski 19 Aralık 2010, 15:59

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1. sorunun cevabını arıyorum acilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2010, 21:48

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
türk tarihinde liderlerin ve bilim adamlarının nasıl bir rolü vardır
Rapor Et
Eski 1 Ocak 2011, 13:20

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
3.sorunun cevabı lütfeennn ...
Rapor Et
Eski 5 Ocak 2011, 16:20

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
türk tarihinde bılım adamlarının roluu acıllllll
Rapor Et
Eski 6 Ocak 2011, 19:01

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha hicbirinizde solememıssınız cevabı hepiniz 3 soru arıom 1 i arıom adam sormus ztn biriniz cevaplasanız nolcak??
Rapor Et
Eski 10 Ocak 2011, 18:07

sorular cevaplansın

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar bn 6. sınıfagidiyorum.Sosyal ders kitabında bu konu var.Sanırım sende 6. sınıfa gidiyorsun.acil cevap verin
Rapor Et
Eski 11 Ocak 2011, 17:55

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bend e6. sınıfa gidiyom der kitabında var çabuk cevap yazınnnnn
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.185 saniyede (72.83% PHP - 27.17% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:54
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi